Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за atv Honda trx 125

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за atv Honda trx 125

    Здравейте купихме на сина atv Honda TRX 125 Fourtax 88г.Атв-то не е карано около 2-3г и се наложи да му направя елементарна профилактика.
    Смяна масло,м.филтър /с него имах проблем докато го намеря,благодаря на Георги от Габрово!/,смазване на жила,такива дреболии.Та проблема е,първо не знам с какви скорости е/ръчни или нещо като полуавтоматични?/?Човека от когото го взех си спомня,че има 4 предни и 1 задна само при нея се използвало съединителя,а предните се превключвали без него??! А ръчката на кормилото има две жила! Едното постоянно зацепено,
    което играе роля на задна спирачка и ръчна.При това жило има около 2 см. свободен ход докато зацепи задната,в този промеждутък може да се зацепи второто жило което било съединителя само за задната.Ще се опитам да кача снимки.И второ,зад лоста на скоростите има една къса ос над която има буквата 'N' за какво служи? На снимките ще се види добре.Скоростите започват както следва от долу на горе -R, N, SL,1,2,3,4.?
    Какво е 'SL' ?. Благодаря ви предварително.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Помощ за atv Honda trx 125

    Този модел ми се струва старичък и рядък обачеее взе че ми стана интересно що е то и след близо 15 минути търсене успях да ти открия manual ! http://campaigns.hondampe.com.au/Mot...85trx12501.pdf
    Палиш на свободна и изреждаш скоростите -->
    АТВ-то е с полу-съединител - пускаш газта , бичиш нагоре или надоло и пак подаваш.
    SL - Супер лоу - Супер ниска скорост за теглене на нещо , тук определено ще имаш въртящ момент ама с тези 125 кубика ще грее лесно така че няма да е кой-знае колко от полза.
    Задната ск. се активира като натиснеш копчето горе на ръчката , после я стиснеш и така бутваш от Неутрална към Задна.
    Нормално е да има голям ход , ако си включва това да не те притеснява все пак машината е доста стара и си има лабавини.
    Тази малката ос излиза някакъв индикатор кога двигателя е на неутрална , върти се когато сменяш скорости и посочва към N когато ск.кутия е на неутрална позиция. Надявам се да съм помогнал !
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за atv Honda trx 125

      Колегата е прав.Успех!
      Последно редактирано от Warrer; 13-02-12, 12:15.
      Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за atv Honda trx 125

        Благодаря много колега за помощта.Наистина е старичко атв-то,но за сина ми който е на 10 г. мисля,че ще му е добре а той сега тепърва ще се учи.
        Още един път благодаря и за линка / обих се да търся/. Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за atv Honda trx 125

          Много е важно че си му купил японска машина , ако му хареса поне мъничко ще го задържи в спорта докато един китаец ще откаже и него и теб на 1вия месец.
          Купи му задължително каска и леко полеко протектори за цялото тяло да не те боли глава после , машинките лесно унасят да подаваш повечко газ а с неопитен водач не са хич стабилни в завои или през препятствия.
          Нека покара това докато свикне с концепцията на машината а след това сам ще си поиска някоя 250тка на Хонда или Сузуки ще му лепне идеално ! Там са с 5 скорости и с много готин плавен резерв от мощност а и пак са без съединител
          Няма кал - Няма кеф !!!
          Suzuki Samurai LJ410 1984
          Suzuki LTZ400 2008
          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за atv Honda trx 125

            Благодаря за съвета.Вече почти сме го оборудвали:каска,ботуши,екип,ризница и протектори за лакти и крака.Става като робот.Останаха само ръкавици и очила.А машинката наистина изглежда доста стабилна и издържлива и лесна за обслужване,пък и той си я хареса.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за atv Honda trx 125

              Колега,пусни някоя снимка на това АТВ-нце,че и моя юнак расте и за сеге иска да идва с мен,но скоро ще иска да бръмчим заедно из горите!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за atv Honda trx 125

                Колега в момента мога да ти покажа стара снимка от предния собственикзащото в момента е скелет само с двигателя.Предполагам до месец ще го събера!
                Купих го преди месец и нещо и още му правя профилактика.
                Ето и снимката.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda125.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5347247

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X