Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годишен технически преглед на АТВ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Годишен технически преглед на АТВ ?

    Сетих се между другото, че и лепенката за преглед няма къде да се залепи, но искат преглед! А до колкото разбрах по инструкция я лепят на гърба на картончето. На мойта винетка съм написал номера на атв-то. А ся - изправен ли съм или не ?!?
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • #47
      От: Годишен технически преглед на АТВ ?

      Техническия преглед на мотори и превозни средства без стъкло задължително се лепи на талона за преглед. Винаги е така. За винетката не е така. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се лепи на стъклото! НЕзалепена такава е невалидна

      Чл. 11. (1) Винетката се състои от две части-едната част-винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.

      (2) При унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер в резултат на производствен дефект на винетката или счупване на предното стъкло и при предявяване на втората част от годишната винетка се издава дубликат, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер.

      (3) Счупването на предното стъкло се установява с констативен акт на КАТ, а производственият дефект на винетката-при оглед, извършен от представители на областните звена на Изпълнителна агенция "Пътища".
      Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
      ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
      Suzuki GSR600A

      Коментар


      • #48
        От: Годишен технически преглед на АТВ ?

        Здравейте от 2 години имам Гризли 660 регистрирано.... Винетка не е необходима, затова плащаме по висок местен данък....

        Коментар


        • #49
          От: Годишен технически преглед на АТВ ?

          Така е, колеги. Ама хич нямам време да споря с някой дето знае по-малко от мене, просто е решил да се заяжда примерно.
          Та на такъв - ето ти всичко гледай, хайде чао, че ме чака барбекюто!
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #50
            От: Годишен технически преглед на АТВ ?

            Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
            Сетих се между другото, че и лепенката за преглед няма къде да се залепи, но искат преглед! А до колкото разбрах по инструкция я лепят на гърба на картончето. На мойта винетка съм написал номера на атв-то. А ся - изправен ли съм или не ?!?
            Четириколесните моторни превозни средства категория L7e не се нуждаят от винетки, за да се движат по републиканскато пътна мрежа

            Коментар


            • #51
              От: Годишен технически преглед на АТВ ?

              Категория 3 - ППС предназначени за превоз на пътници, с не повече от 8 (осем) места за сядане, пътни превозни средства, предназначени за превоз на товари, и/или пътни превозни средства, предназначени за превоз на пътници и товари, вкл. с ремарке, с технически допустима максимална маса не повече от 3,5 т, както и пътните превозни средства от тази група с повишена проходимост.

              Дали пък L7e не се нуждаят ?!
              Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
              ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
              Suzuki GSR600A

              Коментар


              • #52
                От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                И според мен атв-тата са си за винетка отвсякъде, затова си имам - написан ми е номера, който я смята за невалидна да ми каже къде да я залепя!
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #53
                  От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                  Това пък за номера, ти съвсем отсякъде си се опасал... Аз на колите не съм писал номер на винетката, камо ли пък за атв (не че бих си купил ако имам регистрация...) Даже ако нямаш аптечка, зелена жилетка и пожарогасител, по- добре не карай атв- то, защото няма да си съвсем от всякъде опасан...
                  R 727cc BB KIT
                  ZJ V8
                  WK2 V6

                  Коментар


                  • #54
                    От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                    Да ти кажа честно - аптечка, триъгълник и жилетка имам още откакто го купих. Тогава полицаите още си мислеха, че въобще нямаш право да караш атв по асфалта. Имам една кутия под багажника, та в нея е всичко - имам и малко инструмент за спешен ремонт. Скоро си мислех да си намеря и пожарогасител, който се събира там, но не ми остава време нещо. Така е - не обичам да чупя пръсти и да пристъпям от крак на крак пред полицаите. Закона иска това - ето го! Айде чао! Ама никакво време нямам да се обяснявам с някой, още повече за нещо, дето той ще излезе прав накрая!
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • #55
                      От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                      Еми аз не го разбирам всичко това за 1 атв, но в крайна сметка си прав и евала, поне няма да се занимаваш с глупости! Не като нас (мене) да се занимаваш излишно с малоумници и да бягаш ако се наложи...
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #56
                        От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                        Здравейте колеги аз искам да попитам нещо... Имах китайско атв 200 кубика регистрирах го всичко точно обаче нямах данак тука някой колеги пишат че плащат данак това немога да го разбера защото лично ходих да питам в даначното и те ми казаха че на АТВ данак несе плаща така.. Също така искам да попитам сега имам Ямаха раптор 660 със американски номер и американска регистрация направих си застраховка но преглед ми казаха че при никакав случей немога да направя други ми казаха че на американска регистрация не му е нужен преглед... незнам вече кфо да кажа секи различно ми казва един ми вика даже че нямам право да го карам с американския номер това вярно ли е или не и ако е не защо хора от англия или америка като си докарат коли и си ги карат със дадените номера?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                          Колеги някой може ли да ме насочи към пункт в София в който мога да мина преглед и каква е процедурата , качват ли го на валци , кокво му проверяват и т.н.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                            Лошо,лошо......... дойде време отново за ГТП . Обаче пунктовете за ГТП са със затегната дисциплина . Официално на стендовете за автомобили не става защото разстоянието между гумите е малко и не влизат в стендовете за спирачки . Никой не иска да рискува лиценза си ! Във Варна не смеят да издадат протокол защото в ДАИ ги гледат с лупа и заят че не могат . Ами сега ???

                            Коментар


                            • #59
                              От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                              И мойто време дойде за техническия преглед. Пообиколихме пунктовете, но никъде не минават. Поразпитах и ми казаха, че единственото място, където минават техническият преглед за атв е над Затвора. Намира се на ул. Тролейна, точно до ДАИ и гаража на Градския транспорт. Там работят две млади момчета от 6 до 22 часа !

                              Поздрави и дано съм помогнал !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                                Това в София или Варна е?
                                Q7 S-line- 279 hp, 600Nm Steinbauer P-Box
                                ATV Can-Am Outlander 800 EFI MAX XT - /Precision Damper/DuroRoad Wheels&RIMs/HFM Performance + HMF Optimizer/K&N Air/
                                Suzuki GSR600A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X