Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модификация на задна зъбчатка - каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модификация на задна зъбчатка - каква ?

    Здравейте,
    имам едно атв, китайче 110 кубика - върви идеално. Единствено при по-големи наклони му идва трудно да ме качи (нормално все пак съм на 17 :Д). Та ако сменя задната зъбчатка на веригата с по-голяма(с повече зъби) и съответно веригата,ще се подобри ли ? АТВ-то се използва на село в Родопите,тоест там равен път почти няма и не ми трябва максимална скорост,а да може да тегли яко нагоре.

    пп. За съжаление не знам в момента с колко зъби е атво.
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 25-06-14, 17:24.

  • #2
    От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

    Ще се подобри ми. Обаче зависи ти какво искаш. Ако искаш. Могат да се увеличат и с малко и с много. Преброй сега колко са зъбите, но и на предната и ще измислим нещо.

    Коментар


    • #3
      От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

      Ще ги преброя, въпросът е от къде може да се купят зъбчатки ? В този сайт, който съм дал, няма много голям избор...

      Коментар


      • #4
        От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

        Прочети тази теми за да ти стане малко по-ясно.

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=95995

        Коментар


        • #5
          От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

          Ясно, тоест за моята цел - оптред по-малък пиньон,а отзад по-голям.

          Коментар


          • #6
            От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

            Можеш и да си поръчаш в Карлово(ама не знам дали ще имат за теб). То е ясна работата ама въпросът е с колко. Може и с два, и с пет. Ако го ползваш за асфалт внимавай да не падне скоростта, за разлика от въртящ момент.

            Коментар


            • #7
              От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

              На асфалт въобще не се качвам,а това в Карлово сайт има ли ?

              Коментар


              • #8
                От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                http://nhm-bg.com/
                A Lone Rider

                Коментар


                • #9
                  От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                  Един зъб от пред се равнява на около 3 от зад. Значи ако променяш всичко зависи какво искаш да постигнеш с 2 на 5 ще скъсиш много предавките. Другото което ми идва на ум е , че не е хубаво да се намаля твърде много презния пиньон. Под 12 или 11 зъба от пред мисля, че не е хубаво да се слиза

                  Коментар


                  • #10
                    От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                    Щом не се качваш на асфалт, можешмпо смело да увеличаваш отзад. Но огледай дали някъде няма да опира. Аз мисля, че 3 зъба са достатъчни. Ако са повече може да опре някъде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                      Момчета!

                      Вземете и прочетете един учебник по машинни елементи за механотехникум - от преди сто години.
                      Ще научите подробности, ще почнете да питате за предавателни отношения, за минимален брой зъби, за коригирани зъбни колела...

                      Повечето от интересните неща на тоя свят са написани и доказани със сметки и в реалността - не откривайте топлата вода.

                      Информативно - на силно разпиленото ми балканче - задния венец беше 45 зъба - срещу 35 заводски ( това по спомен)
                      и му правих пиньон - от 18 или 17 - си нарязах сам на фрезата 14 зъба.
                      Голям дерт беше термообработката, но се справих.

                      На 3-та при плавно подаване на газ се изправяше на задна гума и си вървеше доволно спокойно така, докато свърши пътя...

                      сметки прости...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                        Преброих зъбите - задни 37, предни 14.
                        В магазина имат пиньон 41 зъба(не знам захващането как е обаче),ако сменя само задния, ще се подобри ли нещо ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                          Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
                          Преброих зъбите - задни 37, предни 14.
                          В магазина имат пиньон 41 зъба(не знам захващането как е обаче),ако сменя само задния, ще се подобри ли нещо ?
                          Естествено, че да!
                          Non scholae sed vitae discimus.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                            Единствения проблем е,че самата дупка на пиньона (този с 41 зъба) е с 4 мм. по-голяма от тази на сегашния ми,но болтовете са на еднакво разстояние. Това проблем ли ще е,ако захвана само болтовете и има 4 мм. отстояние м-у оста и пиньона ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Модификация на задна зъбчатка - каква ?

                              И аз трябва да ги сменям ,предният е с 22 зъба ,а задният е с 38,че ''Тересконяка'' никакъв го няма на старт,много е бавен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X