Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане в гумите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Налягане в гумите?

    Много пъти съм питал колеги колко надути трябва да караме гумите . Всеки казва различни становища .Нека всеки сподели колко надути кара своите гуми.Аз лично ги надувам 0.50 атмосфери.
    [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

  • #2
    От: Колко надути трябва да кара ме гумите си?

    Това с налягането е много относително. Някъде бях прочел следното - твърд терен = твърди гуми (високо налягане), мек терен = меки гуми (ниско налягане) и има логика. Когато караш гумите с ниско налягане (0.50 атмосфери за мен е високо налягане, с гуми 20x11x10) имаш в пъти по-голямо сцепление. Аз карам 250 кубиково атв и много зависи какво е налягането - разликата в надутите и меките гуми са около 10 км/ч по асфалт, но ти си с мощно атв и не би трябвало да го усещаш това нещо. Основно зависи по какви терени караш !

    Поздрави !

    Коментар


    • #3
      От: Колко надути трябва да кара ме гумите си?

      Според мен това което си чел не е много вярно .За терена зависи от самите гуми дали ще са твърди или меки (имам в предвид твърдостта на грайфера ). Но сигурно има логика. На моя ктм пише на табелата за гумите че трябва да се карат на 0.45psi ,но аз мисля че ще са много меки.
      [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

      Коментар


      • #4
        От: Колко надути трябва да кара ме гумите си?

        Не мисля,че ще са меки . Моите ги карах предните на 0,35 psi а задните на 0,4 psi .
        Симеон Симеонов - 0878666200
        Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
        Suzuki - A way of life

        Коментар


        • #5
          От: Колко надути трябва да кара ме гумите си?

          Ами всеки си ги кара, както на него му е най-удачно. Аз например на атв-то помпя гумите по твърдост, смисъл без да гледам манометъра. Като ще карам по асфалт, когато е сухо и карам по твърдо (в гората, по черните пътища) си ги карам по-надути. Но когато е кално и знам, че ще карам по плажа, ще се навирам в калищата си карам с меки гуми.

          Коментар


          • #6
            От: Налягане в гумите?

            Направи си ги на 0.4 и ще усетиш разликата Аз лично на толкова ги карам и нямам проблеми. Това, че не си гледаш манометъра хич не е вярно защото като ги надуеш на различни атмосфери и ще ти дърпа. На твърд терен с твърдо напомпени гуми си е жив мазохизъм Раптора го карам на 0.4, а кинга на 0.5-0.6

            Коментар


            • #7
              От: Налягане в гумите?

              0.4 psi или 0.4 атмосфери?
              [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

              Коментар


              • #8
                От: Налягане в гумите?

                1 атмосфера = 14,22PSI
                0.4 атмосфери се равняват на 5.87psi
                Лично аз карам на 0.3-0.4 атмосфери независимо от терена.
                SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Налягане в гумите?

                  Хубаво е предните да са по-твърди от задните, има значение терена по който караш и личните предпочитания, също и гумата, най- вече колко пласта е. 6 пластовите и на 0 можеш да ги караш, особено ако е голяма кал. 0,5 атмосфери е твърдо дори и за педни, според мен трябва да са в границите 0,35-0,5 атм за предни и 0,2 до 0,4 атм най-много за задни. Аз карам в долните граници.
                  Последно редактирано от kvv; 02-11-12, 13:17.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Налягане в гумите?

                    По меки гуми = по голям комфорт, но и доста по голям риск от спукване/прищипване. Също така има вариант и от разбордирване. Всичко зависи от настилка, доколко се внимава и избира пътя (това те прави по бавен) и до издържливост (щото с напомпани е зор). Аз лично карам с 0,5, а в някои случаи и нагоре. В кал естествено надолу, но всичко при мен е до терен.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Налягане в гумите?

                      А какво ще кажете за износването? Имам чувството, че като са под 5psi и заминават като топъл хляб. Става въпрос за сухо мотокрос трасе.
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Налягане в гумите?

                        Василев аз мисля че ако са над 5psi ще заминават по бързо. Но сега хвърлих една гума на 70% която е карана много мека защото и бяха излезли конци ,а на точно това място с конците беше спукана ,но на сухо трасе всичките гуми за минават.
                        [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Налягане в гумите?

                          Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                          А какво ще кажете за износването? Имам чувството, че като са под 5psi и заминават като топъл хляб. Става въпрос за сухо мотокрос трасе.
                          Има само един начин,да се съхрянят гумите,на сухо МХ-трасе.
                          Трябва,на 90% от манша,да си във въздуха!
                          Поздрави!!!
                          ТюркеДжиев старши
                          sigpic

                          Коментар


                          • #14
                            От: Налягане в гумите?

                            Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
                            Има само един начин,да се съхрянят гумите,на сухо МХ-трасе.
                            Трябва,на 90% от манша,да си във въздуха!
                            Поздрави!!!
                            ТюркеДжиев старши
                            Ричи старши, имаш право и ние се стараем да го правим, но не сме се усъвършенствали още и понякога се налага да кацаме Иначе по тоя повод много се радвам, че вече на 2-3 писти правя всички елементи...
                            Освен за налягането на гумите трябва да се следи и кога са произведени. Marto989 има такъв опит с гуми от 2009, свършиха за седмица, две.
                            Non scholae sed vitae discimus.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Налягане в гумите?

                              До 0,5. Въпроса е гумата да не се издуе от нито една страна, ми да стой ръбата. На мене ми е по- комфортно по към 0,5 от колкото 0,4, пък и с тия завои и хлъзгания ако си на 0,2, гумата ще се отлепи от борда... При износването не съм забелязал някаква разлика като съм карал с 0,4.
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X