Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Knee Guards / Наколенки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Knee Guards / Наколенки

    Дайте да обсъдим марки и модели!
    Кои са най-добрите? Цени и други...
    Искам да си купя нещо качествено и здраво!

    Гледах тези но няма отзиви. - Thor MX Force Knee Guards Black

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqR,!ooE8dDg5BCjBP(r3(g0mQ~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:6044966

  • #2
    От: Knee Guards / Наколенки

    Те такава не съм виждал. Коляното е по изпъкнало от подбедреницата...а на тази какво неупрен ли има само...не я схващам нещо!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Knee Guards / Наколенки

      Не е само неупрен...отдолу има пластмаса също.

      Коментар


      • #4
        От: Knee Guards / Наколенки

        Вероятно като се сложи ще изпъкне и всичко ще си дойде на мястото. Ще запълни празното пространство, което сега се вижда на подбедреницата.Хм може би ще дава по голяма свобода на движенията по този начин....
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Knee Guards / Наколенки

          Впрочем какво е предназначението на тези протектори на колянна става,съчетани със защита на бедро и подбедрица и подплатени с неопрен.Вижда се също и кекаво направен шарнир за опосредстване на флексия и екстензия/сгъване и разгъване/.Отделно материала си е обикновен найлон/поливинилхлорид/и ако струва повече от 10 лв бройката.......
          Отделно че може да причини повече щети отколкото неупотребата му-професионално мнение!!!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Knee Guards / Наколенки

            По този начин както е направена , ако горната и долна част са здраво захванати помага против усукване..според мен.
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Knee Guards / Наколенки

              Аз ползвам такива, само че предния модел. Изключително здрави. Хващат широка част от бедрото и прасеца. Двоен шарнир. Недостатък мога да кажа, че прасеца ти става доста широк и може да не успееш да закопчееш ботуша.
              Мойте са този модел : Thor Force KTM. Благодарение на тях си спасих коляното от обръщане напред. Препоръчвам.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqVHJBkFJSENjRWuBSbr0QnQtQ~~60_35.JPG
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5563166
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                От: Knee Guards / Наколенки

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                По този начин както е направена , ако горната и долна част са здраво захванати помага против усукване..според мен.
                Точно против усукване тази конструкция не помага/а това и най-големия мор на колянната става/!Ще помогне против медиално/варусно/ и латерално/валгусно/ изместване на подбедрицата спрямо бедрото...донякъде предвид кекавите найлонови шарнири!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Knee Guards / Наколенки

                  Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                  Аз ползвам такива, само че предния модел. Изключително здрави. Хващат широка част от бедрото и прасеца. Двоен шарнир. Недостатък мога да кажа, че прасеца ти става доста широк и може да не успееш да закопчееш ботуша.
                  Мойте са този модел : Thor Force KTM. Благодарение на тях си спасих коляното от обръщане напред. Препоръчвам.
                  [ATTACH=CONFIG]681544[/ATTACH]
                  Това вече е друга пръдня!Материала е ригиден и не позволява големи амплитудни колебания.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Knee Guards / Наколенки

                    Не мога да намеря подробни снимки в нета на задната страна. Посредством широки ластици се хваща към бедрото и прасеца (като апарат за кръвно). Отгоре върху тях са и тесните колани (който се виждат на снимката).
                    Долната част като влезе в ботуша доста добре се фиксира + широкия колан за бедрото, мога да каже че ограничава доста страничното усукване , за което колегата говори. Но все пак това си "наколенки" за около 200лв ( по спомен). Максимална защита става с коленните шини (астериск или EVS) ама те мисля отиват към хилядарка (което пак е по-евтино от операции по колената)
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #11
                      От: Knee Guards / Наколенки

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Точно против усукване тази конструкция не помага/а това и най-големия мор на колянната става/!Ще помогне против медиално/варусно/ и латерално/валгусно/ изместване на подбедрицата спрямо бедрото...донякъде предвид кекавите найлонови шарнири!
                      Аз като бях с Астерикс.Най висок клас.
                      Не си посуках коляното, а ми замина глезена.
                      Според мен тея неща колкото помагат толкова и пречат.
                      При мен ако коляното беше свободно щеше да осигури малко повече свобода на глезена и можеше да не се стигне до счупване.
                      Горепосочените наколенки "Тор" са добри и смятам че ще вършат работа.
                      Абе който го е страх от мечки не ходи в гората !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Knee Guards / Наколенки

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Аз като бях с Астерикс.Най висок клас.
                        Не си посуках коляното, а ми замина глезена.
                        Според мен тея неща колкото помагат толкова и пречат.
                        При мен ако коляното беше свободно щеше да осигури малко повече свобода на глезена и можеше да не се стигне до счупване.
                        Горепосочените наколенки "Тор" са добри и смятам че ще вършат работа.
                        Абе който го е страх от мечки не ходи в гората !
                        E как спраска глезена не беше ли с ботуши?
                        За THOR-а прочетох днес доста неща и ги хвалят!
                        Г-н mihov как разбрахте по снимките колко са кекави и че на коляното са с неопрен?!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Knee Guards / Наколенки

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          .Хм може би ще дава по голяма свобода на движенията по този начин....
                          Напротив,стегнат си кат за последно.
                          Аз след усукването си взех на Делкевич,коленни шини против усукване без връзки са,бързо се нахлузват,но то станаха вече две годин от тогава имисля да си взема стандартни наколенки да не стане коляното мързеливо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Knee Guards / Наколенки

                            Първоначално публикуван от fanfan Преглед на мнение
                            Напротив,стегнат си кат за последно.
                            Аз след усукването си взех на Делкевич,коленни шини против усукване без връзки са,бързо се нахлузват,но то станаха вече две годин от тогава имисля да си взема стандартни наколенки да не стане коляното мързеливо.
                            Вие с тези мотори сте луда работа, аз търся за АТВ - там над 90% от случаите в които може да пострада коляното са смачкване от самото АТВ или при скок от АТВ-то да си счупя капачката при удар в земята...1 месец ме боля капачката след Добричкото състезание като се хвърлих от АТВ-то и паднах на коляно

                            Коментар


                            • #15
                              От: Knee Guards / Наколенки

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              ...
                              При мен ако коляното беше свободно щеше да осигури малко повече свобода на глезена и можеше да не се стигне до счупване...
                              А можеше и да се стигне. Да не говорим че можеше да травмираш и двете. Няма как да прецениш. При добре регулирана и стегната шина би следвало да позволява "максимално движение преди беля". За да я докараш до контра явно си бил в област "беля".

                              Лаик съм в областта, но продължавам да мисля че глезен се лекува по-лесно от коляно, всичко останало бидейки еднакво (усилие на което е подложен и прочее).

                              То и ербеците чупят носове, жулят, обезобразяват и пукат тъпанчета ако са ти блокирали тапите по купето. Съвсем прав си за мечките
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X