Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори?

    Трябва да тествам едно ново ATV, което е с такива амортисьори, а да си призная до сега не ми се е налагало да ремонтирам или настройвам такива. Някой разбира ли от тези работи? Как се помпат, на колко атмосфери в зависимост от положението на пружината, терена и стила на каране? В момента са супер меки и при спиране се събират до край, така машината вози много добре, но се държи лигаво. Не е моя и принципа проба-грешка не ми върши работа, защото не искам да разваля нещо, а и нямам време за толкова проби. Ако някой знае някои основни принципи на тези амортисьори на казва. Благодаря предварително.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Амортисьори?

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10115
    Дано това да ти свърши работа! Тия амортесьори не се помпят, те са си напомпани заводски, така че само ги регулираш!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьори?

      Благодаря, би трябвало да се помпат, имат едни капачки и отдолу вентил. Не знам, ще прочета и ще разбера.

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьори?

        То е ясно,че има ама там няма смисал да се бута,трябва армотисиорите да имат от горе и от долу едно болтче което трябва да се регулира.(ако са истенски ще има,а ако няма ги натегни отгоре с тръбен ключ)

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьори?

          Започвам да се справям, предните нямат винтчета за настройка и се настройва само твърдоста на пружината и височината, а амортисьорите са закачат за една система, която регулира и изравнява налягането в тях. Един приятел моторджия я има и ще дойде да ги барне. Задния си има винтчетата за настройки и го разгадах. Хубавото на цялата работа е, че въпреки че са китайски амортисьорите си работят както трябва, и всичките джунджурии по тях действат а не са само за вид както повечето които съм виждал до сега. Дано и да са здрави и ще монтираме на целия ни АТВ и Бъги-парк такива.

          Коментар


          • #6
            От: Амортисьори?

            на моят мотор е със старите предници с винтили отгоре , въпроса ми е ако накой знае на колко атмосфери се помпят ?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X