Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

    Ще помоля всички в тази тема да споделите вашите впечатления от машините Ви! Така лесно ще може да се систематизира информацията, ще бъде възможно наи пълна и ще бъде лесно на всеки които е решил да навлезе в този вид хоби да избере машина! Няма значение каква машина карате 2х4 или 4х4, пишете тук.
    Предварително благодарим за съдеиствието!

  • #2
    До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

    Bombardier Baja 650 rotax.
    Ако искате да карате по черни пътища,да давате яко газ и да скачате- според мен е идеален.Ендуро също се кара, но заради липса на задна скорост и самите ръчни скорости си е мъка. Все по - често ми се случва първа да има прекалено много мощ,а като дам на втора(обикновено даже няма време) ми идва слаба. Заблуждаващ мотор. Изведнъж му идва голяма сила в средните обороти и от мек се превръща в неудържим. Здраво окачване. Елементарен за отремонтиране, с много заменими части,сравнително евтини части,много просто устройство на цялата машина.Има гресьорки за почти всеки детайл,не харчи много-при тежко каране ми дава 8,5 на 100.Слаба спирачна система-задна спирачка. Дефекти ми е давал датчика за водата. Слаби предпазители за венците и за задния спирачен диск.Уникални некривящи се джанти с гардове.Непретенциозен двигател.

    Коментар


    • #3
      До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

      Чудесна тема

      Ето и от мен за ямаха раптор 700:
      +Много мощен, за мене си е най-бързото фабрично атв(дори го пише в гинес ) пробвал съм го срещу какво ли не само ЪфЗ 450 на Дунио(има електроника и филтър ) създава проблеми. Лесно се изправя на 3та.
      +Потенцял за още повече сила впредвид ниската компресия фабрично(9:1) една генерация и бутало и съответната карта за инжекциона и просто няма да може да се кара.
      + Инжекцион, напрактика първото спортнио атв с инжекцион.
      +нисък разход впредвид вървенето.
      +много хубаво окачване на моделите от 2007+
      + 700кб в рамка на 450 демек добре се държи в завой и добре спира.
      +Измаря но не като 450тка все пак е сравнително меко окачване и не е толкова нисък.
      - Нестава или поне се нуждае от доста доработки за нашия тип ендуро.
      - скъп тунинг и резервни части
      -фаровете се чупят много лесно при обръщане, също и граб бара и въобще е захванат доста тъпо.
      -претенциозна подръжка.
      - задния диск на моделите 2006 прегрява лесно но от 2007 са с вентилиран диск.
      - за по леки трасета става но пружините са му много меки за същински мотокрос.
      Това е, общо взето го имам вече трети сезон минал е през какво ли не спокойно мога да кажа че направо му стапям лагерите и е отцелял давал е ядове неведнъж особено като разбрах че нетрябва да се мие с парустуйка след като ми замина някяква част по инжекциона вентилатора на радиатора също даваше ядове. Общо взето претенциозен бърникам го по цяля събота и неделя и накрая идва Ники(Антим) и казва: абе тоя мотор отвсякаде има неща за стягане обръщаш ли му внимание? Но мисля че не само раптора е така. Особено ми харесва яката мощност в средните обороти има сила на всички предавки и това колите на околовръстното добре го знаят . Иначе не е много за наще местности според мен силата на този мотор е някаде по пясъчните дюни крос кънтри трасетата и по равните горски терени. Като цяло съм доволен и доста съм се привързал към него даже ми идват идей да си го оставя в гаража завинаги и да не го продавам като взимам ново, но засъжалене както съм се ориентирал към мотокроса а вече има и състезания ще трябва 450. Така че очаквайте скоро и за LTR или YFZ.
      It's not the Ride, It's the RIDER

      Коментар


      • #4
        До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

        Ето нещо и от мен:
        От година и половина притежавам Ямаха YFZ450, невероятна машина. Купих я много добре подържана,но карана от състезател в първите места в нашия шампионат. Страхотна мощ и пъргавина, сериозни спирачки и безпроблемност при певключване на скоростите. Нисък разход на гориво/ двапъти по-малко от на kfx700 с които карам/.
        Срашно лека машина, няма нужда от лебетка, добре балансирана създадена за скокове, до тук с хвалбите.
        Смених в блокиралия двигател:колянов вал,биела,бутало,сигменти и т.н. В момента чакам за нова задна ос и прикачния инвентар по нея, за щтастие частите не са много скъпи /при положение че, си ги поръчаш сам а не през някой друг/ но това е положението.

        Коментар


        • #5
          До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

          Bombardier Rally 200.
          Ако си начинаещ това е добър избор за първо АТВ . Спирачките му са много добри. Леко е на килограми и мощността му се усеща,въпреки че двигателя е слаб като кубици.Лесно е за управление. Единствения му недостатък е,че трябва да си искараш шнорхели ако искаш да го караш в локви и по-воднисти терени(кал),иначе гасне и ще трявба да чакаш 10мин. влезналата вода да се изпари. Като цяло съм много доволен от машинката. За средни нива на трудност преходи се справя. Единствено мощността и водата(ако нямаш шнорхели) може да те спре.АТВ-то е 2х4.

          Keeway 250 Dragon.
          Незнам колко ви е позната тази машинка,но тя също е добър избор за първо АТВ.Двигателя е на Aprilia и попринцип е техен патент,но повечето хора казват,че е китаец.Сглобката наистина куца,трябва да си го сглобиш сам,за да си убеден,че всичко ще е наред. Има много мека возия.Мощността(250сс) не се усеща толкова заради килограмите на АТВ-то(234кг). След няколко подобрения дракончето поувеличи мощността си,но в границите на нормалото.Има евро сертификат,което позволява регистрацията му в КАТ.Като цяло също съм доволен от тази машинка.
          Надявам се информацията да е полезна. Който има въпроси свързани с тези два модела с радост ще му отговоря.

          Коментар


          • #6
            До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

            Yamaha Raptor 660
            Много мощен, много бърз, готина форма. Най-голямо удоволствие доставя на 2ра и 3та в високите. Може да се кара навсякъде, но според мен е създаден за бързи участаци като пътечки и тем подобни. Най-голямия минус е че е адски лека предницата, при изкачване на стръмни неравни наклони с спиране и тръгване ще ви създаде големи трудности. Което пък значи че лесно може да го карате на задни гуми по улиците. Окачването не е много добро, но за сметна на това с двигателя няма проблеми. Скъпи части, имало е случай в който тези от Ямаха направо ми казват че не искам да порачвам от тях


            Bashan 200 S7
            За първо атв, става. Не са доизмислени елементарни работи. Например: има обтегач на веригата който е като при колелетата, големи ядове с него, веригата си пада когато си иска. Винчета се развиват и падат от всякъде. Измиете ли го, една седмица забравете да запали, нито една част от ел. инсталацията не е предпазена от вода. Не става за каране на писта, едвам крета в гората. Оригиналните гуми не стават за офроуд. Има сертификат и може да се регистрира в кат.

            Коментар


            • #7
              До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
              Ще помоля всички в тази тема да споделите вашите впечатления от машините Ви! Така лесно ще може да се систематизира информацията, ще бъде възможно наи пълна и ще бъде лесно на всеки които е решил да навлезе в този вид хоби да избере машина! Няма значение каква машина карате 2х4 или 4х4, пишете тук.
              Предварително благодарим за съдеиствието!
              Десо, мисля че ти първо трябва да напишеш обзорна статия на всички машини, които си карал и поддържал, и ако нещо е останало ненаписано ще добавяме по малко.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Десо, мисля че ти първо трябва да напишеш обзорна статия на всички машини, които си карал и поддържал, и ако нещо е останало ненаписано ще добавяме по малко.
                Аз което знам съм го написал в горните теми, и всичко което науча го дописвам. Но незнам за много модели, които очаквам други колеги да се включат. Примерно за вече популярния Ренегад все още няма нищо и никои не споделя с другите впечатленията си! Аз нищо незнам по този модел!?

                Коментар


                • #9
                  Can-Am Renegade 4x4 мод. 2006-2009

                  Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                  Аз което знам съм го написал в горните теми, и всичко което науча го дописвам. Но незнам за много модели, които очаквам други колеги да се включат. Примерно за вече популярния Ренегад все още няма нищо и никои не споделя с другите впечатленията си! Аз нищо незнам по този модел!?
                  Вярно, имам и такъв здвер у гаража си. Ще напиша по-подробно за него, но Тодор Христов ще ме погне т.к. нещата не са само бели, има и черничко.

                  Ренегад 800 е "мерцедеса" на АТВ-тата. Голям кеф за каране, но е голям гърч за поддръжка.

                  Усещането като управляваш Ренегада е все едно че караш джет. Като преместиш тежестта си от единия крак на другия и Ренегада "потъва" т.е. започва да завива точно като джет.
                  Има много рязък старт, и ако гумите имат добро сцепление спокойно може да те обърне. Това си е гадничко особенно, когато си спрял на наклон и потегляш отново нагоре. Леко подаване на газ води до непредвидими резултати-таван. Готиното е, че в първите 50-80 метра взема старта и на YFZ 450.
                  Като го караш на разходка вози много меко и не те уморява, същевременно е по-стабилен на страничен наклон от всички 4х4 АТВ-та както и от тези 2х4, които не са със цяла задна ос /сравнявал съм с поларис, за хондата не знам/ и от КФХ 700 също.
                  А разхода: за 4х4 с такава огромна мощ е впечатляващо малък: 11-14 л. бензин /100 км.
                  Има разкошни фарове и не са проблем нощните преходи.

                  Има още много неща, които трябва да допиша, но да не си помислите, че са само положителни, нали, но сега времето ми е ограничено, така че ще си продължа писанията друг път.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                    За РЕНЕГАД 800

                    Оригиналните бели джанти са кашкавал. Подбиват се и стават картофообразни при незначителни удари. За Х модел с черните има малко по-добри отзиви за здравина, но пък като се понапълнят с кал ще ти скъсат ръцете заради дисбаланс. Отделно от това след удар започват да изпускат гумит, особенно предните.
                    Окачване и кормилни накрайници-ами пак кашкавал., освен това сменях и всички втулки м/у рамата и носачите, минах 700-1000 км. и отново се появиха луфтове.
                    Ще дописвам друг път...
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                      имам един въпрос , как се вади гумата от джантата смисал самата джанта изглежда е от две части ,въпросат ми е цепи ли се джантата и ако се цепи лесно ли се оделя еднота част от другата гледам по самиа ръб на джантата има три дупки така се разполагат щангите ли има ли ниакои представа

                      Коментар


                      • #12
                        До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                        Първоначално публикуван от Ivailo Ivanov Преглед на мнение
                        имам един въпрос , как се вади гумата от джантата смисал самата джанта изглежда е от две части ,въпросат ми е цепи ли се джантата и ако се цепи лесно ли се оделя еднота част от другата гледам по самиа ръб на джантата има три дупки така се разполагат щангите ли има ли ниакои представа
                        Стандартните /сток/ джанти не се цепят. Гумата се вади както на всички автомобили. А пр карбоновите джанти с рингове трябва внимателно да се развие ринга /има посочен ред в който се развиват/ и тогава може и ръчно да се демонтира, но е трудоемко.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Стандартните /сток/ джанти не се цепят. Гумата се вади както на всички автомобили. А пр карбоновите джанти с рингове трябва внимателно да се развие ринга /има посочен ред в който се развиват/ и тогава може и ръчно да се демонтира, но е трудоемко.
                          за темата карам китаец башан 200 имам и 300 само за шосе.по въпроса за кам ама ами возих едно на буса си просто транспорт на един богаташ но знаех че одзат е истината при атеветатанадявам се един ден да си навия на масрафа и аз да си купя сила а до тогава се надявам поне да се науча на инфото което знаете и вие

                          Коментар


                          • #14
                            До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Стандартните /сток/ джанти не се цепят. Гумата се вади както на всички автомобили. А пр карбоновите джанти с рингове трябва внимателно да се развие ринга /има посочен ред в който се развиват/ и тогава може и ръчно да се демонтира, но е трудоемко.
                            господин генчев мисля че се запознахме в велико турново на състезанията ако не греша доидохте с 2 кавазакита и джип с софииски номер 4000 маи?аз продавах атевета и каски

                            Коментар


                            • #15
                              До: Систематизиране на информацията за всички модели ATV!

                              Първоначално публикуван от strashen_tyten Преглед на мнение
                              господин генчев мисля че се запознахме в велико турново на състезанията ако не греша доидохте с 2 кавазакита и джип с софииски номер 4000 маи?аз продавах атевета и каски
                              Грешите, много грешите, дойдох с едно кавасаки кфх450р, на сина ми, и моя морков.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X