Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми и джанти за Китайчетата ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви гуми и джанти за Китайчетата ?

    И така отварям тази тема, защото ми се налага да сменям гумите на моето китайче (макар и да го имам от няколко седмици, просто е с гуми за асвалт и се обедих че не става с тях). В момента размерът на гумите е 22х7х10" и 20х10х10". Отворен съм към предложения за гуми (предложете нови или втора ръка да взема, от къде, каква марка/шарка и т.н.). Цената, ами като за китайче, ако може да минем по-тънко И кажете на първо време само задни ли да си взема и по-нататъка предни или да взимам всичко наведнъж (охх тогава ще трябва да чакам да поспестя). И после идват джантите какви да са (само ако не стават на старите имам в предвид...)? Ще се кара из гората, калища и така... Калта беше хубавичка, но не можах да и се насладя нацяло. Така че давайте предложения и съвети

    Само да не са мн високи задните (поне да не са по-високи от сегашните), че и без това задницата е доста вдигната.
    И има ли смисъл да взема втора употреба гуми и колко биха ме изкарали те Или по добре за същите пари нови китайчета ?!??

    Мерси предварително и Поздрави,

  • #2
    До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

    Щом не ти се дават повечко пари пък и аз мисля че няма много смисъл за китайче провери тук http://www.vromos.com/categories_show.php?CategoryID=5

    Коментар


    • #3
      До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

      Мда от Вромос може, но какви И за задните гуми ако са примерно 20х11х9" на каква джанта се слага това (че не видях джанти девятки при вромоса). Предполагам ще предложите или A-027 или A-031 ??!? Пуу не мога да преценя то да бяха 2-3 вида ми те... Ще оставя на Вас да препоръчате

      Коментар


      • #4
        До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

        Първоначално публикуван от z3f1r40 Преглед на мнение
        Мда от Вромос може, но какви И за задните гуми ако са примерно 20х11х9" на каква джанта се слага това (че не видях джанти девятки при вромоса). Предполагам ще предложите или A-027 или A-031 ??!? Пуу не мога да преценя то да бяха 2-3 вида ми те... Ще оставя на Вас да препоръчате
        Реално погледнато изборе се свежда до няколко модела от всички тези(ако си оставаш с оригиналните джанти),защото малко са гумите на 10цола,както и голяма част са за работни атв. Доскоро аз имах същия проблем като теб и бях пред голяма дилема,защото както казваш задницата е доста дигната (от амортесьора) и исках да си запазя оригиналните размери на гумите -20x10x10,но такива трудно се намират с хубава шарка. Добър варянт са имитацията на Maxsis-A-027(хиксчетата),но и те са на 9 цола. А-005 ,А-006 и А-008 може да са добри,но нямам наблюдения над тях и като погледнеш остава А-001,която е на 10 цола,с висок грайфер,но по висока и тежка. А-004 не ти я препоръчвам изобщо.. В крайна сметка аз си взех пак китайски с много висок грайфер(за сняг и кал). Които ги няма при Явор. Като карам с тях ще пиша впечатления !
        [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

        Коментар


        • #5
          До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

          A-011

          Коментар


          • #6
            До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

            Ами Бойко мисля говориш за гимите, който ги има при Недко от Търговище нали... Модел Swamp Ами много агресивна шарка ми се струва и не знам как ще е на черни пътища, асвалт (ами като за начало някое кръгче ще има докато свикна с машината и и се нарадвам) и при малко по-висока скорост... Хайде моля те ако не те затруднявам да удариш една снимка на задницата на АТВ-то да покажеш как стои моля те А и то сега добре кал и сняг има в изобилие, но лятото на село в тая суша де ще видя кал Ще мисля за друг вариянт, това е резервен

            Николене, абе те тея гуми не са ли прекалено малки бе Ти погледна ли размера им за 6" и 7" джанти са и са май прекалено ниски... Тя вярно задницата вирната, но чак толкова Нещо малко по-голямо да е 8-9-10", но все пак и не прекалено

            Поздрави,

            Коментар


            • #7
              До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

              За А006 мога да кажа, че се справя много добре на кал, коловози, както и на сухо каране. Тази година в снега малко се поизложи, но вече е доста износена, а и като цяло е твърда гума в комбинация с този грайфер не е най-доброто за сняг. Бяхме взимали 2 чифта такива гуми за атв-тата, едните си заминаха още чисто нови с предишното ми атв, но другите са на самоделката и сега. Не се износват бързо, и сцеплението е добро. Общо взето за цената си гумата е повече от добра според мен. А тези които Николен е показал - А011 също не са лоши като вариант, но аз предпочитам шарката на Максис с хиксчетата.

              Коментар


              • #8
                До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                Ами наско много висока ще дойде задницата Сега е с 20х10х10" и е вискокичка, а тогава... Днеска се мъчихме с настройката на амортисьорите да я свалим малко, а и да е според килограмите ми... Малко неуспешно обаче Гайката на пруцината беше завъртяна посредата от хода и и беше направено за доста по-тежък човек от мен (даже май за 2ма)... Като повдигнем и измерим разтоянието е 70 (до земята при нацяло разгънат амортисьор...) и трябва да стане по мои сметки около 50, но колкото и да въртяхме все като седна стана от 63 на 59... Още 10 сантиметра а гайката можахме да я завъртим още около 2-3 сантиметра и отстана още около 3-4, но не може да се развие Голям зор а тея 9 сантиметра не знам от къде да ги извадим... Иначе предницата е добре даже ми се струва ниска, но и без настройки от 35 си лепна на 29 и не я барахме.
                Та мисълта ми бепе, че ми се искаше ми се гумите да са по-ниски отзаде (или поне колкото сега) за да не стане още по-вирната... А тея гуми Николен които ги даде само на мен ли ми се струват малки
                И така като гледам май никои не препоръчва 2 употреба гуми, май нови наистина ще трябва и май така като гледам и с джанти

                Коментар


                • #9
                  До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                  Първоначално публикуван от z3f1r40 Преглед на мнение
                  Ами Бойко мисля говориш за гимите, който ги има при Недко от Търговище нали... Модел Swamp Ами много агресивна шарка ми се струва и не знам как ще е на черни пътища, асвалт (ами като за начало някое кръгче ще има докато свикна с машината и и се нарадвам) и при малко по-висока скорост... Хайде моля те ако не те затруднявам да удариш една снимка на задницата на АТВ-то да покажеш как стои моля те А и то сега добре кал и сняг има в изобилие, но лятото на село в тая суша де ще видя кал Ще мисля за друг вариянт, това е резервен

                  Николене, абе те тея гуми не са ли прекалено малки бе Ти погледна ли размера им за 6" и 7" джанти са и са май прекалено ниски... Тя вярно задницата вирната, но чак толкова Нещо малко по-голямо да е 8-9-10", но все пак и не прекалено

                  Поздрави,
                  Да,точно за тези гуми става дума,наистина грайфера е много голям и по асфалта ще е ужас,но по-добре,тъкмно ще намаля карането по асфалт. А снимка искаш с новите гуми или на самото атв?(да видиш колко е високо отзад.. )? Защото още не съм ги качил..

                  ПП>А-011 наистина са малки и като цолаж и като височина,нз за какво атв точно са... По-скоро са за крос писта тези малко на такива ми приличат
                  [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                    Първоначално публикуван от BoYkO Преглед на мнение
                    Да,точно за тези гуми става дума,наистина грайфера е много голям и по асфалта ще е ужас,но по-добре,тъкмно ще намаля карането по асфалт. А снимка искаш с новите гуми или на самото атв?(да видиш колко е високо отзад.. )? Защото още не съм ги качил..

                    ПП>А-011 наистина са малки и като цолаж и като височина,нз за какво атв точно са... По-скоро са за крос писта тези малко на такива ми приличат
                    Ами на гумите поставени на АТВ (дори и да не е на Bashan-чето Че така от сайта не мога да преценя как изглеждат (е ако не си ги поставил недей, по нататака ). И задължително да споделиш как са.

                    При мен работата е там че едната джанта ми е за смяна (задна) и дали ще взема една и 2 гуми или направо 2 гуми с 2 джанти (по-малки) ще е все едно... И пак да кажа на мен ми трябва някаква комбинирана гума (хем да драпа в калта, хем и в сухо време и по черни пътища, а и на асвалт да може да се кара...). Дилемата е голяма

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                      Първоначално публикуван от z3f1r40 Преглед на мнение
                      Ами на гумите поставени на АТВ (дори и да не е на Bashan-чето Че така от сайта не мога да преценя как изглеждат (е ако не си ги поставил недей, по нататака ). И задължително да споделиш как са.

                      При мен работата е там че едната джанта ми е за смяна (задна) и дали ще взема една и 2 гуми или направо 2 гуми с 2 джанти (по-малки) ще е все едно... И пак да кажа на мен ми трябва някаква комбинирана гума (хем да драпа в калта, хем и в сухо време и по черни пътища, а и на асвалт да може да се кара...). Дилемата е голяма
                      Разбирам,значи както казва Наско или А-006 или А-027 имитацията ма максис с "Х"-като за тях минеш на 9цола,отзад а пък дори след време и предни да сменяш няма да ти се накложи смяна на джантите отпред,защото предни има 10 цола. Само незнам по-малките джанти дали няма да направят атв-то по ниско отзад и да имаш ядове с камъни и клони .. Нямаш проблеми като ги кача и покарам ще снимам и ще споделя впечатление
                      [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                        Мм то има и такива (А-027) по-високи... Но са и по-скъпички и не са оферта Само джанти трябва да потърся някъде деветки, че никъде не съм видял на сносни цени (желязна джанта...). Мм като сабера още някой лев ще минем покрай Яворчо да ги видим тия гуми дали ще ми харесат и как стоят. Или пък А-031 и по-високите (всъщност каква е разликата м/у 6 и 4 P.R. ??)
                        Абе ще го мислим, аз ще чакам да дадеш снимка да видим как стоят, а някой друг ако има по-добри предложения да дава И джанти ако знаете къде има на сностни цени (железни джанти) - казвайте

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                          Първоначално публикуван от z3f1r40 Преглед на мнение
                          Мм то има и такива (А-027) по-високи... Но са и по-скъпички и не са оферта Само джанти трябва да потърся някъде деветки, че никъде не съм видял на сносни цени (желязна джанта...). Мм като сабера още някой лев ще минем покрай Яворчо да ги видим тия гуми дали ще ми харесат и как стоят. Или пък А-031 и по-високите (всъщност каква е разликата м/у 6 и 4 P.R. ??)
                          Абе ще го мислим, аз ще чакам да дадеш снимка да видим как стоят, а някой друг ако има по-добри предложения да дава И джанти ако знаете къде има на сностни цени (железни джанти) - казвайте
                          Здравей Колега.Ето и дълго очакваните снимки,щях да пиша още вчера,тъй като вчера качих гумите,но ми се повреди компютъра..
                          Веднага първи впечатления: не са за асвалт определено много носи и няма никакво сцепление с асвалта при по-висока скорост,което е и логичо имайки впредвид високия грайфер. Пробвах и по стълбите също катери (предпоследната снимка). Днес ходих до гората и направо се изкефих то почти нямаше место на което да забоксувам,камоли да закъса. Завирах се в дълбоки локви и кал и навсякъде излезнах, а утре евентуално ще караме яката и ще пиша още за гумите Единственото което не ми харесва е,че атв-то се дигна още повече отзад и е още по-нестабилно,но това пак е заради грайфера иначе гумата си е 20х10х10,но от една страна си е и + .
                          ПП>Другото,което не ми харесва,е как стоят на атв-то,но с 1 фланци отзад ще бъде по-красиво...
                          Прикачени файлове
                          [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                            Ауу колега много голямо благодаря мога да кажа Не изглеждат толкова зле колкото си мислих... Ще чакам и още отзиви, но наистина си изглеждат страшни (с този ужасяващ грайфер... в добрия смисъл). Но аз все повече се навивам за един друг вариянт и немога да реша кой от двата да е, особено сега след твойто изказване и пак везните са в хоризонтално положение
                            Това което си мисля е за A-012 или A-018, като размера на двете е 18х9.5х8"... Така ще реша проблема с повдигането на задницата донякъде... Джанти има при Недко от Търговище и са 28лв бройката (доста евтино). На пари излиза почти едно и също (дали да взема две като твоите или 2 с джанти които предлагам аз). Понеже неможах да намеря джанти девятки стигнах до този компромис... И сега ще помоля някой да даде мнение кое ще е по-добре (като за начало няма да се кара яко офроуд при положение че идва и лято а и няма с кой да карам засега и ме е страх да тръгна така сериозно...). От друга страна няма да се кара само по калища и сняг и по асвалт и черни пътища ще има, но пък нали имам комплект за асвалт де
                            А да видим какво ще ме посъветвате...

                            Пп. Бойко а с тебе трябва да си поприказваме малко за башаните някой път по-така

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какви Гуми и Джанти за Китайчета...

                              Първоначално публикуван от z3f1r40 Преглед на мнение
                              Ауу колега много голямо благодаря мога да кажа Не изглеждат толкова зле колкото си мислих... Ще чакам и още отзиви, но наистина си изглеждат страшни (с този ужасяващ грайфер... в добрия смисъл). Но аз все повече се навивам за един друг вариянт и немога да реша кой от двата да е, особено сега след твойто изказване и пак везните са в хоризонтално положение
                              Това което си мисля е за A-012 или A-018, като размера на двете е 18х9.5х8"... Така ще реша проблема с повдигането на задницата донякъде... Джанти има при Недко от Търговище и са 28лв бройката (доста евтино). На пари излиза почти едно и също (дали да взема две като твоите или 2 с джанти които предлагам аз). Понеже неможах да намеря джанти девятки стигнах до този компромис... И сега ще помоля някой да даде мнение кое ще е по-добре (като за начало няма да се кара яко офроуд при положение че идва и лято а и няма с кой да карам засега и ме е страх да тръгна така сериозно...). От друга страна няма да се кара само по калища и сняг и по асвалт и черни пътища ще има, но пък нали имам комплект за асвалт де
                              А да видим какво ще ме посъветвате...

                              Пп. Бойко а с тебе трябва да си поприказваме малко за башаните някой път по-така
                              Ами колега незнам,8 цола е малко ниска гума,атв то става доста ниско при пиньона и спирачния диск,веднъж аз карах с 8 цола и изпочупих предпазителя за 1 каране... А пък за зимата в сняг също е кофти малко... Незнам ти прецени,кое ще ти е най-добре А нямаш проблем може да ми пишеш в скайп и да полафим за башани,но ще ти отговоря чак неделя може би,защото утре хем съм зает,хем моя компютър е повреден. Успех с покубката на гуми!
                              [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X