Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смазване осите на носачите на АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смазване осите на носачите на АТВ

    Предните горни носачи на Сузуки и всички задни, лагеруват с рамката чрез метални оси и пласмасови втулки. Задните оси и втулки ги смазах с графитна смазка. От калта и прахта всичи обаче запекоха. Имам два въпроса: 1. Как е по добре, да лагеруват на сухо или да се сложат гресьорки и да се гресират и с каква грес е най-добре.
    2. От къде да поръчам цял комплект оси и втулки които да дойдат максимално бързо щото времето вече е само за каране

  • #2
    До: смазване осите на носачите на АТВ

    Аз имам две китейчета . Процедирах по следния начин. Купих си парче фосфорен бронз. Взех размера на пластмасовите втулки и го дадох на сругар . По този начин бързо ги модифицирах и след това ги забравяш. Преди монтажа ги гресирах. На едното монтирах и гресьорки но ми се струва че беше излишно. Гресирах ги с най обикновенна грес . Надявам се че съм бил полезен . Ако не друго поне става бързо( 2 дена ).

    Коментар


    • #3
      До: смазване осите на носачите на АТВ

      Сори че в тая тема, но да попитам кой каква грес ползва аз лично съм пробвал каква ли не и за по малки пълниния ползвам една бяла на Ямаха имаче там където иска повече ползвам руска на Литол
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #4
        До: смазване осите на носачите на АТВ

        Аз съм много доволен от тази на Maxima. Водоустоичива е и нямам никакъв яд от както съм с нея. Мажа почети всичко с нея, и както съм я поставил така си я и намирам след това.

        Коментар


        • #5
          До: смазване осите на носачите на АТВ

          Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
          Аз съм много доволен от тази на Maxima. Водоустоичива е и нямам никакъв яд от както съм с нея. Мажа почети всичко с нея, и както съм я поставил така си я и намирам след това.
          Не съм се сетил ще взема от Жоро да я пробвам, идеята ми горе-долу е такава ще го обясня със спрея за вериги и търся от греста същото.
          Примерно на Мотул онроад+ доста добре смазва и съхранява веригата като същевременно не цапа и не се отмива лесно просто не полепват всякакви боклуци по нея да правят оня гадната смес от гняз.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            До: смазване осите на носачите на АТВ

            Здравейте колеги, аз ползвам за всички триещи части и втулки противозадирните пасти на Permatex, те са три вида - на алуминиева, медна и никелова основа като най евтината е алуминиевата, много е издържлива и не се отмива лесно от водата

            Коментар


            • #7
              До: смазване осите на носачите на АТВ

              Здравейте и от мен, аз карам кросово АТВ от около година, и имах голям проблем, когато лагерите на задната ос блокираха. Там лагерите изобщо не са защитени от кал и вода, но аз си реших проблема като просто ги смених, купих си китайски лагери(45лева ми струва цалата смяна) тъй като няма смисъл от скъпи, защото там е не защитено, и тъй мисля да си карам, като просто ги сменям по на често.

              Коментар


              • #8
                До: смазване осите на носачите на АТВ

                Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                Аз имам две китейчета . Процедирах по следния начин. Купих си парче фосфорен бронз. Взех размера на пластмасовите втулки и го дадох на сругар . По този начин бързо ги модифицирах и след това ги забравяш. Преди монтажа ги гресирах. На едното монтирах и гресьорки но ми се струва че беше излишно. Гресирах ги с най обикновенна грес . Надявам се че съм бил полезен . Ако не друго поне става бързо( 2 дена ).
                Здарвей колега, понеже няма как да ти пратя ЛС, би ли споделил резултата от направените втулки ? От къде да купя въпросния материал /в София/ и на пръчки ли се продава? Не съм разглобил още втулките и не ми е ясно какво има вътре, но предполагам, че втулката представлява цилиндър с дупка по средата /за оста, която всъщност е болта/ и се трие от външната си страна в носача.

                р.s. И моя въпрос е за китайче, не знам как е при "истинските"
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X