Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

    Първо добре дошъл във Форума колега "kuwait". Доста противоречиви мнения има в темата но от написаното ми изглеждате разумен човек и ще отсеете неверните неща.
    Първото най-важно правило е да не си купувате китайско АТВ колкото и да ви го хвалят.
    Според мен в първия си пост сте се насочили най правилно но после сте си разводнили мнението. Аз като човек с огромен опит във карането из горите с двама души на АТВ и като такъв който съм карал и собствен джип за гората и собствено UTV мога да ви кажа, че за жена и мъж в гората най-правилната стратегия е 1 двуместно АТВ както сте мислили в първия си пост. Жена ми също кара АТВ и много пъти сме излизали с две АТВ-та но как очаквате разходката да е приятна като постоянно трябва да и обяснявате на всяко по трудно място как да премине. Освен това като сте на две АТВ-та не може да си говорите и да споделяте красивите мигове и гледки на който се наслаждавате. Може жена ви да кара джип перфектно но карането на АТВ в гората не е толкова лесно.
    Понеже си говорим за двуместни АТВ-та избора става много лесен защото само 3 добри марки произвеждат такива. Степенувам ги по качества от най-добро към по лоши
    1. Can-am Outlander MAX от 500 куб. нагоре.
    2. Polaris Sportsman Touring от 550 куб нагоре.
    3. Arctic cat TRV
    Японските АТВ-та са много добри но нямат двуместни модели в пълния смисъл и удобства.
    Другото което е добре да направите е да си вземете АТВ под наем за да прецените възможностите си и да добиете по пълна предства за машините.
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 28-03-14, 10:49. Причина: правопис - кУпувам, Очаквам, постоянНо
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

    Коментар


    • #17
      От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

      @ Kuwait: Къде живеете, в кой край на България?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

        Колега хубаво е че мислите за релакс и разходки . При избора на машина ако ще ви се налага да карате по шосе, е добре да изберете такова дето подлежи на регистрация, което е проблем.И друго, над 50 сте, пък баба и дядо още сте млади хора, айде със здраве...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #19
          От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
          Колега хубаво е че мислите за релакс и разходки . При избора на машина ако ще ви се налага да карате по шосе, е добре да изберете такова дето подлежи на регистрация, което е проблем.И друго, над 50 сте, пък баба и дядо още сте млади хора, айде със здраве...
          И това трябвада се вземе предвид, мисля че Can-am имат възможност за регистрация, ако се лупи от представителя за БГ, CF Moto също има. Аз лично бих избирал между двете, в зависимост от бюджета и това колко често мисля да карам.

          Коментар


          • #20
            От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

            Ами ние живеем в Кувейт а иначе сме от Варна.
            Но наскоро си купихме вила до Трявна както писах в първия пост.
            Иначе тук сме карали АТВ под наем в пустинята но не е голяма тръпка. Пустинята в Кувейт е равна с много ситен бял пясък като прах.
            Та даже и с тежък джип не можеш да затънеш. Обаче като завали дъжд водата не попива и се образуват локви дълги по километър. Е тогава можеш да затънеш яко. Кувейтците се набутват в локвите нарочно след туй се мъчат да излязат включая и се дърпат с лебедки. Виждал съм джип затънал до върха на гумите в пясъка че и по-нагоре и изоставен.
            Абе луда работа. Търсят си тръпка че е скучно.
            Зимата е 10-15 градуса и всички се изнасят през уикенда от супер лусозните си огромни къщи на палатки на къмпинг в пустинятя.
            Като казвам палатки - с генератори, осветлени наоколо, резервоар с вода и еъркандишън.
            Като че ли ще се насоча към Гризлито или Канам че ми харесват като визия.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X