Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново атв в гаража

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново атв в гаража

    Здравейте колеги, искам и аз да се похваля.Днес се сдобих с нова придобивка Arctic Cat DVX 400 06.Направих само една снимка докато го качвахме на платформата.[

    ATTACH=CONFIG]526650[/ATTACH]

    Утре мисля да започна със някой подобрения .Мисля да му поръчам предни и задни гуми - Sun.F .
    Исках да попитам с какво масло да го карам,какъв антифриз да му слагам.
    От къде мога да му поръчам спортен филтър.Всеки каквото знае за това атв ще ми е полезно .
    За сега са това снимките ,но утре или други ден ще направя малко повече снимки.
    Поздрави от Димитровград!!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Ново атв в гаража

    Честита придобивка. Първото нещо, което трябва да направиш е да смениш масла и филтри. Съветвам те да не пестиш за масло и да го караш с пълна синтетика или поне полу. Атвто сега с оригиналния филтър ли е? Защото, ако му сложиш спортен е твърде вероятно да има нужда от настройка на карбуратора. Като марка ти препоръчвам KN SU-4002 KN-139. Двата кода са за въздушен и маслен филтър за твоето атв (задал съм 2006, не мисля, че има разлика но провери си го сам в сайта на марката..) За въздушния филтър ти препоръчвам да си купиш и комплекта за почистване и смазване на филтъра, за да можеш да си го ползваш правилно и дълго. Не знам какво е състоянието на двигателя, но ако не издава странни звуци, не гори много масло, моя съвет е да не го отваряш. Пък ако се наложи това го дай на доверен майстор, не на такива, които ще се учат върху твоята машина! Още веднъж честито и надявам се съм ти помогнал!
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #3
      От: Ново атв в гаража

      Благодаря за съвета, в момента е с оригиналния въздушен филтър.Ако може да ми кажете от къде да си го закупя от България ще е по добре. Атв-то е на 2200км и днес му поръчах гумите вече. Ще направя малко повече снимки утре.

      Коментар


      • #4
        От: Ново атв в гаража

        АТВ-то е чисто Сузуки , 400 кубиковия бетонен двигател със същата рамка части ама с пластмасите на Арктик Кет. Спортен или не , филтъра си е само филтър без ауспух(още по-добре генерация) и джет кит добре настроен. Като търсиш из сайтове ако няма арктик кета като модел бутай Сузуки ЛТЗ400 или Кавазаки КФХ400 абсолютно копие са на Сузуки и са кучета !! Бой в гърба и тва е !
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • #5
          От: Ново атв в гаража

          Честито за новата придобивка ! Аз мога да ти кажа че като сложиш спортен филтър без ауспух и jet kit се едно нищо не си направил. KN не е лош филтър ,но го водят за машини които се карат на асфалт ,защото той няма голям плътност и пуска повече въздух ,но съответно при много прашни условия пуска и малко прах. Донапренените филтри казват че били по добри за пресечена местност и за каране на трасе . Най-добрия дунапренен филтър е Twin Air след това UNI и двата са добри .Aс лично съм карал със Twin Air и KN. Нито един не е лош ,но към финансова гледна точка Twin Air и UNI са по евтини от KN.Twin Air можеш да намериш в Варна .
          [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

          Коментар


          • #6
            От: Ново атв в гаража

            Първоначално публикуван от marto989 Преглед на мнение
            Аз мога да ти кажа че като сложиш спортен филтър без ауспух и jet kit се едно нищо не си направил.
            Да бе да, нищо ама друг път, аз съм с същия модел и само като смених филтъра с КН, си качих максималната скорост 10-15 км/ч, двигателя развърта по-бързо, по-отзивчив е в ниските, с оригоналната филтърна кутия, затворена. Този модел е с регистрация и си идва с генерация Ремус с катализатор, ако я смениш, после трябва да я връщаш за технически, а тя е доста тиха, което на мен ми харесва.
            Я дайте идея от къде мога да източа маслото, че пробката на масления резервоар е прецакана, мислех да го изсмуча с една спринцовка и маркуче от където се налива маслото?
            Последно редактирано от kvv; 21-12-12, 12:52.

            Коментар


            • #7
              От: Ново атв в гаража

              Когато взима повече въздух трябва и да дърпа повече бензин ,а когато няма по голям жигльор от къде ще дойде той бензин? И когато пуска повече бензин и въздух има и повече изгорели газове ,а когато отвора на ауспуха ти е като на скутерче от къде ще излязат тези газове
              [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

              Коментар


              • #8
                От: Ново атв в гаража

                А за пробката се консултирай с колегата Г.Атанасов той има опит в тези начинания .
                [B][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/images/icons/icon1.png[/IMG] [B]Купувам:[/B] [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119413"][COLOR=#000066]Купувам фарове за Yamaha Yfz 450[/COLOR][/URL] [/B]

                Коментар


                • #9
                  От: Ново атв в гаража

                  Просто с оригиналния въздушен филтър въздуха му е малко. С по-пропусклив се получава по-ефективно изгаряне. Ауспуха си е достатъчно голям и изгорелите газове излизат от 2 места. По-отпушено и повече гориво ефекта ще е по-голям, но и само флитър има добър ефект.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ново атв в гаража

                    Днес ми дойдоха новите гуми.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01425.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5436555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01424.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5436556


                    След 30-40км тест разбрах че гумите са уникални.Страхотно сцепление и завива много добре.
                    Намерих му един алуминиев преден бар.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121221_162936.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5436557
                    Относно филтъра сигурно ще взема K&N,мисля да си взема алуминиеви нерфбарове втора ръка от една морга в Димитровград.
                    Кое е по добре с 10W40 или с 15W50 да го карам атв-то,защото стария собственик го е карал с 15W50 а аз имах шинерай и го карах с 10W40?
                    А за антифриза искам да попитам какъв цвят трябва да е - син,червен или зеленикав.
                    И за сега това ще са подобренията,а за по нататък ще му мислим.
                    И малко снимки от днес.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121221_162909.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5436558Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01439.jpg
Прегледи:1
Размер:143.1 КБ
ID:5436559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01440.jpg
Прегледи:1
Размер:159.9 КБ
ID:5436560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01426.jpg
Прегледи:1
Размер:175.7 КБ
ID:5436561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01437.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5436562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01438.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5436563

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ново атв в гаража

                      И 2 клипчета от теста

                      Малко лигавене на снега преди да се прибера.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ново атв в гаража

                        Гумите са чисто копие на Razr 2. Пожелавам ти да са здрави колкото Максиса. Аз лично карам с червен антифриз, направи ми впечетление, че на marto989 Ktm-а му дойде с жълт антифриз.. За маслото мисля, че 10W40 трябва да го караш зимата, а лятото с 15W50.
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ново атв в гаража

                          На колко атмосфери са ти гумите? Имам чувството, че са прекалено напомпани иначе поздрави за машинката, само хубави емоции с нея

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ново атв в гаража

                            Аз карам с 10w40 repsol, антифриза още не съм сменял. Гумите от къде ги взе и за колко? И на мен ми се струва че задните са ти доста надути.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ново атв в гаража

                              Честито и от мен много безпроблемни километри с него , какво стана с шинерайте махна ли някой от тях .Моето атв е в бокса , счупих кобилица и чакам работен ден да ми доставят частите и отново се впускам .
                              Land rover 2.5 tdi
                              0884035413

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X