Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

    Следя с интерес темите покрай тазгодишния Дакар. Гледам обаче че темите се разводняват и си губят смисъла, най-вече от голямата дилема "Каква машина е най-подходяща за това състезание?" Виждам и леко казано супер абсурдни изказвания от хора които сигурно са виждали АТВ само на снимка, затова нека пренесем разговора и сора тук и да оставим Дакарците да си направят перфектните разкази от там.

  • #2
    От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

    Aми поне според мен е те това
    http://www.eatv.de/de/modelle/modelle.php
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:690rr.png
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5250912
    Ама има и доста пристрастия поне при мен, но все пак това е изградено в/у база на Адвенчъра модел на КТМ който поне при моторите си се е доказъл, верно със мощната подкрепа на КТМ във ралито, но от друга страна не са се и отеглили надали ще откажат неква помощ при положение че се кара тяхна машина там. Миналата година имаше но те беха от лекия клас и други двигатели и нищо общо със те това ако некой почне да визира кво им се случи 2010г. Другия вариант е Раптора доколкото е останало нещо от него че май всичките са с двигатели на ТДМ а не със 660 и 700с.с. Но при всички положения машини за там с тези концепции ще са минимум по 25-30К евра. А бе реално трябва се гради от гола рамка, но работещ успешен вариант никой не е правил у нас и това с топлата вода ммммм........... малко е под въпрос.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #3
      От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

      Донякъде си прав, но понякога се и поулисваш...
      Според мен машина за Дакар под 20-25к евро подготвена, няма! За една такава машина най-важните неща са двигател и окачване. Двигателя трябва да е голям и за препоръчване двуцилиндров (но не задължително) , окачване 101% на ELKA с лонг травел носачи. Определено машината трябва да е проста и надежна (за препоръчване Японска). На мен лично много ми харесва машината на Патронели и ТРХ -а на (непомня името).
      Паце не е лош КТМ-а но цената му е 20,000еур база, вярно високо оборудване, но има още неща да се правят. При Яамаха да кажем е по добре че ТИ ще редиш каквото е най-добро!
      Я някои присъствал на Дакар да каже вярно ли Махачек карал с асфалтови гуми и с тайрболи? (хитро).

      Коментар


      • #4
        От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

        Ми нали и аз това съм писал че това е минимума за подобна машина който според мене е 25-30к, хитринки колко искаш, и друг път сме си говорили с тебе за асфалтовите гуми че при тея дълги лиасони от асфалт май е по-добре с такива, проблема че никой не знае как се държът във песоко, или пък неква подобна гума както е при моторите, шосейните ендураци повече ориентирана към асфалт отколкото към макадан., все пак никой не е изкачал от храстите да помага на нашите, динята и водата не се брои. Проблема е друг дори и да се спретне такава машина тука кво ша я правиш из наште чукаци, затова и никой не е имал интерес да прави нещо подобно. Друга концепция. А и нали се сещаш че доскоро това амове, носачи, оси, демфери, джанти, кормила, по читави спирачки и кво ли не никой не знаеше за какво става на въпрос, маахме си със 700-ките и бехме щастливи. Интернет е велико нещо но и там няма кой да ти го поднесе какво трябва да се прави, и требва по скъпия начин проба-грешка.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #5
          От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

          Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
          Я някои присъствал на Дакар да каже вярно ли Махачек карал с асфалтови гуми и с тайрболи? (хитро).


          Май тая снимка говори достатъчно... Поне за асфалтовите гуми

          Коментар


          • #6
            От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

            Предните не са асфалтови, имат и интересен наклон. Ако си имахме неква пустиня наблизо, доста тестове щеха да бъдат направени. Ямахата е с олинс и поне от тази снимка шасито не е личи да е преправяно или поне не много. Задните гуми са поне 12" и доста голям клиренс се получава.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Предните не са асфалтови, имат и интересен наклон. Ако си имахме неква пустиня наблизо, доста тестове щеха да бъдат направени. Ямахата е с олинс и поне от тази снимка шасито не е личи да е преправяно или поне не много. Задните гуми са поне 12" и доста голям клиренс се получава.
              Предните са Рейзари и наклона не е случаен, сещам се за един модел АТВ, което излиза така от завода, ама да не ви го казвам, сами се сетете, пък и за Дакар е достойно
              Eвгени Филчев
              Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

              Коментар


              • #8
                От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                Даааа както каза Филчев наклона не е случаен и при мене го има,давам жокер марката е Suzuki .Интересно е и нерф баровете как са ги направили.Предполагам са пълни с бензин!
                SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                  Първоначално публикуван от ! Алекс Преглед на мнение
                  Даааа както каза Филчев наклона не е случаен и при мене го има,давам жокер марката е Suzuki .Интересно е и нерф баровете как са ги направили.Предполагам са пълни с бензин!
                  На мен нерфбарът ми заприлича на генерация.Може да се бъркам, не знам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                    Нерф-бара е кутия за инструменти а при други генерацията е изведена там за да има достатъчно място отзад за доп. резеорвар бензин под задницата както беше при нашите ....
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                      Да генерацията се вижда че е изведена там.Но в задната част на бара се вижда нещо като тапа.Затова предполагам че е някакъв резервоар
                      SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                        Първоначално публикуван от ! Алекс Преглед на мнение
                        Даааа както каза Филчев наклона не е случаен и при мене го има,давам жокер марката е Suzuki .Интересно е и нерф баровете как са ги направили.Предполагам са пълни с бензин!
                        С толко малка пробка за пълнене.. по като за масло ще да е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                          С толко малка пробка за пълнене.. по като за масло ще да е.
                          Да, и като гледам размера им не биха събрали повече от 1-2 литра..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                            според мен ти трябват следните показатели:
                            - Висока максимална скорост
                            - издържливи гуми и джанти /това определено е доста важно/
                            - голям клиеренс с прилична стабилност
                            - резервни ръце+резервен задник

                            и остава големият въпрос с пясъците за който само двама се сещам да имат опит!
                            Николай Гогов 0898676912

                            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?

                              Ходил съм 3-4 пъти на сафарита в Дубай. И един преход с нощуване до Оман с джипове под наем с българи които живеят там.
                              Дубай е идеално място за тренировка. А в Абу Даби има една дюна 400м там правят състезания. За 100$ може за вземеш Банши или Раптор и да караш колкото си искаш. 350-400Е ти е билета за самолета.Скоро сложиха някакви ограничения, като тук- има маршрути,дюните са парк(много боклук хвърлят туристите)

                              АТВтата които се карат са Раптор 700,Поларис 525,КТМ 525 и силно наточени баншита.
                              4x4 ги дават само на туристите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X