Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

    Здравейте, реших да сменя маслото на атв-то но намерих 1л 10W40 в мазето, а то събира 1,4л :/
    Какво ще стане ако сложа 1л. 10W40 и 0.4л 5W40, за да не ходя до гръда да търся 10W40

  • #2
    От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

    Първоначално публикуван от Chipher Преглед на мнение
    Здравейте, реших да сменя маслото на атв-то но намерих 1л 10W40 в мазето, а то събира 1,4л :/
    Какво ще стане ако сложа 1л. 10W40 и 0.4л 5W40, за да не ходя до гръда да търся 10W40
    Няма нужда да ходиш до "гръда", нищо няма да стане с атв-то.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

      Нищо няма да стане. Тоест ще стане- ще си спестиш едно ходене до града.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

        Не разбирам от АТВ-та. Маслата се смесват спокойно и не се пресичат. Това с пресичането е някаква стара легенда, слушал съм е от стари майстори на преклонна възраст. Тогава може и да е било така. Млад съм.
        В АТВ-то не се ли ползва масло с добавка за маслен съединител, ако той се къпе в масло? Поне на моторите е така.
        Тоест ако маслото, което си намерил е само двигателно, то може да имаш проблем със съединителя. По-опитните да кажат. На мен ми мирише на “Намерих два различни вида масло, може ли да ги смеся, за да сипя на АТВ-то”

        Коментар


        • #5
          От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

          Трябва маслото да ти е за мотор ,точно заради мокрия съединител, за 20 лв да не си направиш проблем за едни 250-300лв

          Коментар


          • #6
            От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

            Забравих да кажа, че скоростната кутия е автоматична само напред и назад

            Коментар


            • #7
              От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

              Ще се взриви! То и за това автора не е писал от вчера.

              Извън шегата - ще се получи някаква смес която вероятно ще е с по лоши качества от всяка съставка взета по отделно, а може и да е с качествата на тази с по ниска спецификация.

              Такива работи се правят при аварийни ситуации. Като правиш редовно обслужване си наливаш еднакво масло. С идеята да го ползваш до следващата смяна.

              Коментар


              • #8
                От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                Първоначално публикуван от danchot Преглед на мнение
                Трябва маслото да ти е за мотор ...
                И двете масла , посочени по-горе са моторни

                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                ... Това с пресичането е някаква стара легенда, слушал съм е от стари майстори на преклонна възраст. Тогава може и да е било така. Млад съм....
                Я кажи от кой си слушал ? И коя кака ти е предавала химия . Може и на лична .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                  Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                  Това с пресичането е някаква стара легенда, слушал съм е от стари майстори на преклонна възраст. Тогава може и да е било така.
                  "Тогава" в смисъл преди поне трийсет години, маслата са били други, че и двигателите. За "пресичане" не знам, може би е просто израз, по-скоро желиране. Някои производители направи си казват че няма проблем да се мешат масла без да се прочиства двигателя, примерно Мобил. Други като Амсоил казват че не е желателно. Различни като се омешат, резултатът е непредвидим. От съставките зависи вискозитета и държанието зимата най-вече. Предполагам АТВ не излиза навън в големите студове, нито че е чак толкова деликатно откъм какво масло му се налива. Но като омешаш 5W и 10W не може да се предвиди какво W ще се получи като резултат и как ще се държи двигателя зимата. При смесване на различен тип масла най-много да усетиш че ще трябва да се смени след по-кратко време, но това също са едни много лични и доста широки граници, та може и да не усетиш въобще

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                    Месил съм 20/50 с 15/50 на Мотул... Каране - нищо не става. Но се усетих, че има "смеска" когато проверявах нивото на маслото (~2000 км след това), понеже 15/50 на Мотул е със силна миризма на парфюм
                    20/50 беше минерал, а 15/50 - полу синтетика.

                    Карай смело!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Я кажи от кой си слушал ? И коя кака ти е предавала химия . Може и на лична .
                      Тази легенда съм сигурен, че и ти си е чувал. Затова и няма-няма и се появи тук тема “Ще се пресекат ли”. Явно всеки втори я е чувал. Аз съм я чувал от хора 60+, някои и 70+, карали през целия си съзнателен живот Москвичи, Лади, Запорожци и т.н. За сегашните масла не важи, за тези преди 40 години не знам какви бъркочи са слагали вътре. Аз самия преди 2дена смесих 3различни двигателни масла, че ми бяха останали от предишните смени.
                      В по-горния ми пост споменах, че има двигателни масла, които са направени за двг с мокър съединител-хем са скъпи, хем и гордо го пише на бутилката им. Та ако двигателя е такъв, то автора по-добре да си сложи такова, за да не бере ядове. Не съм имал възможност да ги пробвам, защото всичките ми руски кочини на две колела вървят на М10Д в скоростите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                        Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                        ...Аз съм я чувал от хора 60+, някои и 70+, карали през целия си съзнателен живот Москвичи, Лади, Запорожци и т.н. За сегашните масла не важи, за тези преди 40 години не знам какви бъркочи са слагали вътре.....
                        Именно де Затова питах конкретно кой е тоя у П-ще , да го издиря утре . И за даскалИцата - тоже .

                        ПС. Иначе аз знам какви бъркочи слагаха , не че имаше голям избор . Ама моторно с моторно масло няма как да се пресече . ДаскалИцата по химия требе да е споменала , че "подобни се разтварят във подобни"
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                          Тоо, вода + масло + магия = маргарин ))
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Именно де Затова питах конкретно кой е тоя у П-ще , да го издиря утре . И за даскалИцата - тоже .

                            ПС. Иначе аз знам какви бъркочи слагаха , не че имаше голям избор . Ама моторно с моторно масло няма как да се пресече . ДаскалИцата по химия требе да е споменала , че "подобни се разтварят във подобни"
                            Ти остави правилото. Малко полярни добавки, в другото малко не полярни и отиде коня у рЯката.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                              А задалия въпроса май вече е отишъл до грЪда и не му и дреме за тукашните писания.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X