Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо АТВ

    Здравейте, искам да си взема съвсем евтино АТВ за начинаещи.
    Нямам никакъв опит с мотоциклет или атв.
    На 15 години съм - 1,91 висок и 70 кг. (скоро ставам на 16 и ще мога да взема курс за категория А1)
    Имам намерение да джиткам с машинката из Созопол, някои села и ако ми се наложи в София от време на време.
    Като за нещо, с което нямам никакъв опит не искам да се нахвърлям на скъпи неща. Бюджетът ми е около 750 лв. Видях някои неща, които ми се струват хубави за тези пари втора ръка.
    Не съм мислил за екипировка засега.
    Четох бая време из интернет относно как да избегна проблеми с регистриране и каране, но темите са стари, законите се променят и май все още няма официално правило за АТВ-та. Има ли шанс като стана на 16 да си взема книжка за категория А1 и да го регистрирам като мотоциклет(до 125 кубика)?
    Иначе ще съм благодарен ако ми предложите някои евтини моделчета(китайски разбира се, може и втора ръка).

  • #2
    От: Първо АТВ

    Първоначално публикуван от iAmJustPro Преглед на мнение
    Здравейте, искам да си взема съвсем евтино АТВ за начинаещи.
    Нямам никакъв опит с мотоциклет или атв.
    На 15 години съм - 1,91 висок и 70 кг. (скоро ставам на 16 и ще мога да взема курс за категория А1)
    ...Има ли шанс като стана на 16 да си взема книжка за категория А1 и да го регистрирам като мотоциклет(до 125 кубика)? ...
    Никакъв.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Първо АТВ

      Атв за тези пари не мисля че има, че и с регистрация. Твоята възможност за джиткане е скутерче.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Първо АТВ

        преди месец си взех "първо" атв - начинаещ съм
        100 кгр 180 см 38 год
        опит -общо около 200км досега - като на 5 асфалт , с 1 падане /идиотско на равно - даже не разбрах/
        изводи
        на мене кфх700 ми е добър на размери - за по малките не искам да чуя - тиси по-високкачи сеза малко и прецени . цъкалките са тесни и ще ги клатиш ,леки са
        автоматика е страшна благина особено като съм зелен
        двигател спира без да помпам на спирачки - улеснява учене
        екипировка задължително в цената- мисли ортопедите са скъпи
        за учебно книжка не ти е необходима , ако е гъзаро-кафеджийско - да е с номер - китайско
        за движение в софия преди да се научиш /1год+/забрави
        тия дето могат и знаят да казват - пак казвам нов съм.
        не си прави илюзий . карал съм всичко - около милион км. но атв-то е различно от всичко
        НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
        Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X