Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

    Здравейте, аз си мислех че е като при колите, помпаш се на спирачката докато стане твърда и после отвинтваш отпред пробката докато не потече и така няколко пъти докато се обезвъздушат напълно! Така преди бях правил и на едно китайско но с задната и стана! Тук обаче като се помпам на лоста и нищо не става, празен ход...
    Има ли някакв специален начин? Или има нещо което пропускам, не правя правилно?

  • #2
    До: Помощ, как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

    От това което си написал,не става много ясно какво си правил,но щом има празен ход,най-вероятно ти е намаляло нивото на спирачната течност в казанчето.
    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

      Значи аз откачах маркучите от апаратите и от тям е влязло въздух. Знам че така се обезвъздушават спирачки:

      1. Помпаш се на лоста няколко пъти и като стане твърд задържаш.
      2. Докато държиш се отхлабва пробката на спирачния апарат докато от там не потече спирачна течност и лоста омекне пак.
      3. Пам се помпаш и пак задържаш
      4. Пак отхлабваш пробката
      И така няколко пъти, докато се увериш че няма въздух в системата.

      Нивото на спирачна течност в казанчето го напълних до горе.

      Проблема при мен е че когато се помпаш на лоста той не става твърд! Какво да правя?
      Последно редактирано от mozak; 20-05-09, 13:55.

      Коментар


      • #4
        До: Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

        Първоначално публикуван от mozak Преглед на мнение
        ...
        2. Докато държиш се отхлабва пробката на спирачния апарат докато от там не потече спирачна течност и лоста омекне пак.
        ...
        ... и когато отхлабиш пробката да излезе въздух и по натам спирачна течност преди да пуснеш ръчката пак завиваш пробката и тогава пускаш ръчката. Следиш дали в казанчето има достатъчно течност за да не глътне пак въздух. Не е нужно да затваряш казанчето с капака и болтовете по време на процедурата. В началото няма да излезе течност от там а само въздух. Въздуха не се вижда и това прави впечатления че нищо не правиш, но не е така.
        Често това обезвъздушаване трае дълго и отчайващо, но след време всичкия въздух излиза и спирачката се втърдява.

        Коментар


        • #5
          До: Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

          Първоначално публикуван от mozak Преглед на мнение
          Значи аз откачах маркучите от апаратите и от тям е влязло въздух. Знам че така се обезвъздушават спирачки:

          1. Помпаш се на лоста няколко пъти и като стане твърд задържаш.
          2. Докато държиш се отхлабва пробката на спирачния апарат докато от там не потече спирачна течност и лоста омекне пак.
          3. Пам се помпаш и пак задържаш
          4. Пак отхлабваш пробката
          И така няколко пъти, докато се увериш че няма въздух в системата.

          Нивото на спирачна течност в казанчето го напълних до горе.

          Проблема при мен е че когато се помпаш на лоста той не става твърд! Какво да правя?
          Да не би буталото в горната помпа да не се връща докрай? Тогава няма да постъпва течност от казанчето!

          Коментар


          • #6
            До: Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

            Desislav проблема е че изобщо не стигам до стъпка 2, защото лоста изобщо не става твърд. Иначе пробвах - помпам (въпреки че не става твърд) и отхлабва пробката, и нищо. Може би както казваш трябва да пробвам повече пъти! Това ще направя утре.

            Пенчо мисля че връща, ще погледна пак. Всеки случай всичко си работеше преди долу да откача маркучите, което значи че едва ли има проблем с буталото.

            Коментар


            • #7
              До: Как се обезвъздушават предните спирачки на Раптор 660

              Преборих се с проблема. Както каза Десислав, явно не съм бил достатачно упорит. Мерси Даже се разходих малко по люлин

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X