Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ръчна газ от мотор да или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ръчна газ от мотор да или не

    искам да попитам някои кара ли с такава плюсове и минуси чух че имало комбинирана хем с палец хем с ръкохватката се подавало газ вярно ли е ?някои пробвал ли е....
    KFX 700
    MEBELIX ATV-TEAM
    0878114344

  • #2
    До: ръчна газ от мотор да или не

    Първоначално публикуван от Timoto Преглед на мнение
    искам да попитам някои кара ли с такава плюсове и минуси чух че имало комбинирана хем с палец хем с ръкохватката се подавало газ вярно ли е ?някои пробвал ли е....
    Не съм пробвал, а и сега чувам.ЛИЧНО на мен мисля че ще ми е неудобно
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #3
      До: ръчна газ от мотор да или не

      Има комбинирани, както и само от мотоциклетен вид. Всеобщо разпространеното мнение е че са опасни. При мен е въпрос на личен избор.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: ръчна газ от мотор да или не

        опасни ....в какъв смисал какъв е риска ???
        KFX 700
        MEBELIX ATV-TEAM
        0878114344

        Коментар


        • #5
          До: ръчна газ от мотор да или не

          Едната версия е че по-лесно могат да блокират в отворено положение, другата - че поради по-силните удари в кормилото при каране по неравности - по-лесно можеш да подадеш газ без да искаш.
          Аз мисля че са се наложили системи с палец поради аналога с моторните шейни. Там пък май мотоциклетният тип газ има повече шансове да замръзне.

          Но така или иначе - мисля че цялата работа се крие в това че атв-тата първоначално не са измислени за мотористи, и че при система с палец има много по-малко шансове в екстремна ситуация да се паникьосаш и да подадеш газ вместо да я пуснеш.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: ръчна газ от мотор да или не

            да де но при положение че вече съм му свикнал и имам рефлех освен при някои екстрим при изкачване ако взема да се свличам от мотора и в стремежа си да се задържа да му дам газ ...??? за друг негатив не се сещтам!Комбинираните на каква цена са ако някои знае и каде ги има?
            KFX 700
            MEBELIX ATV-TEAM
            0878114344

            Коментар


            • #7
              До: ръчна газ от мотор да или не

              Аз лично и с двете съм карал, да не кажа, че с масур доста повече (към 2800км) и съм нямал никъде проблеми дори и при скокове.
              Тези комбинираните за които говориш са доста скъпи (около 110Евро са в Германия) и навиждам смисъл.
              ATV Shineray АТВ

              Коментар


              • #8
                До: ръчна газ от мотор да или не

                Първоначално публикуван от Timoto Преглед на мнение
                да де но при положение че вече съм му свикнал и имам рефлех освен при някои екстрим при изкачване ако взема да се свличам от мотора и в стремежа си да се задържа да му дам газ ...??? за друг негатив не се сещтам!Комбинираните на каква цена са ако някои знае и каде ги има?
                Виж сайта на ASV и после провери при някой от доставчиците дали може да ти го достави
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #9
                  До: ръчна газ от мотор да или не

                  Голяма част от състезателите в атвкроса карат със масур,не знам какъв е смисала,може би са били преди това мотокросисти и са свикнали на такава газ.

                  Един приятел си беше сложил масур и след първото каране я махна,защото на някакъв скок паднал на задни и без да иска подал повече газ и се е утаркалял.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ръчна газ от мотор да или не

                    Ами именно там е работата - въпросът е дали си бил моторист преди това, или не.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: ръчна газ от мотор да или не

                      Ами именно там е работата - въпросът е дали си бил моторист преди това, или не.

                      да точно такъв е и моят случаи!Днес си монтирах с масур и за това питам да знам от какво да се вардя...благодаря на отзовалите се
                      KFX 700
                      MEBELIX ATV-TEAM
                      0878114344

                      Коментар


                      • #12
                        До: ръчна газ от мотор да или не

                        на пистата е друго в гората на спускане примерно ако е доста неравно неможеш да стискаш хубаво атв-то ,пробвал съм с масур нестава ,който иска да се убеди да сложи на някое силно атв (не 200цц) и да види ,дори един приятел който е бил моторист се изтрърси с марсур ,хич не е удобно въпреки ,че и аз преди атв-то съм карал мотор

                        Коментар


                        • #13
                          До: ръчна газ от мотор да или не

                          Първоначално публикуван от kol1o0 Преглед на мнение
                          на пистата е друго в гората на спускане примерно ако е доста неравно неможеш да стискаш хубаво атв-то ,пробвал съм с масур нестава ,който иска да се убеди да сложи на някое силно атв (не 200цц) и да види ,дори един приятел който е бил моторист се изтрърси с марсур ,хич не е удобно въпреки ,че и аз преди атв-то съм карал мотор
                          +1

                          Само за писта става масура на АТВ

                          Коментар


                          • #14
                            До: ръчна газ от мотор да или не

                            с масур не можеш да върнеш газта като тръгнеш да се обръщаш .... апак и на мен ми е доста по не одобно

                            Коментар


                            • #15
                              До: ръчна газ от мотор да или не

                              За АТВ палеца е по-добрия вариянт,имаш много по-добър захват на кормилото.И при искачвания на стръмни склонове си има доста голям +.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X