Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

    Искам малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ? !
    От къде е по- добре,да се започне прехода?
    Има ли избор на трасета?
    Евентуално някакви забранени зони за преминаване(резервати ,паркове и т.н.)?

    Много се извинявам ,ако някъде из форума има инфо и сега се повтаря поста ми с въпроси,но не открих такъв
    Can-AM ,Renegad 800 X
    ,Mercedes ML320 CDI
    Mercedes SL 55 AMG
    Toyota HiLux 3.0

  • #2
    От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

    Ами то всичките езера са в забранена местност за мпс Знам, че моторджийте се качват от някъде но нищо повече.Като цяло тоя маршрут е станал като магистрала след построяването на лифта

    Коментар


    • #3
      От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

      От долната станция на лифта (хижа Пионерска) тръгва път, по който се качват джипките, когато лифтът не работи. Разрешен е до малко след края на горския пояс, на около 7-8 мин пеша от хижата (новата). Има табела, която указва това. Ако стигнеш с АТВ-то до хижата, със сигурност ще направиш лошо впечатление и ще си навлечеш скандал - ако не от горския, то от някой турист. Едва ли ще те глобят, ама не гарантирам.
      След новата хижа със сигурност НЕ трябва да се ходи с МПС, би било мегапростотия.
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #4
        От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

        Да се конфискуват АТВ-тата и джиповете на шофьорите, които ги карат в паркове и забранени зони.
        Такава санкция предложи министърът на околната среда и водите Нона Караджова. Ако бъде приета, мярката ще се осъществи чрез промяна в Закона за защитените територии......
        Цялата статия тук http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/63576/otnemat-ti-dzhipa-ako-go-karash-v-parkove

        Коментар


        • #5
          От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

          Малко не съм наясно с тази част от Бг,и да ми кажете по-точно къде е хижа Пионерска ,до къде е по-близо като ориентир?

          Относно ограниченията ще ги спаваме колкото можем,да не разсърдим турягите
          Can-AM ,Renegad 800 X
          ,Mercedes ML320 CDI
          Mercedes SL 55 AMG
          Toyota HiLux 3.0

          Коментар


          • #6
            От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

            Първоначално публикуван от sig Преглед на мнение
            Да се конфискуват АТВ-тата и джиповете на шофьорите, които ги карат в паркове и забранени зони.
            Такава санкция предложи министърът на околната среда и водите Нона Караджова. Ако бъде приета, мярката ще се осъществи чрез промяна в Закона за защитените територии......
            Цялата статия тук http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/63576/otnemat-ti-dzhipa-ako-go-karash-v-parkove
            Цялата мара фтасала в държавата ..... та и до тва стигнаха
            Can-AM ,Renegad 800 X
            ,Mercedes ML320 CDI
            Mercedes SL 55 AMG
            Toyota HiLux 3.0

            Коментар


            • #7
              От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

              Първоначално публикуван от ivanhou Преглед на мнение
              Малко не съм наясно с тази част от Бг,и да ми кажете по-точно къде е хижа Пионерска ,до къде е по-близо като ориентир?

              Относно ограниченията ще ги спаваме колкото можем,да не разсърдим турягите
              От Сапарева баня се тръгва за Пионерска. На 5 км от курорта Паничище. Асфалт през цялото време.
              С АТВ можеш да подходиш и откъм Самоков. После Говедарци, откъдето хващаш пътя към Мальовица, но не стигаш до нея, а на шестия километър се отклоняваш надясно към хижа "Вада".
              Зад хижата (не знам актуалното състояние на моста) започва път за хижите "Ловна" и "Пионерска". От Ловна също може да се стигне по път до новата хижа на езерата. Пътят не започва от хижата, а е на 5-10 мин от нея. Мисля, че беше светлосиня маркировка и се съединяваше с пътя от Пионерска в края му.
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #8
                От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

                Благодаря за изчерпателната информация !
                Can-AM ,Renegad 800 X
                ,Mercedes ML320 CDI
                Mercedes SL 55 AMG
                Toyota HiLux 3.0

                Коментар


                • #9
                  От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

                  Сериозно ли мислиш да ходиш на 7-те рилски езера с АТВ ????

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

                    Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                    Сериозно ли мислиш да ходиш на 7-те рилски езера с АТВ ????
                    1. Терена е кофти за каране (а не е и труден)
                    2. С мпс се стига за 20мин от паничище колко и да си зле с карането.
                    3. Почивни дни с читаво време има милярди туристи по трасето.
                    4. Ще издразниш мноооого хора.
                    5. Какъв е изобщо смисъла от нарушението-безмислието от стигането до там с мпс ?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

                      И аз мисля, че е безсмислено упражнение. Ако искаш да се качиш с МПС в Рила, препоръчвам язовир Калин. Подходът е от село Пастра. което от своя страна се намира по пътя за Рилския манастир. Но много горещо ще те помоля да не продължаваш след Карагьол, че наистина е грехота.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко инфо за преход до 7-те Рилски езера с АТВ?

                        Аз също те съветвам да не се качваш с АТВ.Страхотна красота разгледай ги пеша,няма да сбъркаш.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X