Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великденски премеждия - мазна варненска кал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Великденски премеждия - мазна варненска кал

    През почивните дни покарахме малко...имаше и каръщини имаше и приятни емоции... като цяло отново малко организацията ни куцаше, не успяхме да се съберем голяма група, но си изкарахме добре.
    Първият ден се събрахме 3 мотора и 2 атв-та... аз реших да го играя малко ендурист и покарах мотор...като цяло ми се отдава ама времето предразполагаше повече към атв-тата...само кал и валежи...и то мазна лепкава... хлъзгава... каквото се сетите.
    Събрахме се отново в Кичево и потеглихме, решихме да поразучим нови пътеки...и се насочихме към Долище.

    Това е първото спиране точно след изкачването на едно много занимателно баирче с доста камъни по него...трудничко си беше, ама и кеф ми направи, аз 2 пъти го качвах



    Атв-то което започнахме вече е завършено...трябва само да се направи седялката като хората и още малко дреболии...важното е, че вече е в движение и се дава само газ :




    Ето ме и мене на мотор...абе кеф си е...само че повечко се пада:


    След като минахме с.Орешак и се запътихме към Долище карахме малко по асфалт, но нямаше как там района не ни беше познат и не знаехме пътеките...след това от долище набарахме много хубаво пътче с доста коловози...там изкривихме една кормилна щанга, но последва бърз ремонт с един камък.
    Бреееей гледай как ставало бой с камъка и всичко се оправя:


    Ето го и излекувания пациент с камъка...майстора е доволен:


    Още малко почивка и лафче и тръгваме отново по пътеката която все още незнаем къде точно ни води


    След това се наложи да спрем единият мотор спука гума, естествено ние бяхме крайно неподготвени за подобна ситуация, нямаше как да лепим и се наложи да тръгнем обратно...аз и 2те атв-та с нормално темпо, а останалите 2ма мотористи маалко по-бавно заради гумата:




    След като се върнахме обратно към Долище нямаше как да не пием по една бира на селския мегдан, там ни настигнаха и останалите двама...че и на тях бира им се пиело:




    Тук Хрис разсъждава: "Лебедка или GPS"- голяма дилема:


    Това беше от първият ден. Няма много снимки, не успях да снимам интересните неща, но това за сметка на карането естествено. Като цяло беше каръшка работа...навръщане на едното атв гумата направо се разлепи и издиша...заради кал която незнайно как влезе по вътрешния ръб на самата джанта... оправихме я...преди това пък изкривих оста на атв-то и то на асфалтова права без дупки...чисто нова ос на 2 дни тук във варна ми я правиха...но самата ос стана много тънка за дължината си и не издържа...изкриви се само от газ...как не паднах от това атв незнам...но и това не ни попречи да излезем да караме...за 20-30 минути беше монтирана старата ос по-късата и газ към гората. Но добре че стана близо до нас тази каръщина...че и след като се изкриви откърти левия ауспух и споилера...венеца малко се изкриви...ама набързо оправихме всичко и тръгнахме няма да седим я. След малко идва продължението...
    Последно редактирано от naskoradew; 07-05-08, 17:51.

  • #2
    До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

    Второто каране стана много спонтанно...drink2much от форума по случайност остана да спи в къщи... и на другия ден още със ставането решихме да караме... аз той и баща ми... за щастие хондата още беше на разположение и тръгнахме уж на лека разходка колкото да начешем крастата...ама си стана едно супер каране...около 40-50 км. само по черно...и през много добри пътеки.
    Тук се поспряхме да се покефим на рекичката:


    Самодела си върви без никакви грижи отвсякъде:






    Чаках аз да падне в рекичката, че да стане сеир ама не и не...:


    След това баща ми ни закара на едно много яко баирче и там се заседяхме малко да си понаправим кефа:




    Ех много върви тоя XR бе , Стефан Владимиров трябва да почерпи за снимките и Жеко за хубавото каране:



    Добра гледка беше...а и хванахме хубаво време...нищо, че 20 мин.след като се прибрахме стана буря и валеше проливно...:




    Айде отново на баирчето:


    След това последва малка почивка близко до Аладжа манастир


    Отидохме до едно място където самата земя е разцепена и много години сигурно от земетресение...на места цепнатината е доста широка и пропаста е дълбока опитах се да снимам дано разберете що годе от снимките за какво говоря:


    А това е гледката от там...Златни Пясъци ... хотели и т.н.


    Отново цепнатината:










    Ето тук беше едно от най-широките и дълбоки места...доколкото се вижда на самата снимка:


    След това отидохме до с.Осеново през много интересни пътеки които Жеко ни показа....отидохме до утайниците от където всъщност минаваха джипките през последния ден на състезанието Варна офроуд рали. Там има най-различни по трудност баирчета и екстреми...за всекиго по нещо.


    Добро изпълнение, но снимката се е размазала:


    Атв-то се държеше много стабилно през екстийм тестчетата:












    След това вече тръгнахме да се прибираме...естествено отново по много интересни пътечки...тиня...локви рекички...абе хубав път:
    на последното спиране съм щракнал звяра как стои и чака:




    След 2 дни отидохме да погледаме състезанието с Джипките. За жалост бях толкова кален, че нямаше как и една снимка да щракна...имаше страшно много кал...лепкава...мазна...абе много яко. Като се прибрахме направо ме измиха с водоструйката заедно с машините :


    Бая студеничко ми беше ама карай да се каля:






    Айде и още една за последно, ама да не си помисли някой нещо което не трябва, само за простотията и да става майтапа съм в такава позиция:



    Ами това е засега от мен, надявам се снимките да ви харесат.

    Коментар


    • #3
      До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

      Яко сте си изкарали и самоделката много ми харесва.
      '05 Suzuki RM 250

      Коментар


      • #4
        До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

        Много ми харесаха снимките и калчицата
        [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

          Радвам се, че ви харесват, а калчицата си беше наистина множко...но нямаше как да снимам най-хубавите(калните) моменти, че фотоапарата за втори път ще трябва да ходи на ремонт.

          Коментар


          • #6
            До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

            Браво Танасе репортажа си го изпипал
            Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
            Gas Gas EC 200

            Коментар


            • #7
              До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

              Хубаво каране беше , когато успяхме да се включим и ние , жалко само за спуканата гума Ама здраве да е
              Тия дни трябва да се организираме да покараме пак , ние вече сме тримааааа
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                трябва трябва
                какви хубави почивни дни идат само за каране

                Коментар


                • #9
                  До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                  Ами айде звънкайте Христомир каза, че за Неделя може да се измисли нещо. Пак около Орешак, само, че тоя път сме понаучили пътеките. Дано да ставаме по организирани.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                    Офф искам и ние с баща ми....Ама на мн работа и неделя само почиваме...А ся тия дни мислим да го регистрираме ,и кат го регнем слагаме асфалтови гуми и може да идваме с него до кичево

                    Коментар


                    • #11
                      До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                      Първоначално публикуван от man1a Преглед на мнение
                      Офф искам и ние с баща ми....Ама на мн работа и неделя само почиваме...А ся тия дни мислим да го регистрираме ,и кат го регнем слагаме асфалтови гуми и може да идваме с него до кичево
                      В Кичево мислиш да сменяш гъми ли ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                        Ще сменями ами ква ни е работата .А то работяга ....Зако са му тия оффроуд гуми като има 4х4 .
                        Ем нз ама иначе оригиналните мн се търкат по асфалта....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                          Първоначално публикуван от man1a Преглед на мнение
                          Ще сменями ами ква ни е работата .А то работяга ....Зако са му тия оффроуд гуми като има 4х4 .
                          Ем нз ама иначе оригиналните мн се търкат по асфалта....
                          Абе ти недей така за какво са му...нищо, че е 4х4 пак се окопава. Платформичка му е майката ама, Туарега има ли теглич ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                            Даите да се организираме за др. та седмица да покараме вече и аз съм на линия с Хаприлиата
                            Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                            Gas Gas EC 200

                            Коментар


                            • #15
                              До: Великденски премеждия - мазна варненска кал

                              Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                              Абе ти недей така за какво са му...нищо, че е 4х4 пак се окопава. Платформичка му е майката ама, Туарега има ли теглич ?
                              Няма теглич ,ама ако се сложи мн ще го грози Има едно пътче от базата нагоре и излизаме на някъв път(главен) и баща ми вика ,че Кичево било близо....А иначе за 4х4 то и с оффроуд гумите може да се окопае здраво .Но баща ми вика "Аз туй нещо да не съм го зел , да ходя да се калям"
                              .....Такос е ...Ае аз ще ходя на даскало , и Наско довечера ако можеш пиши...
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X