Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

    В момента карам с CASTROL POWER1 RACING 4T 20W50 пълна синтетика. Маслото е на 10-15 часа за момента нямам часовник , но скоро ще сложа един. За тези 10-15 часа може би е изгоряло към 300 мл. масло, това нормално ли е ?(Карам го умерено , на моменти има повече ръчка).
    На колко часа да сменям маслото ( изчетох доста теми в Американският форум на ямаха и най срещаното време беше 20-30 часа, а в ръководството на Ямаха пише 160ч! има и доста хора който казват ,че най доброто било на 10 часа.
    За следващата смяна на масло съм си приготвил MOTUL POWER QUAD 4T 10W-40.

    Най вече ме притеснява разхода от близо 300-350 мл масло , атв-то работи много добре няма грам пушилка.

  • #2
    От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

    На 10 часа е най-добре.Това си е капризна машина и си трябва сериозна поддръжка.
    Следващото масло,което си приготвил не е лошо,в пъти по-добре от Кастрола.
    А това с горенето на масло,мисля,че не е нормално.
    Симеон Симеонов - 0878666200
    Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
    Suzuki - A way of life

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

      Коя година е машинката? Иначе мотула е много добро масло аз лично не бих сложил кастрол какъвто и да е Аз моя раптор го карам или с ямалубе или с мотул каквото има в магазина и нямам проблеми, горенето на масло хич не е нормално.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

        Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
        Коя година е машинката?
        2006г.
        Може и маслото да е проблемно четох , че маслото било само за пистови мотори за по добро ускорение , но нямаше друго масло и за това взех Castrol-a.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

          Година на производство : 2006
          Мисля , че маслото е проблемно четох , че е за пистови мотори за по добро ускорение , но нямаше друго масло и за това взех Кастрола.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

            Колеги знаете ли колко масло точно събира. На едно място гледам , че е 1.85л , а на друго , че е 2.3л. Преди му сложихме точно 2л. масло

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

              Сипи му 1,85л и виж до къде е и долейте.Нормално трябва да бъде към средата на щеката,но ако е повече няма проблем.С по-малко може да си навлечен по-голяма беда от колкото ако му сипеш повече.
              Симеон Симеонов - 0878666200
              Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
              Suzuki - A way of life

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

                Принципно трябва да събита 2 литра със смяна на маслен филтър За 2006-та година машина ако двигателя не е отварян до момента, е нормално да гори масто и може да ти се наложи малко ремонт

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

                  Тук във форума може има качен манюал за Раптор 700. Най-добре си го дръпнете и го прочетете. Всичко е написано много добре и много неща ще ви се изяснят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

                    да не ти се налага да правиш ремонт че ще ахнеш от цената на частите в ямаха БГ, е има и изгодни неща но като цяло е ОЛЕ МАЛЕ , защо го каращ с толкова гъсто масло 20W ? Въздухар ли е или водно?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно маслото за Yamaha Raptor 700

                      С водно охлаждане е.А от маслата който съм пробвал от Кастрола съм най разочарован.Моето също го нагаряше след като прехвърли 400 км.Последната година си карам с Репсол и съм страшно доволен!
                      SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                      Коментар


                      • #12
                        Колеги имам едно питане относно раптор 700 - 2008 год.Машината я имам от скоро и след покупката смених маслото като сложих MVX Quad 4 synth SAE 5W40 на Yacco.Сега след около 20 часа каране се наложи да доливам на два пъти тъй като маслото беше на минимум.Мисля да сменям масло и искам съвет на какво да се спра.Дали ще има проблем ако му сложа 10W40 полусинтетика или нещо друго ...
                        Последно редактирано от Петков(Sidekick); 29-10-19, 12:59.
                        YAMAHA RAPTOR 700R

                        Коментар


                        • #13
                          Аз карам подобна Ямаха и си купувам масло от официалното представителство - Yamalube Fully Synthetic 10W-40 4 stroke oil. Миналата година когато си купих АТВ-то си взех такова. Тази година като го сменях отново. За филтър си взимам K&N.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X