Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фатално ли е да се кара с разцентрован клапан ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фатално ли е да се кара с разцентрован клапан ?

    Mисля че имам разцентрован клапан и се чидя да ли да отварям двигателя или да карам известно време така. До какво може да доведе каране с разцентрован клапан ?
    Последно редактирано от Desislav Cekov; 11-02-09, 09:25.

  • #2
    До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

    няма какво да се чудиш
    не си прави експерименти с такива проблеми

    как го разбра че е разцентрован
    SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

    Коментар


    • #3
      До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

      ами по шума и така ми каза един приятел който повече разбира от мен
      Последно редактирано от moNe; 10-02-09, 15:32.

      Коментар


      • #4
        До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

        Първоначално публикуван от moNe Преглед на мнение
        ами по шума и така ми каза един приятел който повече разбира от мен
        A това ли било, вземи си една джобна МР3 и работата ша са опраи
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

          Ако е прекалено хлабав, може и да ти се размине само със загуба на мощност.
          Ако е прекалено затегнал - ще си подбие леглото.

          И в двата случая трябва да го ремонтираш. Във втория - не бих го карал така.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

            Мойте са реглаж също, каде мога да го закарам да ми ги оправят. Мисля в "еди моторс" предполагам няма да ми откажат
            Калин Величков

            Коментар


            • #7
              До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

              благодаря за отговорите .... аз се разбрах вече да ми го оправят ставало бързо само резервуара се махал май и някакви капаци !!!
              Последно редактирано от moNe; 10-02-09, 20:12.

              Коментар


              • #8
                До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Ако е прекалено хлабав, може и да ти се размине само със загуба на мощност.
                Ако е прекалено затегнал - ще си подбие леглото.

                И в двата случая трябва да го ремонтираш. Във втория - не бих го карал така.
                Как точно,ще загуби мощност?Трябва поне 2 мм.хлабина да има! А пък от малка хлабина,или никаква,да подбие легло
                Защо трябва да е клапан,а не бутален болт,биела,неизвестен лагер или пък счупен диск на съединитела
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • #9
                  До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                  Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                  Как точно,ще загуби мощност?Трябва поне 2 мм.хлабина да има! А пък от малка хлабина,или никаква,да подбие легло
                  Защо трябва да е клапан,а не бутален болт,биела,неизвестен лагер или пък счупен диск на съединитела
                  Или да хвърляме боб, виж как е зададен въпроса има некакъв шум и веднага неква полева диагностика може и клапан да е, а иначе при Хонда питай някой патил дали не подбива леглата там реглажа си е като задължителна подръжка, просто трябва да си закара моторетката при някой който ги разбира тея неща така онлайн надали ще се случи нещо
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    Или да хвърляме боб, виж как е зададен въпроса има некакъв шум и веднага неква полева диагностика може и клапан да е, а иначе при Хонда питай някой патил дали не подбива леглата там реглажа си е като задължителна подръжка, просто трябва да си закара моторетката при някой който ги разбира тея неща така онлайн надали ще се случи нещо
                    Хвърляй си боба,т'ва че нещо тракало или шумяло не е причина за разглабяне на двигател
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #11
                      До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                      Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                      Хвърляй си боба,т'ва че нещо тракало или шумяло не е причина за разглабяне на двигател
                      И аз това исках да кажа че не е причина да се бута двигател, като се има некви съмнения че двигателя не работи като хората затова има специалисти и не се разглабя от чисто любопитство, макар че за клапани се сваля само капака от двигателя.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                        да само капак се маха и аз мисля в неделя да го закарам да го оправят ...за секи случей

                        Коментар


                        • #13
                          До: фатално ли е да се кара с разцентрован клапан

                          На всеки един двигател (ATV) е хубаво на 2,000км. да се прави реглаж на клапани. Прави се лесно и спестява доста пари и главоболия. На KFX700 дори и по често! Дали от лош бензин или от високия октан които повечето му сипват клапаните особено смукателните направо се затягат до късане. Вече знам за два случая за побити легла на клапани. Естествено следва смяна на главата!!! Първите признаци на затегнати клапани са трудното палене и слабата мощност.
                          Колкото до темата, по шума неможеш да разбереш дали имаш клапан за реглаж! В повечето случай се чува едно цъкане от двигателя, но това не означава че клапаните ти са хлабави или натегнати. При последно ми регулиране имах цъкане а и смукателни и изпускателни бяха се самонатегнали като първите едвам ги отвихме!!!
                          Може и друг по сериозен проблем да е, но това тук във форума няма как да се диагностицира.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фатално ли е да се кара с разцентрован клапан ?

                            Правим реглаж ако може,тук положението е с пулове,
                            http://partsfinder.onlinemicrofiche....e=13&A=143&B=4
                            кара се до дупка или се шлайфат пулове(най-много 2 пъти)Щом става въпрос за,цъкане няма да е реглаж на клапани-те имат навика да потъват(намаля разтоянието).Само със сваляне на капака не може да се регулират клапаните на това сузуки.има верига и валове да се махат,и ако е някой 'познавач' за който има само горна мъртва точка при зацепването,ела да видиш к'о ш'а стане после
                            Ако ви се прецака глава,обаждайте се.Тук по нашия край,има сервиз(на бивш автомобилен състезател),няма невъзможни неща за него.Ситуация:два счупени клапана,бутало,по главта смачкани легла,пукнатини+една на водача....след седмица беше като нова
                            Издухват се най-вече всмукателните клапани,заради сухия бензин.Аз вече слагам рициново масло,по малко!!!
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фатално ли е да се кара с разцентрован клапан ?

                              аз точно едно леко цъкане имам по 3,4 секунди ,но не съм осетил губене на мощнос нито проблем с паленето възможно е да е и нещо друго събота или неделя мислим да разберем какво е точно
                              Последно редактирано от moNe; 11-02-09, 15:53.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X