Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мощност на генератора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мощност на генератора

    Каква според Вас каква е мощността на генератора на "работните" АТВ-та.
    Чудя се, дали няма да види голям зор с 4 бр. допълнителни фара по 50W Ще кажете че лебетката дърпа повече, да така е, но за кратко като акумулатора поема голямия зор. А халогените ще светят поне 2 часа та и повече.
    Някъде из книжките за експлоатация виждали ли сте да пише мощността на генератора колко е

  • #2
    Re: Мощност на генератора

    моя дава 147 вата при 5000 оборота... ама мойто е спортно де ... не е предвиждано да има лебедка и други такива
    The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

    Коментар


    • #3
      Re: Мощност на генератора

      На Brute Force 750 (другите работни атв-та не ги знам) никъде не пише мощността във ватове, но в ампери е 24 ампера при 6000 оборота.
      24 ампера по 12 волта са ти 288 вата, нека някой ме поправи ако греша, не съм много на "ти" с електриките.
      На 750ка 4бр по 50 вата не би трябвало да са ти проблем.

      За сравнение - полицейските бмв-та (мотори) в Щатите със всичките им сирени, тромби прожектори и прочие коледни елхи са със специални алтернатори между 500 и 700 вата (и с два акумулатора).
      Алтернатора на старите двуцилиндрови обикновени бмв-та беше ако не ме лъже паметта 220 вата, и пак си поемаха безпроблемно отопляеми ръчки, якета и прочие.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        Re: Мощност на генератора

        Слагаи ги спокоино и само не забрави да смениш и бушона
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          Re: Мощност на генератора

          има ксенони с по ниска консумация/почти на половина/ стига да ти си дават по 1000 евро за комплект дават и повече лумпени ама при това друсане много ще ти горят крушките
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            Re: Мощност на генератора

            Има и за по малко от 1000евро качествени ксенони бре
            The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

            Коментар


            • #7
              Re: Мощност на генератора

              да за 999.99EU
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #8
                Re: Мощност на генератора

                Виждал съм ксенони по 400-600лв ...
                The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                Коментар


                • #9
                  Re: Мощност на генератора

                  Ами не благодаря, ксенона ще го поотложа. При това друсане и като се шибна в някоя река и да са светели преди това да са се загряли, нали се сещате какво ще им се случи в първата половин секунда

                  Благодаря ти Goblin, за Brute Force 750и става въпрос. Лошото е че има само едно подходящо место и то не е много голямо. Фаровете трябва да са с размери не повече от 12х8 см.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мощност на генератора

                    хи-хи ксеноните се нагряват МНОГО ПО-МАЛКО от халогените...
                    с какви крушки са ти фаровете, които си купил /Н1, Н3, Н4, Н7 или други/... имам комплект с Н4 с една светлина, които са на интересна цена /много под 999Е / Консумират 35VV на крушка, а дават 200-300% повече светлина... т.е. 2 бр с ксенон ще ти светят повече от 4бр със стандартни крушки...
                    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 16-04-07, 10:43.
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Мощност на генератора

                      Ами не знам какви са крушките. Не ми е дошло още АТВ-то. Не се загряват, но ако го топна в някоя река и влезне вода вътре какво ще стане
                      Какато и да е, за такъв тунинг ще мисля не по-рано от 6 месеца, че доста се поохарчих покрай покупката.

                      А за лека кола Н4 колко ще стуват ксенонови крушки с управлението им, че има един запален покрай мен

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Мощност на генератора

                        то има обикновенни халOгенчета с презервативче/синьо/ и оп станало ксенон/6лв./ като се съберат две такива и би-ксенон хомо-ксенон лесбо-ксенон а иначе за БРУТ ФОРСА комплекта заедно със фаровете,трафове,лещи и други там си остава 999EU
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Мощност на генератора

                          за Н4 трябва би-ксенон /къси+дълги в една крушка/, те са доста по-скъпи от единичните светлини, а и вероятността от дефект е много по-голяма... вторият вид са с ксенон за късата светлина и халоген за дългата... тогава обачесе оказва, че "дългата" е по-слаба от "късата"...
                          има и компромисен вариант с електромагнит да се измества крушката назад за "дългата" светлина, но аз несъм внасял такива...

                          тия варианти със синия балон нямат нищо общо с ксеноновата светлина...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Мощност на генератора

                            знам бе човек майтап си правя но на мен ми е друго в главата а не да приспособяваш но и ксеноните са си е голфаджийска работа цялата работа че Брут Форса има изкаран фабричен куплунг за захранване и има възможност за захранване и на боен фар който има хиляди варианти в нета харесваш някой и всичко е ок мисля ако не се лъжа захранването беше за около 180W
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X