Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се поддържа гелов акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се поддържа гелов акумулатор

    Заземих машината (поне докато падне сняг ) свалих акумулатора му и той се оказа гелов та въпроса ми е - как се поддържа такъв акумулатор (има ли нужда от заряд/разряд , как се прави и др.)

  • #2
    До: Как се поддържа гелов акумулатор

    Само по данните на производителя. Потърси го в интернета.
    Иначе - и господ не знае какво има вътре освен собствено клетките, общите съвети са безполезни. Или вредни.

    Коментар


    • #3
      До: Как се поддържа гелов акумулатор

      Незнам за кво изобщо си го свалил....щом е гелов поне аз нищо не му права.Ако не ще да пали го слагам малко да се "зареди" и след това е пушка

      Коментар


      • #4
        До: Как се поддържа гелов акумулатор

        А с какво го зареждаш с кабели и от колата става ли? Защото знам че има и някакви зареждачки.

        Коментар


        • #5
          До: Как се поддържа гелов акумулатор

          Не с кабели за колата е Баща ми е взел някво зарядно....12 волтово и с него му вдъхвам живот

          Коментар


          • #6
            До: Как се поддържа гелов акумулатор

            имам гелов акумулатор на АТВ-то. от 2 години го карам. две зими поред не съм го свалял и не съм имал абсолютно никакви проблеми после с палене и, каквото и да било.

            все пак, както казват другите колеги, виж в нет-а препоръките на производителя, че да ти е мирна главата

            Коментар


            • #7
              До: Как се поддържа гелов акумулатор

              Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
              А с какво го зареждаш с кабели и от колата става ли? Защото знам че има и някакви зареждачки.
              на зарядните за кола (не знам дали всички, но със сигурност има такива модели) има вариант за зареждане за акумулатори за мотор. с такова си зареждам акумулатора на мотора. все пак, ако ти е гелиран акумулатора, може и да нямаш нужда изобщо от зарядно.

              Коментар


              • #8
                До: Как се поддържа гелов акумулатор

                гелов е не ми е падал досега, на една година е но по-добре да знам. А с кабели ако го вържа за колата ще стане ли/ако е паднал/

                Коментар


                • #9
                  До: Как се поддържа гелов акумулатор

                  Ако питаш дали ще запали-да ще запали с кабели от кола.Другия по тъп вариант е да му сипеш кисилина....и да си го заредиш но така си прее*аваш акумулатора.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се поддържа гелов акумулатор

                    Не бих си правил такива експерименти. Ако някой е по-в час нека разясни разликите между геловите и другите и ако знае да каже повече за устройството им.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се поддържа гелов акумулатор

                      Що е то акумулатор и с какво се яде?
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56270
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се поддържа гелов акумулатор

                        с две ръце съм за да НЕ СЕ ПИПАТ гелираните акумулатори. на мен също досега не ми е "падал" гелиран акумулатор, като се има предвид, че не съм го свалял зимата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се поддържа гелов акумулатор

                          Геловите се зареждат на по-нисък волтаж от киселинните, при ампераж от 1/10 до 1/20 ампречасовете на самия акумулатор (пример 100 а/ч се зарежда на 10-20А) . Трябва да го дебнете докато се "съвземе" малко(примерно пробвай до 13 волта, ако нямаш волтметър на зарядното, мери с мултиметър ) или регулируемо зарядно за акумулатор( просто не трябва да достига волтажа от 14.40 в края на заряда). Забравиш ли го ще умре.Но виж мануала (PDF) на твоята марка акумулатор там си пише всичко .
                          Обслужване няма - умре ли го хвърлш на боклука . Обикновенно живеят доста "геловците".
                          Твоя ако си е читав го остави и напролет ще го мислиш.
                          Ако имаш въпроси пиши.
                          Няма страшно елементарно е.
                          Последно редактирано от kirech; 08-11-09, 20:01.
                          CITYEL

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се поддържа гелов акумулатор

                            Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                            А с какво го зареждаш с кабели и от колата става ли? Защото знам че има и някакви зареждачки.
                            Става с кабели от кола, пробвали сме и пали и няма проблеми.
                            Иначе аз нямам представа какъв е моя акумолатор, но досега никога не ми е правил проблеми, винаги ми пали даже когато е много студено(по-миналата зима около 1-2 седмици не беше карано и стоеше в снега покрито с покривало и запали без проблеми от 1-2 врътвания на стартера)
                            Калин Величков

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се поддържа гелов акумулатор

                              Има зарядни със контрулируем ампераж и вграден волтметър, сваляш акумолатора включваш го и зарядното само се включва или изключва като разрежда и зарежда само и така даже с месеци може да си седи закачен акумолатора като симулира все едно е на машината. Утре ако не забравя ще снимам зарядното да видите какво представлява подобно е като за лаптоп.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X