Обява

Свий
Няма добавени обяви.

-15C и лунна светлина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • -15C и лунна светлина

    В Лозенската планина по традиция се събират атевисти от източната част на София.Няколо от тях и за мое учудване карат по добре от доста светила в РШЕ и сие.
    И както всички знаете Витоша вече е табу ,Лозенската и Плана планина са идеалните фаворитни места за разходки

    Аз бях с "острилката"













    Пацо "три пера"


    До ресторант стената над Пасарел бе това - зимна приказка
    Следва продължението
    Последно редактирано от Краси Грудев; 11-01-09, 11:59.

  • #2
    До: -15C и лунна светлина

    Хапнахме яката работа (между другото ресторанта на стената го препоръчвам на всички много е вкусно)

    4x4 караха първи,после КФX 700 и на опашката спортните бегачки
    4-5км след стената на мен ми свърши бензина точно по средата на тази локва

    Вече 2WD групата бяхме решили да се върнем заради бензиновата криза при всички
    от тук на татък започна сериала
    -Ренегад дърпа 450кта
    -КФX дърпа 2бр 450 + predator
    -оутлоу дърпа 2бр 450тки без атевисти
    -450 дърпа KFX 700
    -носене на 30л бензин от София
    -виене на вълци и грухтене на диви прасета






    Ето и две клипчета
    КFX 700 с гуми за кал дърпа Predator 500 и KFX 450
    Далаверата с КFX 700

    За първи път виждам как за секунди замръзва всичко по нас и машините
    Предните гуми спираха да се въртят от натрупания лед,
    копчетата на стартерите блокираха,
    спирачките отказваха

    2 WD се прибрахме към 21.00ч

    4WD нали продължиха по трасето също са играли страшен филм
    -късане на ремък на Поларис 800
    -свършване на бензин
    Прибраха се към 22.00ч
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Краси Грудев; 11-01-09, 12:29.

    Коментар


    • #3
      До: -15C и лунна светлина

      ние с тракторите съшто брахме бая ядове - снегът беше хванал кора и АТВ лягаха на твърдата кора и гумите си висяха във въздуха и само бутане оправяше работата ...

      Коментар


      • #4
        До: -15C и лунна светлина

        .. някой ще ми припомни ли как се посочваше адреса на снимката от filezilla за да се присъедини към отговора - мерси

        Коментар


        • #5
          До: -15C и лунна светлина

          Това ми звучи като някоя приказкаБраво много добре докоментирана разходка само дето липсват някои снимки от ресторанта.Или то на масата не е интересно... а извън нея става екшана
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
          КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

          Коментар


          • #6
            До: -15C и лунна светлина

            добре сте си прекарали ! Но не Ви ли беше студено .. фсе пак -15С..

            Коментар


            • #7
              До: -15C и лунна светлина

              Много яка разходка!Вярно голяма част отива в дърпане ама пак е кеф!И може ли да попитам какво правите с машините като са мръсни?Все пак да се мият в тоя студ?!
              Горе главата, дори и да е празна!!

              Коментар


              • #8
                До: -15C и лунна светлина

                Ето и моите снимки.
                Да знаете такъв студ и безизходица отдавна /май никога/ не сме попадали.
                Но всички сме живи, и надявам се здрави.











                Снимките дотук бяха до нашата среща на Лозенската планина. Забавихме се докато посрещнем "лозенската" група - предимно спортни , имали проблем с една заледена пътека където адаша "pitar1" също претърпя леко заиграване с леда.

                На тази снимка сме на мястото на срещата....ухилени












                Тука проследяваме преодоляване на стръмно "дълбоко " изкачване от атв 2х2

                Имаше и "автобуси" с пътници - без проблеми


                Това е адаша


                Следващите снимки са от първото събиране на всички.....




                Краси...


                Вальо...




                А тука следват снимки на върха на лозенската....
                Доста игриви атевисти имаше, но и преспите загатнаха че не са шрга работа.....




                Както се казва - всички за снимка - първи ред от дясно на лево.........















                Следват малко снимки по пътя до стената......




                В центъра на Пасарел имаше много "танцьори" на площада, ама докато извадя апарата останаха най-игривите...


                Тука е реката - Искър или това което се пука от нея ....май....следи няма и първия чупи леда....


                Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                www.dakarbg.bg
                www.rallyraid.bg

                Коментар


                • #9
                  До: -15C и лунна светлина

                  Действително-много яка разходка, и много хубави снимки...така ни литнаха едни следи на АТВ днес в Родопите ,че бая пропушиха съединителите !

                  Коментар


                  • #10
                    До: -15C и лунна светлина

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Действително-много яка разходка, и много хубави снимки...така ни литнаха едни следи на АТВ днес в Родопите ,че бая пропушиха съединителите !
                    Хахаха вие днеска да не сте тръгнали по нашите следи, щото ние днеска кръстосахме цялата околия.
                    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                    Коментар


                    • #11
                      До: -15C и лунна светлина

                      Тука малко снимки от Илко - ресторанта Стената.
                      По стар обичай - на маса всички сме юнаци.......






                      Добре нахранени /и малко напити/ бодро поехме към обсерваторията да се прибираме - беше към 16 часа....едно слънце чудо и приказ...






                      Още ненаиграли се.......




                      Скоро от ресторанта зпочнаха да идват и "спортистите"...


                      След като се събрахме, потеглихме, но повече не се събрахме - явно снега си каза тежката дума.
                      Държа да отележа, че нямаше пъртина - първото атв разбиваше снега който на моменти беше до фаровете. Сменяхме се във водачеството, защото беше тежко да си на пълна газ повече от 1/2 часа.....





                      Оказа се доста коварна тази пътека - който я е минавал на сухо, знае какви дълбоки улеи има....ето ги....



                      Как беше - най-добрият приятел на атв-иста - Warm......Но и колегите за какво са....


                      Следващите нимават мястото .....с майсторлък....






                      Тук се чудим май накъде е правия път....

                      В този момент, някъде на билото на Плана, всички МНОГО са зарадвахме на .....Луната....е красиво си беше от друга страна....





                      Парата е естествена - дето излиза от хората - бая бяхме загряли...пък и студа си го биваше...


                      Не знам защо се радвам на луната.....
                      Снимките са 2 - една със светкавица и една без - кажете коя е по добра?


                      И моето фото "замръзна".....
                      Но оттук стана интересно - но нямам ...доказателства.....снимки
                      На полариса сменяхме.....Р Е М Ъ К .....
                      Успешно
                      Объркахме /леко/ пътеките - нацелихме ги
                      Падна мъгла....дигна се....
                      Над с. Плана попаднахме на .....плаващи снегове....Стана някакво явление при което атв-то яхва твърд сняг - 4 те гуми свободно във въздуха, СВОБОДНО се въртят без да докосват нищо....и спасението е ИЗВАЖДАНЕ НА РЪЦЕ....до следващите 3 метра....

                      Най-накрая му открихме цаката - да се бухаме в дълбоките преспи - от там се излиза даже и скорост се развива....
                      Но от селото стана най-тежкото - СТУДА.....-11
                      Надолу се вкоченихме в прекия смисъл....
                      А, и бензина свърши, преди Бистрица някаси се вързахме да се теглим.

                      Но беше ИДЕАЛНО каране.

                      Нека адаша да качи неговите снимки - той снима до последно.
                      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                      www.dakarbg.bg
                      www.rallyraid.bg

                      Коментар


                      • #12
                        До: -15C и лунна светлина

                        xexe az sym igriviq atevist s renegadcheto naDqvam se vichki koito snimaha i praViha klipcheta da gi kachat az skoro shte kacha moite veroqtno utre i imam edna ideq da mi se prati vsichkiq snimkov materql i da napravq mn mn mn qko filmche skype mi e pecata_off-road prashtate snimki klipcheta koito kakvoto e napravil IZVINQVAM SE CHE NE PISHA NA BG NO IZVESTNO VREME SHTE PISHA OT LAPTOPA DOMASHIQ SE PRECAKA.... neveroqtno prehodche beshe imam snimki i klipchetaot samiq final kato bqhme ostanali veche 6 choveka i nqmashe benzin xaxa super beshe utre i moite arhivi shte sa v foruma



                        и превода:
                        хехе аз съм игривия атевист с ренегадчето надявам се вички които снимаха и правиха клипчета да ги качат аз скоро ще кача моите вероятно утре и имам една идея да ми се прати всичкия снимков матерал и да направя мн мн мн яко филмче скайпа ми е pecata_off-road пращаите снимки клипчета който каквото е направил ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ НЕ ПИША НА БГ НО ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ЩЕ ПИША ОТ ЛАПТОПА ДОМАШИЯ СЕ ПРЕЦАКА.... невероятно прходче беше имам снимки и клипчетаот самия финал като бяхме останали вече 6 човека и нямаше бензин хаха супер беше утре и моите архиви ще са в форума


                        Ако нямате кирилица си инсталирайте, никой не е длжен да ви превежда текста. На латиница се пише в изключително спешни случаи, а този не е такъв.
                        Последно редактирано от Peppy; 12-01-09, 13:41.

                        Коментар


                        • #13
                          До: -15C и лунна светлина

                          Ето и от мене нещо по приятно от дълбоките преспи и студа.
                          И в крайна сметка всичко приключи благополучно.


                          Коментар


                          • #14
                            До: -15C и лунна светлина

                            като се сабирате друг път по лозенската планина пишете във форума аз съм от герман с 4х4 атв и ако ме искате разбирасе някои път може да покараме заедно
                            Калин Величков

                            Коментар


                            • #15
                              До: -15C и лунна светлина

                              adash shte gi kacha samo mi obesni kak da gi kacha po nachina koito si napravil ti da izliza snimkata golqma i da se pishe komentar syshto i kyde da kacha klipchetata da si gi teglitev vbox ne iskam tam se precakva kachestvoto krasi negovite nz kyde gi e kachil no kato cyknesh na linka i direktno se pleiva

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X