Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на кормило на KFX 700

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на кормило на KFX 700

    Заради голям ръст, има няма 1.95, кормилото ми идва ниско въпреки клампа та за КФХ и кросово дебело кормило. Кабелите и жилата не позволяват да се повдигне повече с обикновени повдигачи за тънко кормило под клампата. Маркучите са сменени с +1 инч но жилата и кабелите трябва да се удължат.
    Имал ли е някой този проблем, и как го е решил?

  • #2
    До: Повдигане на кормило на KFX 700

    опитай да им намериш друг път но няма да спечелиш повече от един сантиметър ако не си го направил досега иначе може теоретически да се произведат нови по дълги жила и да се удължат кабелите ако си се заял толкова много но ти си прецени дали си струва занимавката и играчката
    Николай Гогов 0898676912

    НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

    Коментар


    • #3
      До: Повдигане на кормило на KFX 700

      Жила мога да ти поръчам с каквато искаш дължина от Motion Pro. Но ще отиде поне месец.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Повдигане на кормило на KFX 700

        Много интересен сайт, ако се навие механика ми да удължи кабелите ще направя пробни жила в Княжево и след като уточня дължините може да ти поръчам комплект с Armor Coat покритие за да стане като в Съветския Съюз.
        Мисля да удължа направо кормилния прът за да не се натрупва с повдигачи, ще се набие по тънка траба в него и по дебела от вън и с качествена заварка би трябвало да не създаде проблем за по нататък.

        Коментар


        • #5
          До: Повдигане на кормило на KFX 700

          една малко недодялана идея: ако повдигнеш малко предницата,от амортесьорите и/или/ свалиш леко задницата по-същия начин, ще го усещаш по-високо, при мен поне стана така след като си преместих предните амортесьори на позицията която повдига редницата/на моите А-рамена има 2 такива/ така няма да режеш нищо а може и да ти е по удобно

          Коментар


          • #6
            До: Повдигане на кормило на KFX 700

            Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
            една малко недодялана идея: ако повдигнеш малко предницата,от амортесьорите и/или/ свалиш леко задницата по-същия начин, ще го усещаш по-високо, при мен поне стана така след като си преместих предните амортесьори на позицията която повдига редницата/на моите А-рамена има 2 такива/ така няма да режеш нищо а може и да ти е по удобно
            Не е много удачно да бараш окачването, демек да смениш стабилност за комфорт, в случая за мен си е кон за кокошка.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #7
              До: Повдигане на кормило на KFX 700

              не казвам че е най добрия вариант, но пък може и да му е по удобно от преди без да загуби от стабилността, не можеш да си сигурен докато не се опита, когато вдигнах предницата на моето мислех че ще е по нестабилно, но ми стана по удобно гази по- добре дупки и бабуни

              Коментар


              • #8
                До: Повдигане на кормило на KFX 700

                да де ама като вдигнеш окачването не променяш растоянието между стъпенките и кормилото което е нужно
                Николай Гогов 0898676912

                НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                Коментар


                • #9
                  До: Повдигане на кормило на KFX 700

                  и аз имам същия проблем с височината 195см и донякаде го реших с обръщане на степенките на обратно (с 7-8см)много ми е по удобно сега като карам прав коляното ми обляга в седалката а преди се падаше над седалката и нямах устоичивост при това положение!Рискът е че така сега степенките ми са с около 2-3см под рамата пък нямам нерф барове и в началото ми беше чудно дали няма да се закачат ботушите по каманите засега съм доволенно се налага да се правят нови предпазители отзад зад крака тези пластмаси вече идвт къси и няма как да се захванат за рамата
                  KFX 700
                  MEBELIX ATV-TEAM
                  0878114344

                  Коментар


                  • #10
                    До: Повдигане на кормило на KFX 700

                    Принципно решението е много добро, имаш по добра опора и снижаваш центъра на тежестта, но проблема идва от намаления клиренс и елипсата на протекция за краката, лично бе бих рискувал освен ако не карам на писта. Аз ползвам само крачна задна спирачка а в този случай маи се налага демонтаж на педала.

                    Друго което малко ме притеснява е заварката на планката на кормилния прът. При монтаж на 4-5см повдигачи се образува доста голямо рамо, при преминаване на препятствие да не се скъса като се дръпне назад с голяма сила кормилото.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Повдигане на кормило на KFX 700

                      пробвай с повдигачи от моторна шейна
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Повдигане на кормило на KFX 700

                        Тази заварка имах предвид:

                        Като подложа 5-6см повдигачи ше се увеличи доста рамото и може и да има вероятност да се скъса при по юнашки напор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Повдигане на кормило на KFX 700

                          Имам май че някъде цифров файл на тази планка изрязват ти една 8-10мм. заваряваш и си ОК. Виж тази тема правено е за демпфер но принципа е същия
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E+%EF%E0%F2%E5
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X