Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renegade или Outlander MAX

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Renegade или Outlander MAX

    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    Честно казано, започвам да се чудя дали съм карал 8000 километра ( от които 6000 км. състезателни ) с три броя Renegade на Bombardier ( вече Can-Am ) или съм си купил нещо друго...
    Тук прочетох толкова глупости за странични наклони, чупене в гората, скъсване на ремъка и още куп глупости и нито един от пишещите не съм го виждал по трасета и състезания, а и не знам дали въобще е карал "Can-Am"
    По въпроса за "продължителното" каране само мога да ви дам пример от 2007 година, 700 км. в прехода "Адвенчър България" и след награждаването на другия ден стртирах на "4 дни Луда Работа" и станах втори, т.е. още 3 дена по 180 км., общо 1200 км. за 10 дена постоянно състезателно каране
    За страничния наклон също няма никакъв проблем, всичко зависи от опита на пилота и колко му "стиска"
    На състезанието в Стара Загора колко Kawasaki-та се "изсипаха" от пътеката на страничния наклон (има ги и на видео), а аз даже и не разбрах, че било "опасен страничен наклон"
    Единствения проблем е в цената, не всеки може да си го позволи и затова има по-евтини варианти - Kawasaki, Polaris и т.н.
    Моля, въздържайте се от писане на глупости и лични "проблясъци", че този раздел се напълни с само с "велики" съждения, а хората тук търсят сериозна информация
    Съгласен съм с това мнение, но и то отново не дава твоето (извинявам се за личното объщение) мнение кое е по-добре от 2-та модела ако се ползва предимно за разходки и по-дълги (да кажем 200км) преходи. Скоро с познат който има 2-та модела го обсъждахме и той ми каза, че Outlandera вози доста по-меко и дългите разстояния не умарят толкова водача (или ездача ), но пък Renegada е доста по емоционален, поради по-късата база и по-ниското тегло лесно се "успокоява" по екстремчетата.
    Като цяло обаче спора найстина се превърна в това до-колко Can-am били качественни. Пък аз не за това отворих темата. Има си друга такава тема по въпроса: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44590

    Коментар


    • #17
      До: Renegade или Outlander MAX

      Ще споделя от личен опит, започнах с Can-Am DS 250 ( две състезания и доста тренировки, общо 1000 км. ), после известно време карах Outlander 650 и след това два броя Renegade 800 и един брой 800 Х !
      Нито един от тях не показа дефект в окачване, ремъци, спирачки или двигател
      Аз успях да счупя накрайник на кормилна щанга на DS 250( зверско четворно търкаляне на Хисаря 2007 ), изкривих рама и носачи на Renegade 800 (след 15 обръщания от връх Свещиплаз), тотално смачках другия Renegade 800 на състезанието в Самоков 2007, а с 800 Х атакувах челно скала с около 90 км/ч. на "Рали България 2008" !
      Смених вариаторния ремък на 1800 км. ( по книжка трябва да е след 5000 км. ) на първия 800 след като го прецаках опитвайки се да "преплувам" река, а на 800 Х досега не съм сменял нищо освен консумативите (вече е на 3000 километра).
      За мен недостатъците са следните:
      Рама - алуминиева и не издържа на нашето хард ендуро и на челни сблъсъци
      Цена - висока при покупка, частите не мога да ги сравня, защото не съм купувал за друга марка, но смяната на масло и филтър е около 60 лева, а ремъка е 270 лева. Аксесоарите и дрехите са супер яки и качествени, но също много скъпи
      Бутона за газта- при студено време (под - 5 ) и голяма надморска височина замръзва жилото и самия бутон, понякога датчика не отчита разредения въздух и се получава "придърпваме", което при слизане по-долу се оправя !
      Тегло - въпреки, че се води спортно, а не работно ( както беше писал някой по-горе) теглото от 275 кг. го прави труден за вадене и носене (ако нямаш лебедка) !
      Предимства:
      Уникален мощен мотор ( стигал съм до 135 км/ч. по GPS), висок въртящ момент, икономичен ( 10-11 на сто ), отлична система 4х4 в комбинация с якия мотор, много леко управление, комфортна возия ( започва да ми тежи след 150-200 км. по състезанията ), регулируеми пружини и газови амартисьори, голяма автономия с резервоар 20 литра и голяма надеждност на машината !
      Двата модела еднакви мотори и окачване, разликата е в пластмасите ( ще бъдеш по чист ) и междуосевото разстояние ( за сметка на проходимоста на MAX 800 )!
      Ако не си "екстремист" и няма да го ползваш за "яка ръчка", по-добре си вземи MAX 800
      Аз лично пак ще си взема Renegade, защото излезе по-мощен модел 800R X и вече има туниг и за Rotax моторите

      Пропуснах да кажа за джантите, супер усилените с външен борд на модела 800 Х не са удачни при каране в кал... запълват се и страшно разбалансира предницата и бие в ръцете !
      За загряването на АТВ-то на Генчев нямам обяснение, познавам 10 човека с Renegade, питал съм и при Зундерт, но на никой досега не му се е случвало ( моят съм го карал зверски, а и на Хасково през 2007 състезанието се проведе при 42 градуса температура на въздуха )
      Може би е прегрявано ( мое мнение) и трябва да се отвори...
      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 13-11-08, 14:09.

      Коментар


      • #18
        До: Renegade или Outlander MAX

        С колегите имаме Сузуки Ейгър400, Ямаха Гризли660, Поларис Блейзър, Поларис 800EFI, Хонда Ринкон, 3бр. КФХ7ОО, КФХ450, КЛХ450, СКОРПА 250 Т-РИДЕ и един Доминатор, 2бр Сузуки едно черно и едно бяло,3бр. вромосчета ако се броят а щях да забравя Аутлендера от всичко това в момента липсват 3бр. АТВ-та едно тотал щета и две продадени та от всичко това се възползваме изцяло само двама другите двама ако карат един път в годината е много иначе за машините няма мое няма твое кой което барне и скромният ми опит е от тези машини почти няма продавач в България от който да не сме взели машина както и не робувам на марки. По съзтезания ходя много малко мисля че няма какво да доказвам затова и интереса към тях ми е малко над нулата, но на твоето бяхме и ни хареса ЕВАЛА, та по темата ако съм казал нещо критично то беше за Аутлендера не за Ренегада даже него и го препоръчах защото мисля че е по класната машина, не знам защо съзтезателните километри са по квалитетни по тежки ли са или останалите не са на ниво, да аз не съм Десо Цеков, Краси Грудев, Гоблин или Явор които много уваважавам и познавам но не съм и толкова обременен като тях към ендуро средите и мога да си позволя мнения които не са толкова толерантни спрямо някои машини но ако те интересува по трошливо от кфх450 няма ако това ще те успокои, от известно време разделям колците от доматите и не трябва ника да ми е в зелено за да изкажа малко по различно мнение, сори ако нещо те е подразнило и ти се извинявам. МИР.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #19
          До: Renegade или Outlander MAX

          Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
          Съгласен съм с това мнение, но и то отново не дава твоето (извинявам се за личното объщение) мнение кое е по-добре от 2-та модела ако се ползва предимно за разходки и по-дълги (да кажем 200км) преходи. Скоро с познат който има 2-та модела го обсъждахме и той ми каза, че Outlandera вози доста по-меко и дългите разстояния не умарят толкова водача (или ездача ), но пък Renegada е доста по емоционален, поради по-късата база и по-ниското тегло лесно се "успокоява" по екстремчетата.
          Като цяло обаче спора найстина се превърна в това до-колко Can-am били качественни. Пък аз не за това отворих темата. Има си друга такава тема по въпроса: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=44590
          За разходки и преходи по добре Outlander .Има място за каса бира,преносимо барбекю и др. жизнено необходими за OFF ROAD инструменти
          full time rider, part time racer
          jrc4life

          Коментар


          • #20
            До: Renegade или Outlander MAX

            Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
            Аз като чета то ще вземе да излезе, че това cfmoto (Falcon 500cc), дето си ги яздя в момента е доста сигурно АТВ. Просто го изкъртвам по време на разходки и бая зор вижда , подръжка = смяна на масло и от дъж на вятър гресиране. Въпреки това няма 6-5 и най-много някой пластмаса да почупя - ама то все пак не е танк .

            Яворе между другото ми казаха, че преди време май точно с такова си прохождал . Проблема е, че малко си ми е мудно вече, отвсякъде минава ама на правата изостава.
            Ако ме питаш мен хич не си сменяи машината, по здраво и евтино за потдръжка няма да намириш а и на обиколката на Витоша направо ме изуми от способностите си

            П.П. Ако го продаваш ми звънни, веднага го взимам

            Коментар


            • #21
              До: Renegade или Outlander MAX

              какво стана смени ли атв-то

              Коментар


              • #22
                До: Renegade или Outlander MAX

                Като гледам клипчетата на todos ( комплименти ) , при коловозите най-добре се държеше Outlender MAX . Визирам състезанието " КОЧА И МАГАРЕТО "-- и на тях браво!!!!!
                full time rider, part time racer
                jrc4life

                Коментар


                • #23
                  До: Renegade или Outlander MAX

                  Първоначално публикуван от JRC Преглед на мнение
                  Като гледам клипчетата на todos ( комплименти ) , при коловозите най-добре се държеше Outlender MAX . Визирам състезанието " КОЧА И МАГАРЕТО "-- и на тях браво!!!!!
                  Дай един линк на тези клипчета на "todos" че нещо немога да ги намеря.
                  Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                  Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                  Коментар


                  • #24
                    До: Renegade или Outlander MAX

                    Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                    Дай един линк на тези клипчета на "todos" че нещо немога да ги намеря.
                    Todos е използвал някаква супер технология. Има една снимка на която кликваш и излизат 85 клипа с коментар. Много се забавлявах докато ги гледах. Това е в темата на сьстезанието . Повече не мога да помогна-- нека някой можещ да ----- мерси!
                    full time rider, part time racer
                    jrc4life

                    Коментар


                    • #25
                      До: Renegade или Outlander MAX

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=todos&page=3 Това е линка на темата , а това на клиповете. http://www.offroad-kazanlak.com/video/131208-ko4a/?ko4a

                      Коментар


                      • #26
                        До: Renegade или Outlander MAX

                        Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
                        Дай един линк на тези клипчета на "todos" че нещо немога да ги намеря.
                        Aз пробвах мойте клипове да ги метна в няколко теми,от заинтересувани но ме скастриха модератори!Така че търсене м'уй майкатаhttp://forum.offroad-bulgaria.com/sh...465#post559465
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Renegade или Outlander MAX

                          С насочването към тези клипове идеята ми беше ,"kmeta" сам да прецени дали по дългата база на Outldnder MAX , ще му донесе по - голям комфорт от RENEGADE . Мисля , че в случая това е неговата машина !
                          full time rider, part time racer
                          jrc4life

                          Коментар


                          • #28
                            До: Renegade или Outlander MAX

                            Благодаря на всичко за помоща. На път към мен е един Outlander 800 MAX Ltd.
                            Ето и негови снимки:





                            Ако всичко е наред до 14 март трабва да съм се сдобил с това чудо . И ако мислите че няма да го "троша" и по състезания ... грешите

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X