Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на евтин китаец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на евтин китаец?

    Здравейте,
    трябва до месец да купя непретенциозно китайско АТВ.Четох във форума мненията ви за вносителите от село Кубратово--Софийско--но вчера говорих с тях и ми казаха,че в момента нямат машинки за хора над 60 кг.
    Трябва ми за човек 90 кг. който ще кара спокойно и няма претенций да е много мощтно.Оглеждайки разни търговци и вносители ми направи впечетление един търговец на Илиенци---Търговска база “Илиенци” 1, павилион 33808----предлага неавтоматични скорости 150 кубика до 120 кг. безименни АТВета-----естествено твърди че са от завода на зонгшен и че са супер качествени ама нещо се съмнявам като за 1350 лева да е така.
    Моля Ви,
    ако някой има мнения,впечетления и препоръки нека сподели.Гледам и в Дупница някакви нови играчи се напъват , че до края на месеца продавали на загуба и след това им дигали цените от Китай------умници.
    Склонен съм и нещо втора употреба да взема ама не смея да рискувам без препоръка.
    Благодаря Ви предварително.

  • #2
    От: Избор на евтин китаец?

    Шинерай 350, може и втора употреба.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на евтин китаец?

      Има много теми за китайски АТВ-та. Моя съвет е: бягайте далече дори от тези, които нови струват по 10 000 лв, но са китайци. Не зависимо, че частите им са без пари.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Избор на евтин китаец?

        Здравей колега!Имам китаец - kingway 110 кубика и 6 конски сили.С предна задна и свободна е . Попринцип се води че е до 130 кила . Аз съм 90 кила и съм го товарил с по още четири туби по 10 литра с вода и със стария телевизор наистина не е голямо (като размери) , но пък с този малък мотор се съчетава чудесно ! Двигателя е на хонда а карбуратора е на ямаха или беше обратното-не помня . За бързина - не се надявай , защото с него съм хващал 50 км в час и буквално не се търпи ! то вибрации то чудо . Модел 2009 е но го взех 2010 за 1050 лв.Сега съм 1,80 висок и 90 кила съм и наистина стоя малко смешно на него.Мисля да му слагам по-големи гуми ,въпреки че няма да има голям ефект.Мъча го много , но до сега не се е предало , освен че имаше фабричен (може да се каже) дефект - не зареждаше добре , но го дадох на поправка и стана като пушка.Ако няма да използваш атевето за хард офроуд то тогава 150 кубика са ти достатъчни.Моето атв е доста проходимичко защото е малко , единственото в което не го бива е в дълбоки води , защото е ниско.В кал се овладява лесно и е леко и маневрено . Провира се навсякъде.Частите-евтини.Та исках да ти кажа че ако ти трябва машина само за кеф или като за моите нужди(карам го на село из улиците , ходя до хижата , по черните пътища или до някой приятел - абе леки разходки) не е нужен някой японски ,,звяр'' . Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: Избор на евтин китаец?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Има много теми за китайски АТВ-та. Моя съвет е: бягайте далече дори от тези, които нови струват по 10 000 лв, но са китайци. Не зависимо, че частите им са без пари.
          Е то убаво и евтино щеше да има само ако беше дошъл комунизма, както ни обещаваха другарите. Но сега е така, мой познат си купи АТВ -КТМ чисто ново от Еди София, на третото излизане направи тряс и двигателя пълен блокаж, та нещата са много относителни.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на евтин китаец?

            Аз също не съм привърженик на китайските атевета но и аз бих препоръчал шинерай 350ху това е единствения китаец когото според мен си струва.Добро окачване има с много настройки и двигателя някъде четох че е на ямаха раптор 350 но не съм запознат с подробности да кажат колегите с конкретния модел.;-)

            Коментар


            • #7
              От: Избор на евтин китаец?

              Има китайци и китайци обаче, аз от Шинрей така се напатих, че бях решил да не карам, но китаец повече не! Сега като си купих CF MOTO съм супер щастлив, никакви грижи ама са по 5 бона втора ръка.
              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на евтин китаец?

                Първоначално публикуван от карлос Преглед на мнение
                Аз също не съм привърженик на китайските атевета но и аз бих препоръчал шинерай 350ху това е единствения китаец когото според мен си струва.Добро окачване има с много настройки и двигателя някъде четох че е на ямаха раптор 350 но не съм запознат с подробности да кажат колегите с конкретния модел.;-)
                Нямат много общо двата двигателя. Китаеца в сравнение раптора не върви, но пък двигателя е здрав и икономичен. Сина ми имаше китайче, после 3 години караше раптор 350. Освен това доста китайци са ми минали през ръцете. И ЦФ мото изобщо не е цвете. Направил съм си съответните изводи.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на евтин китаец?

                  Хем ефтин, хем китаец?
                  Много минуси се събират!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на евтин китаец?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Хем ефтин, хем китаец?Много минуси се събират!
                    А като е скъп няма гаранция, че ще е качествен.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на евтин китаец?

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      А като е скъп няма гаранция, че ще е качествен.
                      Разбира се! Ако е и ефтин, още по-малко.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на евтин китаец?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Нямат много общо двата двигателя. Китаеца в сравнение раптора не върви, но пък двигателя е здрав и икономичен. Сина ми имаше китайче, после 3 години караше раптор 350. Освен това доста китайци са ми минали през ръцете. И ЦФ мото изобщо не е цвете. Направил съм си съответните изводи.
                        Двигателите са абсолютно еднакви, шинерея е по тежък и затова върви по-малко. Аз мисля че е добър избор, за китаец, друг вариант е цф мотото, но то е прекалено скъпо.
                        като ще е китаец по- добре да е по-скъп, или на старо, при старите вече са отстранени повечето дребни досадни проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на евтин китаец?

                          Колега от личен опит с китаец (110сс) мога да ти добре е за малко дете(12-13г 60кг) за повече става ама не е за предпочитане. Купиш ли такава машина първите 1-2 дена са, 1час караш и стягаш всички болтове и гайки. После става при целодневно каране (5-6ч) в края на деня го поглеждаш да няма нещо изпаднало. С това АТВ са се возили 2ма човека по 70кг по адски баири и си дърпа и върви, но на 1ва и леко почнеш ли да го товариш си усуква задния носач и веригата пада. Проблемите който за 4 години каране съм сменил доста неща- 2пъти гарнитура на главата, скорости, верига(оригиналната се разтяга бързо), задния носач няколко пъти заварки докато не ми направиха нов от 4мм ламарина, задно ос, амортисьори и още доста. Тези неща да не те притесняват защото го купих 1100лв (2008г) и после само каране и наглеждане. Марката не беше шинерай, а нещо с G.... Когато търсиш търси да е с задна ос 22мм не 18, мотора да не е висящ а да има опора и отдолу и да е с ръчни скорости (това е за 110сс). За 200 и 250++сс нещата ще са по-добри, но да е с въздушно охлаждане водното прави доста проблеми. Забравиш да напиша по-горе много често пукат рамата, тънки са тръбичките и около задния носач често се пукат, но нищо фрапиращо
                          1ви вариант- с СО2 закърпваш положението
                          2ри е да го подсилиш, но не е гаранция че от някъде другаде няма да се пукни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на евтин китаец?

                            Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                            Колега от личен опит с китаец (110сс) мога да ти добре е за малко дете(12-13г 60кг) за повече става ама не е за предпочитане. Купиш ли такава машина първите 1-2 дена са, 1час караш и стягаш всички болтове и гайки. После става при целодневно каране (5-6ч) в края на деня го поглеждаш да няма нещо изпаднало. С това АТВ са се возили 2ма човека по 70кг по адски баири и си дърпа и върви, но на 1ва и леко почнеш ли да го товариш си усуква задния носач и веригата пада. Проблемите който за 4 години каране съм сменил доста неща- 2пъти гарнитура на главата, скорости, верига(оригиналната се разтяга бързо), задния носач няколко пъти заварки докато не ми направиха нов от 4мм ламарина, задно ос, амортисьори и още доста. Тези неща да не те притесняват защото го купих 1100лв (2008г) и после само каране и наглеждане. Марката не беше шинерай, а нещо с G.... Когато търсиш търси да е с задна ос 22мм не 18, мотора да не е висящ а да има опора и отдолу и да е с ръчни скорости (това е за 110сс). За 200 и 250++сс нещата ще са по-добри, но да е с въздушно охлаждане водното прави доста проблеми. Забравиш да напиша по-горе много често пукат рамата, тънки са тръбичките и около задния носач често се пукат, но нищо фрапиращо
                            1ви вариант- с СО2 закърпваш положението
                            2ри е да го подсилиш, но не е гаранция че от някъде другаде няма да се пукни.
                            Странно но на моя китаец който е 110 кубика нямам никакви проблеми освен че един път падна веригата заради мен и това че не зареждаше.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на евтин китаец?

                              Колега в Кубратово гледах атв 250 кубика ZONGSHEN за 1800 кинта само за offroad което не е кой-знае колко много пара втора ръка са по 800-900 кинта. Вярно е ,че си имат родилни болки но се оправят и после няма ядове. Мойто първото 100цц двутактово за 5000 километра само едни втулки отзаде съм сменил и кормилните накрайници,и само газ даваха му 60 кила а смемусе качвали по 160 и няма ядове но все пак беше Кеилай 100 и си държи цена от 2700-2900 ново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X