Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете да си избера ATV!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете да си избера ATV!

    Имам около 12 хилядарки в левове и искам да си купя хубаво ATV! Докато търсех сносни обяви се натъкнах на една страница http://www.bikeandsleds.com/Bulgaria.htm! В нея си харесах два модела като много хвалени от форумите които прочетох те са Yamaha Kodiak и Yamaha Grizzly, на Хондите също хвърлих едно око, но за тях много малко се споменава(може и други марки и модели, вие знаете по-добре)! Сигурно ще ме попитате какво искам да правя с това ATV......

    Ами нещата които ми идват на ум са следните:
    1-во максимално добро на офроуд, защото много голямо удоволствие дава да се вършее по поляни полета и т.н.
    2-ро да мога да си тегля моторницата с него( около 550кг заедно с колесара) и май това са най важните цели, които ми идват на ум!

    В областа на 4х4 съм абсолютен новобранец , но се надявам основните неща да ги овладея бързо с тази машинка която ще ми предложите! Желанието ми е да купя една машинка, на която да се уча и да ми върши работа за нещата изброени по горе, нямам възможност да си купя една да я покарам че след това да си взема друга!

    Не държа на скороста(колкото повече толкова по-добре, но тя не е решаващ фактор)!
    Всичко на повече от две колела за пътя и около него гарантира върховно изживяване! Останалото е неразумно и за много безрасъдни хора!(Лично мнение моля никои да не се засяга)

    Благодаря за отделеното време!

  • #2
    В отговор на Ваш въпрос без да съм спец.

    Мисля, че ЯМАХА и Хонда са добри машини но много по бързи.

    Аз бих се спрял и на Арктик кет и Поларис.

    Чух, че модераторите на форума имат контакти по Арктик кет, питай тях.
    Тези цени са твърде ниски за нови според мен.

    Чувал съм че 650 куб. струват около 20 000 лв.

    А и с гаранцията внимавай, че може да чакаш за една част дълго време.
    Много от продавачите нямат един болт на склад, като те зарибят почват ядовете.
    Второ виж колоко килограм сила ти трябва за теглича защото за АТВ-та
    има дадени тези характеристики.

    Ето линкове
    http://arcticcat.com
    http://www.yamaha-motor.bg
    http://powersports.honda.com/atvs/index.asp?bhcp=1

    Във форума има много знаещи по въпроса чакай отговори
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #3
      Здрасти mitko-banditko,
      аз в момента карам Кодиак. Много готина машина и здрава дори мога да кажа. Но ако питаш мен взимай Гризлито. По-мощния вигател си е друго нещо. Неговото усилие на теглене е 550 кг. Аз с Кодиака съм дърпал две коли вързани една за друга ама само за малко /около 500 м/.

      Коментар


      • #4
        Десо колите Трабанки ли биаха...

        Коментар


        • #5
          Доста му помагате на човека ,хайде стига толкова ,дано сам се справи.Успех .
          B+

          Коментар


          • #6
            а какво ще правиш с това АТВ ?

            иначе и аз ти препоръчвам по - големите кубици, това е нещо което неможе да се компенсира с нищо друго
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от djo1
              Десо колите Трабанки ли биаха...
              Ако бяха трабанки нямаше да си правя труда да закачам за АТВ-то
              Октавия и Регата в 50 см. вода. Миналия август по време на наводненията.

              Коментар


              • #8
                През повечето време смятам да го карам оффроуд и веднъж на около 2 седмици ще ходя с лодка до един язовир на 10 км! Само тогава ще е натоварено да го тегли а иначе през другото време само оффроуд! Затова се чудих дали кодиака ще ми свърши работа, щото мога да си взема такъв за 10-11 хиляди, а гризлито ще глътне 18 !!!

                А може и някое друго да ми препоръчате но трябва да ми кажете къде мога да го купя!
                Всичко на повече от две колела за пътя и около него гарантира върховно изживяване! Останалото е неразумно и за много безрасъдни хора!(Лично мнение моля никои да не се засяга)

                Благодаря за отделеното време!

                Коментар


                • #9
                  Ако Кодиака няма бавни се откажи да теглиш два пъти седмично по 10 км. даже веднъж на два месеца. Тя лодката и колесара и тежат 550 кила ама нали през тия десет км. ще има бабунки, нанагорнища камъни и нали се сещаш че усилието при теглене тогава може да стане и двойно дори. 10-11 хил. лв сигурно е с механичен километраж и без бавни. Провери.

                  Коментар


                  • #10
                    Здравеите АТВ маняци
                    Значи по въпроса какво да си купиш аз лично от личен опит ти препоръчвам Yamaha Kodiak 450 с бързи и бавни. Това според мен е най-доброто защото и дори да затънеш някаде (в зависимост от това къде разбира се) можеш с малко повечко усилия да го преместиш толкова колкото да излезе. Говоря тези неща от личен опит. Grizzly-то е много добро но за сметка на това е тежко. С тази информаця мога да помогна аз оттук на татък решението си е изцяло твое. Но аз ти препоръчвам Kodiak. Върши перфектна работа за тегленето на моторници и при бавно каране няма да имаш проблеми да дърпаш 10км.
                    Става дума за мотор- Хонда
                    Искаш ендуро- CRF 250 X

                    Коментар


                    • #11
                      тегленето на ремаркета не е само въпрос на двигател, цялото силово предаване на машината се товари. с мойто гризли съм дърпал ремарке около 550 кг на 20 км и мога съвсем отговорно да ти кажа, че това е много сложна работа и амортизира машината ужасно. почти през цялото време караш на бавни на 4х4 и на вариатора му се завива свят от зор, но най - интересния момент идва на стръмните спускания когато разбираш, че товара тежи повече от машината и се опитва да те изпревари, а микроскопичните спирачки на АТВто се нагряват до червено.

                      според мен за теглене на такива товари изобщо забрави за нещо под 600сс, задължително ти трябват бавни и по възможност блокажи.

                      колкото до теглото гризлито съм го вадил сам от калта а аз съм 70кг, освен това ако затънеш с ремаркето /което вероятно ще се случи/ така или иначе ти трябва помощ.
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Drakula_kart
                        Здравеите АТВ маняци
                        Значи по въпроса какво да си купиш аз лично от личен опит ти препоръчвам Yamaha Kodiak 450 с бързи и бавни. Това според мен е най-доброто защото и дори да затънеш някаде (в зависимост от това къде разбира се) можеш с малко повечко усилия да го преместиш толкова колкото да излезе. Говоря тези неща от личен опит. Grizzly-то е много добро но за сметка на това е тежко. С тази информаця мога да помогна аз оттук на татък решението си е изцяло твое. Но аз ти препоръчвам Kodiak. Върши перфектна работа за тегленето на моторници и при бавно каране няма да имаш проблеми да дърпаш 10км.
                        Едва ли разликата от 4 кг. + 5 литра гориво повече е фатална.

                        Коментар


                        • #13
                          все повече и повече се насочвам към бъгитата на http://www.vromos.com, от типа 250В, и започвам да се отказвам от тегленето на лодката ! Ще си я влача със старата лада с лъскавите гуми ! Пък ще видим може нататък нещо друго да изникне!
                          Всичко на повече от две колела за пътя и около него гарантира върховно изживяване! Останалото е неразумно и за много безрасъдни хора!(Лично мнение моля никои да не се засяга)

                          Благодаря за отделеното време!

                          Коментар


                          • #14
                            И би заменил АТВ-то за това? Незнам според другите ама според мен това решение е адски ( без даобиждам никого) тапо. АТВ-то е 300 класи над това бъги.
                            Става дума за мотор- Хонда
                            Искаш ендуро- CRF 250 X

                            Коментар


                            • #15
                              Един наш приятел си купи таково бъги,много е смотано
                              Постояно се чупи и върви колкото 125кубиково АТВ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X