Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И пак въпрос за покупка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И пак въпрос за покупка

    Първо искам да кажа здравейте на всички в този интересен под-форум. чета го понякога и намирам интересни теми и мнения от който съм позапомнил някой неща. Нека сега си дойда на думата... дойде времето и аз скоро да се сдобивам с първото си АТВ. Първо ще кажа че съм на 20 години и поради тази причина изклЮчвам от полезрението си всички работни АТВ-та и автоматиците. Искам нещо бързо и спортно. Карал съм Хонда ТРХ400 и мога да кажа че имам някакъв скромен опит. Първоначално мислех че точно този модел ще бъде първото ми АТВ но сега размислих и съм се спрял на няколко модела за който ми трябва информация и съвети от Вас за да съм сигурен че ще избера най-доброто. Първата машина за която си мисля е Хонда ТРХ450Р модел 2005-та година, следващата е Кавазаки КФХ400 също 2005-та година и последната е пак 2005-та година Ямаха Раптор 660СЕ. Има и още едно АТВ което следя в момента то е модел 2007-ма година Хонда ТРХ400ЕХ но нещо цената му ми се вижда малко ниска и ме съмнява да не би да му има нещо. Бих се радвал ако някой може да сподели плЮсове и минуси на изброените от мен машини и да каже своето мнение кое би било най-добре като начало. Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: И пак въпрос за покупка

    никой ли няма да изкаже мнение?или всички по-компетентни са още по морето

    Коментар


    • #3
      До: Можете ли да карате АТВ на задни гуми

      Здравей Десислав, извини ме за офф топика в темата ти но незнам по какъв друг начин мога да се обърна към теб. Виждам че продаваш Ямаха Раптор 660 и искам да те помоля да ми кажеш някой плЮсове и минуси тъй като смятам да си купувам същия за първо АТВ. Доколкото разбрах и преди си карал Раптор затова мисля че най-добре да попитам теб. Във форума за въпроси свързани с покупка на атв съм пуснал тема в която съм описал и другите модели над който съм се спрял. Ако можеш погледни какво съм посочил там и ми кажи мнението си. Ще ти бъда благодарен!

      Коментар


      • #4
        До: И пак въпрос за покупка

        От изброените машини TRX450R ми се вижда най-удачния ако търсиш лека, бърза и здрава машина, 660ката е най-добра ако искаш мощност на ниски обороти, KFX400 e най-удачен ако искаш да дърпаш цената надолу.
        При всички положения всичко ще зависи от цената и от състоянието на машините. Ако са на една цена, аз лично бих избрал TRX450R.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: И пак въпрос за покупка

          Здравей lex,
          Мисля че и трите модела KFX400, TRX450, и 660-та са добри модели за начало. Определено аз имам лични впечатления в/у KFX400 - много здрав и балансиран мотор, много върви и харчи малко. Също така много лек и лесен за управление.
          За Honda-та нямам никаква представа, чул съм само че това е наи доброто ATV от 400 -я клас.
          Raptor 660 ... хмммм лично аз не бих си купил такъв модел дори и да ми е 2,3,4,5 или които и ще да е. - Много тежък, не бих казал добре балансиран и съм чул че имат проблеми със скоростите. Този които имахме беше в отлично състояние и нямаше проблем но не го карахме. Имаи впредвид че преди време излезе 700 RAPTOR които също съм имал тои ми беше 1-то ATV и бих казал че този мотор ми даде доста познания в offroad-a и ATV-тата бяха доработили доста работи от предшественика си 660. НО, тук има едно друго аз обичам повече траяла и за мен най-добрия мотор за HARD разходки offroad екстими и т.н. е KFX 700. Тои е автоматик и значително по тежък от горно-споменатите модели НО, този мотор се кара с лекота. А с RAPTOR-700 виждах голям зор. обаче на дълги равни терени или на затворените трасета на състезанията няма стигане.
          Според мен трябва да прецениш къде ще караш и как, от това ти зависи какъв модел ще си вземеш.
          От горните наи-подходящ според мен е KFX400 за навсякаде и всякакво каране. А и не е лош като цена. Ако ще караш на писта и земни пътища може и TRX-a.
          Незнам защо не споменаваш YFZ450? еи този модел ако е читав е твоя мотор.
          Надявам се да съм ти помогнал с избора!

          Коментар


          • #6
            До: И пак въпрос за покупка

            Попринцип аз живея в Драгалевци така че АТВ-то ще се кара най-вече в планината. Мисля че разбирам защо казваш че КФХ-а е добър за планинско каране, заради автоматика който ти позволява да караш без постоянно да избираш правилната предавка, което ме навежда на мисълта че този модел АТВ е по-добър избор от Ямахата. Аз се спрях на нея защото е на същите пари като другите две бъгита който съм посочил но е повече кубици. Не мисля да ходя по състезания или други такива мероприятия. Може би наистина трябва да се разтърся за някой 700 кубиков КФХ

            Коментар


            • #7
              До: И пак въпрос за покупка

              Имам нужда от бърз отговор. Харесах АТВ-то от линка и искам да питам надежден ли е модела КФХ700 от 2004 защото доколкото знам тогава започва да се прави за първа година и може да има някакви проблеми...трябва ми бърз отговор защото докрая на търга остава малко време. Благодаря предварително

              HTML Код:
              http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2004-Kawasaki-KFX-700_W0QQitemZ330159055783QQihZ014QQcategoryZ42590QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

              Коментар


              • #8
                До: И пак въпрос за покупка

                Взимай, изглежда добре. Но малко ме съмнява за тази цена да се добереш до него. А и следва транспорт... малеее.

                Коментар


                • #9
                  До: И пак въпрос за покупка

                  То транспорта колкото машината!!!
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    До: И пак въпрос за покупка

                    С транспорт със всичко ще ти стъпи към 9-10 бона пак е добре при положение че много трудно в България ще намериш на такава цена KFX 700
                    06' Yamaha Raptor 700R
                    08' BMW E92 335i

                    Коментар


                    • #11
                      До: И пак въпрос за покупка

                      Транспорта ще ми излезе към 1000$ може би и по-малко, аз в момента съм в щатите и освен АТВ-то ще си пращам и колата за България, пък с приятел ще взимаме общ контейнер така че цената най-вече зависи от това колко АТВ-та ще могат да се съберат в контейнера

                      p.s. сега ми пратиха и цена за КФХ400 2005-та година и ще ми излезе малко по-ефтин от КФХ700 като малкия е в супер състояние и сега съм раздвоен...дано да взема бързо решение

                      Коментар


                      • #12
                        До: И пак въпрос за покупка

                        Ако имаш възможност вземай KFX 700
                        06' Yamaha Raptor 700R
                        08' BMW E92 335i

                        Коментар


                        • #13
                          До: И пак въпрос за покупка

                          еми, купих го...в неделя ще ходя да го взема и ще сложа някоя снимка

                          п.с. големия КФХ

                          Коментар


                          • #14
                            До: И пак въпрос за покупка

                            Честито да си го караш със здраве и наистина си направил точния избор
                            06' Yamaha Raptor 700R
                            08' BMW E92 335i

                            Коментар


                            • #15
                              До: И пак въпрос за покупка

                              Направил си най-добрия избор, като се изключат разхода и "тонажа" КФХ700 е най-доброто АТВ. Дай някакъв имейл за връзка, имам няколко въпроса извън темата, моят е dedikov@yahoo.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X