Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

    Здравейте колеги, Гледах из форума но не открих нищо за моя проблем когато съм на N не ми свети зелената лампа която сигнализира това, разглобих таблото но видях че самата лампа е запоена за платката. Видях че тази за горивото се сменя но ми се стори че върви в комплект с пластмасата на която седи и незнам къде да търся такава а и дали е изгоряла. Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет какво да търся като проблем, а и дали има начин да се прави нещо като тест на лапите да се види дали са здрави защото тази за ремъка и за маслото при палене светват (тази на ремъка свети защото е за смяна) и така разбрах че работят но тази за водата ме притеснява за нея не знма нищо до момента.Благодаря предварително.Поздрави В.ВасилевП.С : Дайте съвет от къде да търся ремък не е задулжително да е най - евтиния или най - скъпия, да е най - разумното решение като цена - качество.
    Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

  • #2
    От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

    Имам оригинален,чисто нов,170лв
    Seat Alhambra TDI
    Kawasaki KVF650
    Honda CRF250X
    Suzuki Vitara

    Коментар


    • #3
      От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

      Първоначално публикуван от PIJO78 Преглед на мнение
      Имам оригинален,чисто нов,170лв
      Мислиш ли че в това е проблема ?!?!
      Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

      Коментар


      • #4
        От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

        Не е в това проблема,ти питаш и за ремък.За лампите незнам,датчика за неутрална е до левия крак,замаси го и пробваи
        Последно редактирано от PIJO78; 03-07-11, 00:55. Причина: грешка
        Seat Alhambra TDI
        Kawasaki KVF650
        Honda CRF250X
        Suzuki Vitara

        Коментар


        • #5
          От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

          И моите не светеха, купих обикновени диоди и ги запоих в гнездата, сега работят всичките и светят по-силно.

          Коментар


          • #6
            От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

            Благодаря колеги утре ще пробвам и ще пиша какво е станало


            Поздрави В.Василев.
            Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

            Коментар


            • #7
              От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

              Здравейте колеги,
              реших проблема със светлините оказа се изгорял диод. На крачетата идваха по 1,43V ,но такъв диод нямаше и взех 3V малко се съмнявах ,че ще светне но ето че работи. Смених и крушката за резервата и ще чакам да видя какво ще стане.

              Поздрави В.Василев

              П.С. Някой може ли да ми каче на колко литра трябва да светне лампата за резервата.
              Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

              Коментар


              • #8
                От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                Първоначално публикуван от venkata2 Преглед на мнение

                П.С. Някой може ли да ми каче на колко литра трябва да светне лампата за резервата.
                10 литра и има 2 резерва, ако е стандартен 12 литра резервоар.

                Коментар


                • #9
                  От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                  Първоначално публикуван от venkata2 Преглед на мнение
                  ..(тази на ремъка свети защото е за смяна)..
                  Свети защото е дошло вереме за проверка, може изобщо да не е за смяна. Измери ширината на ремъка, огледай го за "мустаци" и почисти хубаво вариатора с компресора, преди да затвориш капака. Лампата за ремъка се гаси като размениш сивата с бяла букса под седалката, дадеш на контакт за 5сек, (БЕЗ да палиш машината), връщаш ги обратно и като дадеш пак на контакт трябва да е изгаснала.

                  Ако си тежък за да не ти преплъзгва ремъка и го хабиш предварително, смени пружината на вариатора. Оригиналния ремък на Кавазаки е най скъпия но и най здрав.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                    Свети защото е дошло вереме за проверка, може изобщо да не е за смяна. Измери ширината на ремъка, огледай го за "мустаци" и почисти хубаво вариатора с компресора, преди да затвориш капака. Лампата за ремъка се гаси като размениш сивата с бяла букса под седалката, дадеш на контакт за 5сек, (БЕЗ да палиш машината), връщаш ги обратно и като дадеш пак на контакт трябва да е изгаснала.

                    Ако си тежък за да не ти преплъзгва ремъка и го хабиш предварително, смени пружината на вариатора. Оригиналния ремък на Кавазаки е най скъпия но и най здрав.
                    Колега каква трябва да бъде шитината на ремъка т.е. до колко е допустимата граница почистването става с въздуха на компресора нали? Аз съм приблизително 100кг това незнам дали е добре ?


                    Поздрави В.Василев.
                    Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                      "Корема" на ремъка трвбва да е 22-27мм, карай докато не почне да преплъзгва - няма как да пропуснеш момента.

                      Пружината помага в всички ситуации, потегляне от място, ускорение, припомпване, вдигане на задни и ремъка издържа повече, особено ако си с генерация филтър и жигльори.

                      Ако имаш въпроси пиши на лично.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                        Това за пружината ми стана интересно. Може ли разяснение не само за колегата?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                          Колеги изхабих горивото до край но лампата за резервата така и не светна на крачетата идва по приблизително 3V понеже това е единствената лампа която може да се сменя без да се разпоява я смених веднага но така и не светна помислих че може да е по-слаба и пробвах с диод 3V но пак не всети чудя се къде може да е проблема намерих една букса под седалкатакоято не е включена никъде с 3 крачета е но не видях и къде да я сложа ??? Ето малко снимки за да добиете предстата
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064.jpg
Прегледи:1
Размер:53.3 КБ
ID:5290546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0063.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5290547


                          Поздрави В.Василев.
                          Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                            Не мога да ти отговоря на въпросите, но предполагам, тъй като от скоро имаш машината, все още не си се сдобил с ръководство за експлоатация и ремонт. Заповядай, изтегли го и можеби ще ти помогне да си решиш проблемите: http://dox.bg/files/dw?a=ca6984d6f9

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не светят лампите за Неутрална и за Горивото Kawasaki KFX 700

                              Имам kawasaki brute force 650 , ако ремъка става имам интерес

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X