Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възстановяване на пластмаси

    Отскоро съм собственик на АТВ,и с течение на времето,от горската употреба по пластмасите се появиха различни по дълбочина надрасквания!Реших че искам да ги махна,да възвърна първоначалния им "блясък" и да му върна "търговския вид"-ей така,за собствен кеф,обаче с тия деруги не можах да се справя!Някой ако има опит с премахването им нека сподели...
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Възстановяване на пластмаси

    Утре ще ти кажа точно марката на химията която ползвам чат пат, иначе е лесно мокри се и с водна шкурка после само с кечето. Дъбоките деруги си остават освем ако не решиш да свалиш бая от пластмасата, но гланца от на новата пластика няма да се постигне освем ако не ползваш някакъв полир за целта, може да се ползва и ламинат за ПВЦ или каучукови настилки който му създава дълготраен филм отгоре.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      От: Възстановяване на пластмаси

      Аз си мислех да пробвам с водната шкурка на по едни деруги,дето ми се получиха при едно леко гътване,а за по дребните някаква паста...!Преди време бях пробвал с полира,дето си полирам колата,ама освен да е гладка пластмасата, нищо друго...!А какво прави тая химия дето ги мажеш?
      Друго което си мислех да направя,е да си поръчам на един приятел,който има рекламна агенция,да ми направи график кит по мой вкус и за моето АТВ,че в Е бей няма много графики за Волверин!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Възстановяване на пластмаси

        Ако имаш познат работещ с профисериите на различни препарати за автомивки, той би ти дал най-компетентно мнение. Аз мога да ти помогна с една добра комбинация на МаФра:

        ако са доста захабени пластмасите, нямат лепенки по тях, първо използваш СуперМафразол - внимателно пръскаш, без да засягаш двигателя, хромирани и метални части. Изчакваш и изплакваш с водоструйка. Чистата пластмаса я третираш с FASTPOILER /LUSIDA FASCIONI. Препарат на полимерна основа, подхранващ пластмасите и създаващ предпазен филм устойчив на надиране, обезцветяване и стареене.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Възстановяване на пластмаси

          Ами АТВ то е сравнително ново-2007 и пластмасите не са захабени,изсветлели или остарели от времето-просто има деруги!Доколкото знам,тези пластмаси са с полиетилен-много са гъвкави-ще свършат ли работа тези химикали!?
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #6
            От: Възстановяване на пластмаси

            Нито един препарат не може да ти запълни деругата, ако вече я има, и е голяма. За сметка на това химикалите почистват пластмасата, и я освежават до такава степен, че оставаш изненадан от крайният резултат. И най-вече я предпазват за следващите разходки. /По-трудно се драска, по е еластична, по-трудно залепва мръсотията за нея и още много по.../
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Възстановяване на пластмаси

              Е то това стига като ефект!Мисля че се сещам къде е във Варна магазина с МаФра и ми е наблизо!Ще попитам за тези препарати...
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #8
                От: Възстановяване на пластмаси

                Ето че днес най-накрая ми остана време да пробвам да залича някои деруги по АТВ то,че след лятото броя им яко нарастна!Позашкурих ги леко с 2500 водна шкурка,купих си на 3М паста No 2,обаче колкото и да търкам остава някак матирано!Някой знае ли полир,който да действа на пластмасата,да го лъсна,и след това да го измия с препаратите!Благодаря!
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #9
                  От: Възстановяване на пластмаси

                  Карайте бе хора стига се занимавахте с излишни неща ............ казвам го от опит!!!
                  0887 246718

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възстановяване на пластмаси

                    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                    Някой знае ли полир,който да действа на пластмасата,да го лъсна,и след това да го измия с препаратите!Благодаря!

                    Като начало пробвай да пускаш по някоя капка вода върху полираното по време на работа. Ако не става търси паста на която и е предвидено да се нанася с водна баня. Матирането се дължи на по-висока от допустимата температура при полирането според мен. Хем пластмасата не понася температурата предвидена при полиране на боя , хем под нея няма метал който да отвежда топлото от загрятото место.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X