Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

    На 1 януари вечерта пристигнахме в Пампорово - малко сняг по пистите - предимно изкуствен. За ски - не ставаше, затова пък за каране решихме че ще е перфектно.


    На сутринта на 2 януари - на тръгване от Пампорово - на параклиса.
    Бяхме решили да направим едно "кратко" преходче до х. Персенк.




    По пътя за х. Персенк - параклис в снежната гора




    След това започнаха ГОЛЕМИТЕ преспи - за разлика от снега по пистите.... Тук милко едвам успява без помощ да излезе...


    Но Иво който до сега караше на задно /4X2/, изведнаж проумя, че дори и да включи 4X4 и да стиска блокажа - нищо не става...даже се окопа за нула време.....


    Разбира се след малко уроци - всичко се оправи.
    Тъй като преспите ставаха все по-дълбоки, аз взех да водя колоната защото Renegada наи-добре разрива снега - има кори отдолу и цепи яко снега.
    Тук пристигаме на глухите камъни




    Освен много сняг имаша и много студ.....






    Малко след това се започна драмата - от която нямаме снимки - попаднахме в навяване - много дълбоко. Трудно - за около 1/2 часа издрапах нагоре в гората, но беше трудно така да продължаваме до персенк - беше 15 часа. Затова обърнахме и поехме към х. Изгрев.





    След това през познатите пътеки - с вратите напред - удоволствие на макс....



    Така приключихме първото каране за 2009.
    На другият ден - Милко имаше рожден ден - не карахме атв /само ски/.


    На 4 яну - ходихме до обсерваторията - ще довърша утре
    Последно редактирано от Desislav Cekov; 05-01-09, 18:43. Причина: Прикачените снимки не трябва да надвишават резолюция 800х600
    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
    www.dakarbg.bg
    www.rallyraid.bg

  • #2
    До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

    Разминах се с пикапа който ви качваше машините на Пампорово, за съжаление аз се върнах в Бургас.
    Добре сте си покарали.

    Коментар


    • #3
      До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

      Тея зимни преходи винаги са ми допадали доста единственото кофти нещо е че винаги си измризнал като шушулка.

      Коментар


      • #4
        До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

        Aз пак видях единия брут и ренегада на една платформа срещу хотел Мургавец до магазинчетата но не сам сигорен дали е бил колегата,трябвало да се уговорим да покараме и аз джитках из пампорово.

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

          Първоначално публикуван от speed_11 Преглед на мнение
          Aз пак видях единия брут и ренегада на една платформа срещу хотел Мургавец до магазинчетата но не сам сигорен дали е бил колегата,трябвало да се уговорим да покараме и аз джитках из пампорово.

          Поздрави
          Да, аз бях.
          Бяха натоварени пред хотел"Мериан" - с-щу Мургавец - за да си ходим.
          С най-голямо удоволствие. Доста често караме или на Пампорово или на Доспат - карането е удоволствие.
          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • #6
            До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Разминах се с пикапа който ви качваше машините на Пампорово, за съжаление аз се върнах в Бургас.
            Добре сте си покарали.
            Ще е много добре ако може да се организираме предварително....
            Но установих, че карането в сняг е ГОЛЯМО удоволствие...

            За да не мръзне човек, най-важно са ръкавиците - зимни и при дълго каране - над 3 часа - 2 чифта, както и бонето - може и тънко но да го има. Под якето - най-добре да е тънко - не ти трябва нищо освен термо бельо, ризница и ...лятна тениска
            Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
            Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
            www.dakarbg.bg
            www.rallyraid.bg

            Коментар


            • #7
              До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

              Продължихме да караме на 4 януари - с предварителен маршрут до обсерваторията.
              Обаче останахме само двамата с Милко.

              Тръгнахме от Чепеларе - чак там заредихме гориво.


              Красота..


              Малко изпитание - страничен наклон с дълбок сняг....
              Освен това - трябваше да върнем обратно, защото нямаше изход...



              Следва каране по билата - там снега на места е доста дълбок....


              Хубаво е когато караш първи....


              хубаво изкачване в дълбокото.....кеф


              Да, всички виждат че е дълбоко.......






              Е, нали знаете как се излиза - не е много трудно, но нямаше кой да снима докато .....изваждахме.....

              Тука вече обсерваторията - не работеше за АТВ-исти...


              Но имаше плакат който показваше много интересни неща из космоса - с Милко се зарекохме и там да покараме някой ден......

              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
              www.dakarbg.bg
              www.rallyraid.bg

              Коментар


              • #8
                До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

                Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                Ще е много добре ако може да се организираме предварително....
                Но установих, че карането в сняг е ГОЛЯМО удоволствие...

                За да не мръзне човек, най-важно са ръкавиците - зимни и при дълго каране - над 3 часа - 2 чифта, както и бонето - може и тънко но да го има. Под якето - най-добре да е тънко - не ти трябва нищо освен термо бельо, ризница и ...лятна тениска
                Нашите машини сме ги оборудвали с подгряване на ръкохватките, палеца за газта и седалките. Студ въобще не усещаме.

                Коментар


                • #9
                  До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

                  може ли да ми дадеш линк от каде сте ги взели тези седалки ракопхватки които подгряват ? ще ти бъда много благодарен

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

                    Първоначално публикуван от peshety Преглед на мнение
                    може ли да ми дадеш линк от каде сте ги взели тези седалки ракопхватки които подгряват ? ще ти бъда много благодарен
                    Ние ги предлагаме цени утре мога а дам

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Нашите машини сме ги оборудвали с подгряване на ръкохватките, палеца за газта и седалките. Студ въобще не усещаме.
                      Абе чудех се дали има полза от тези подгряващи неща? Но щом е доказано полезно - дай цена - в БГ. Защото до събота имам човек в USA който може да ги купи на добра цена.
                      Снощи успях да поръчам и карбонови джанти /за ренегад/, демпфер и разни други джаджи....
                      Чудя се дали не може да спретнем едно малко отборче за догодина да участваме в рали Дакар?)
                      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                      www.dakarbg.bg
                      www.rallyraid.bg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пампорово - малко сняг по пистите - преспи за АТВ-истите

                        Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                        Абе чудех се дали има полза от тези подгряващи неща? Но щом е доказано полезно - дай цена - в БГ. Защото до събота имам човек в USA който може да ги купи на добра цена.
                        Снощи успях да поръчам и карбонови джанти /за ренегад/, демпфер и разни други джаджи....
                        Чудя се дали не може да спретнем едно малко отборче за догодина да участваме в рали Дакар?)
                        А къде ги намерихте тези карбонови за ренегад 12" ли са дай и аз да поръчам, отоплителите на ръкохватките са 120лв комплекта седалката е от Еди палеца също.
                        Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 07-01-09, 10:32.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X