Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огън от генерациата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Огън от генерациата

    Нещо съм се запалил по тоя въпрос как да накарам АТВ-то или мотора да искарват огън от генерацията, но нещо не мога да си обясна как става тоя номер.От самата генецияли ли зависи или има някой друг чалъм,нека някой който знае как става номера да сподели.

  • #2
    До: Огън от генерациата

    Дай закъснение на запалването
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Огън от генерациата

      Малко по конкретно че несам много голям разбирач по тази част.

      Коментар


      • #4
        До: Огън от генерациата

        Само със закъснение на запалването се съмнявам да стане.
        Доколкото знам си има китове за такива огньове.

        http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Dual-...1%7C240%3A1308
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от robkobg; 20-05-09, 10:54.

        Коментар


        • #5
          До: Огън от генерациата

          Това за запалването беше майтап. Ще получиш малко огън при определени обстоятелства, но ще убиеш двигателя
          Във VW форума ще намериш отговор на въпроса си.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Огън от генерациата

            Като знам къде караме между изсъхнали листа и дървета не мисля, че огън от ауспуха е добра идея, освен ако не целиш всички заедно да ни изхвърлят от горите ...

            Коментар


            • #7
              До: Огън от генерациата

              Онзи ден видях един YZF450 да изхвърля пламаци отзаде но бяха сини казахами че тва е било от генерацията.Изглежда ефектно но колегата е прав че това може да доведе до пожар.

              Коментар


              • #8
                До: Огън от генерациата

                Първоначално публикуван от shyfx Преглед на мнение
                Онзи ден видях един YZF450 да изхвърля пламаци отзаде но бяха сини казахами че тва е било от генерацията.Изглежда ефектно но колегата е прав че това може да доведе до пожар.
                Ефектно друг път.
                Следващият път като видиш четириколка или мотор гърмящи пращящи с излизащи пламъци от ауспуха от време на време по-добре кажи на райдъра да си регулира горивната смес.
                Естествено има такива китове...то какво ли няма вече...но за мен такова нещо на четириколка е пълна простотия...тя си е достатъчно ефектна .
                Много са ми смешни разни момчета като тръгнат из града и като връщат газтта да гърми ауспуха и се кефят да стряскат хората по улиците...това само говори за техническата им култура и за незнанието им какво точно става в този момент в цилиндъра

                Коментар


                • #9
                  До: Огън от генерациата

                  Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                  това само говори за техническата им култура и за незнанието им какво точно става в този момент в цилиндъра
                  интересно, аз пък се сещам за коригирани разпределителни валове, за такива с променлива геометрия...

                  такива неща...

                  може пък някой да знае какво става в пустия цилиндър...

                  и да може да го промени?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Огън от генерациата

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    интересно, аз пък се сещам за коригирани разпределителни валове, за такива с променлива геометрия...

                    такива неща...

                    може пък някой да знае какво става в пустия цилиндър...

                    и да може да го промени?
                    Аз не говоря за тунинг мотори. Говоря за фабричен двигател с махнат искрогасител на оригиналното гърне.
                    Личи си когато по някой мотор има тунинг...най малкото около валовете ще има поне едно гърне...най-малкото!
                    Говоря за хората които карат фабрични непипнати мотори...на оригинален мотор детонацията не е нещо нормално

                    Коментар


                    • #11
                      До: Огън от генерациата

                      Ха,случайно се зачетох.Насе сменихме генерация/преди 3 дни/ и аспух на KFX450,половин метър палмък прави.Ако си в час да го довлека да чуеш/видиш/малко да понастроиме работата.

                      п.п:колкото до панаира по улиците,тва си е направо и за срам и за страх.Но като всяко нещо има и забава
                      Няма невъзможни неща!Или техниката е слаба,или парите са малко...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Огън от генерациата

                        Първоначално публикуван от xboy Преглед на мнение
                        Ха,случайно се зачетох.Насе сменихме генерация/преди 3 дни/ и аспух на KFX450,половин метър палмък прави.Ако си в час да го довлека да чуеш/видиш/малко да понастроиме работата.

                        п.п:колкото до панаира по улиците,тва си е направо и за срам и за страх.Но като всяко нещо има и забава
                        КФХ-а е инжекционен и би трябвало сам да си настрои сместа след това. Просто с инжекционните не съм се занимавал до момента.
                        Попитай Пацо трипера, той имаше такъв КФХ. Данеби смяната на електрониката след слагане на генерацията да е наложителна при КФХ-а.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Огън от генерациата

                          Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                          Попитай Пацо трипера, той имаше такъв КФХ. Данеби смяната на електрониката след слагане на генерацията да е наложителна при КФХ-а.
                          При кфх-а почти няма да не кажа хич такива припуквания, но за разлика от КТМ-а който направо ме стресираше първоначално с тия гърмежи и пламъци след отпускането на газта без никакъв кит за подобни ефекти, интересното е и нещо друго КТМ-а ми е далеч по икономичен и мощен нищо че доизгаря(гърми) излишните бензинови пари в ауспуха, но това обикновенно става след като си подал яко газ и я отпуснеш рязко. Забавно е пурвоначално да го направиш няколко пъти ама след няколо часа каране почва да изнервя а все още съм със заводската генерация, като я сменя надявам се да не е чак толкова шумна.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Огън от генерациата

                            Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                            Ефектно друг път.
                            Следващият път като видиш четириколка или мотор гърмящи пращящи с излизащи пламъци от ауспуха от време на време по-добре кажи на райдъра да си регулира горивната смес.
                            Естествено има такива китове...то какво ли няма вече...но за мен такова нещо на четириколка е пълна простотия...тя си е достатъчно ефектна .
                            Много са ми смешни разни момчета като тръгнат из града и като връщат газтта да гърми ауспуха и се кефят да стряскат хората по улиците...това само говори за техническата им култура и за незнанието им какво точно става в този момент в цилиндъра
                            Абе на мойта хонда като и пусна газта и направо си гърми
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #15
                              До: Огън от генерациата

                              Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                              Абе на мойта хонда като и пусна газта и направо си гърми
                              И моята беше така, но вече не е.
                              Но аз слагах спортна игла, жигльори, филтър, гърне...от там вече настройките и сместа се променят. Но пак не гърми в момента.
                              Според мен трябва да ти се почисти и регулира карба.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X