Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, да си кажете мнението за това ATV?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля, да си кажете мнението за това ATV?

    [img] http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1172247864 [/img]

    [img] http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1172247864 [/img]
    Прикачени файлове

  • #2
    Re: Моля, да си кажете мнението за това

    Нe разбирам много от atv , но според мен си се справил ДОБРЕ.Двигателя от иж ли е ?

    Коментар


    • #3
      Re: Моля, да си кажете мнението за това

      ако сложиш джанти с гуми от АТВ ще е много по добре да не казвам задължително

      Коментар


      • #4
        Re: Моля, да си кажете мнението за това

        Мотора е ИЖ 350 Планета. Малко старичък ама такав намерих. Много скапо щеше да ми излезе да сложа гуми за АТВ. Но и така се даржи добре. Мисля че 230 кг не е много за такъв мотор.

        Коментар


        • #5
          Re: Моля, да си кажете мнението за това

          Браво,
          дай малко повече информащия колко време го моделира,сам ли колко дига ,газта с палче ли е?

          Коментар


          • #6
            Re: Моля, да си кажете мнението за това

            Нямам километраж и немога да преценя скоростта. И май нещо немога да настроя предницата, защото при висока скорост се носи наляво и на дясно. Според вас каква може да е причината. Регулирамл съм разликата между предните гуми да е 0.5 см, като отпред е по малкото. Газта си се дава нормално като на мотор - с "масур" . Има една дискова спирачка отзад, отпред няма. мисля да сложа две от скутер (предни), но немога да си намеря. Но то и така си спира. Като проект ми е да сложа стартер. Проблем е че няма задна и трябва да го придвижвам ръчно.
            Изработката ми отне доста време, и то защото го правих през свободното си време без да си давам зор. Общо взето сам с помощта на колеги и приятели. Но проекта си е изцяло мой.

            Коментар


            • #7
              Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

              Няма превозно средство на този свят без предни спирачки с изключение на чопър самоубийка но те обикновенно са по 1500 1800кубика и спират при връщане на гаста Сложи му някакви иначе ще се подхлъзнеш някъде много кофти и не само то предните спирачки спират 85 процента МПСто Тези джанти са му тежки и винаги ще има дисбаланс на предницата която трябваше да е с една идея по напред Този буфер не тежи ли много или ще буташ с него сгради Изрежи му една дяволска усмивка на предния споилер хем ще има по добро охлаждане......а най отгоре един перчем от черна вълна да се вее и да плаши бабичките по спирките Няколко въздухоотвода отстрани също ще го отворят Продаи го и почваи следващия с японски части
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-02-07, 16:01.

              Коментар


              • #8
                Re: Моля, да си кажете мнението за това

                Първоначално публикуван от Mishania Преглед на мнение
                Има една дискова спирачка отзад, отпред няма. мисля да сложа две от скутер (предни), но немога да си намеря. Но то и така си спира.
                Явно е бавничко щом и така си спирало. Иначе ако подкараш по-бързо ще се убиеш някъде! За справка пробвай се да спираш със ръчна колата си. Доста опасно начинание...
                The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                Коментар


                • #9
                  Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                  Бравос колега!!! Свалям шапка, за труда и желанието!!!
                  Добро начало, не спирай и може да станеш първия български производител!!!
                  Има кусури, но си се постарал много, личи си!
                  Как е при завой, хвърля ли те, или залепя по траекторията?!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                    Маи в тоя форум трябва да се направи тема направи си сам
                    Браво за АТВ-то , сигорен съм че с по мощен двигател и хубави гуми ще се справи страхотно в трудна ситуация ... ето още едно доказателство че Българина е един от най-изобретателните народи http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9111
                    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                      Ами постарал си се. Но мисля че е трябвало да го направиш по широко тесне ми на снимката може и от там да ти идва нестабилноста. KFX 700 е 150см. от външен до външен краи на гумата
                      Що се отнася дали да правиш предна спирачка - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                        Благодаря за съветите. За спирачките ми е извесно, но просто немога да си наберя малки спирачни апарати. Задната си спира и дори не се занася наляво и на дясно, но се влачи много ако съм се засилил. В завоя се държи нормално. Не съм карам оритинално ATV така че немога да преценя дали е мормално или не. Няма занасяне на предницата или нещо такова. Абе като за пръв проек според мен е добре. Ако се навия да правя друг ще стане още по добре. доста кусури си има ама ще кара. Ширината между предните гуми я увеличих - обърнах джантите - това е една от грешките - тясно е отпред. При мене разтоянието м/у предните е 100см. Но сега пък отзад е по тясно, но ми се струва че е по устойчиво така. Дали ще е проблем незнам. Струва ви се тясно щото е с тесни гуми. Ако на ваще сложите такива и те така ще изглеждат.
                        нямах дистанционен диск затова сложих спирачния. За бъдеще ще сложа по малък и по лек. Ако си намеря сп.апарати. Предните спирачки трябва ли да са на отделен кръг от задната?
                        буфера не е проблем. От тънкостенна тръба е. А и ако го няма се губи визията. Колко тежат предните гуми за АТВ? Тези са от ФИАТ УНО и щджантите са възможно най малките. Не мисля че са много по тежди от оригинални. Но за кал нестават, то е ясно. Има едни за мотокултиватори - 13"?
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Mishania; 25-02-07, 18:15.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                          Евала за труда, но ми е интересно как си стигнал до тук като задаваш такива основни въпроси като, на отделни кръгове ли да са ти спирачките, естествено че трябва да са на отделни кръгове, а за разликата в широчината между предните и задните гуми не се притеснявай почти всички спортни АТВта са така дори и с по-големи разлики. А гуми е задължително да си намериш заедно с джанти дори и износени ще се учудиш каква разлика има не само в теглото а и във возията първо теглото им е повече от 2 пъти по малко и второ това са гуми с ниско налягане които ще поемат по-голяма част от неравностите по пътия. Пускай обяви тук че търсиш такива стари докатоо намериш аз със сигурност ще мога да ти порадя едни но лятото за сега нямам, мога да ти предложа само джанти на себестоиност - 12$ едната, това за мотокултиваторните го забрави много са тежки. Предните спирачки също са ти задължителни пробвай от МЗ да намериш.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                            Благодаря Яворе. Попитах за да съм сигурен. Имах една малка надежда, че ще исползвам само една помпа. От МЗ ще са по скъпи от тези за скутер, а и ги няма толкова много по пазарите. Докато намеря ще диткам така. За гумите е проблем че ще трябва да преправям главините но това не е чак толкова сложно. Стари мися че ще се намерят, защото нови са доста скъпи. Какъв цолаж са ти джантите? Какво е междуболтовото разтояние? Незнам дали ще ги понесе мотора тия гуми??? То ИЖ-то е говедо и руснака го е сметнал да оре ама де да знам. На ква цена вървят втората употреба гуми ? Или е въпрос на пазарлък? )
                            Според вас какъв размер гуми ще са най подходящи?
                            Последно редактирано от Mishania; 25-02-07, 21:25.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Моля, да си кажете мнението за това ATV?

                              след седмица две 4е не знам и аз кога ще ми дойдат 4е станаха истори4ески ще ти дам старите си без джантите де, гумите са 10'' задни
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X