Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на първо ATV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на първо ATV

    Здравейте,
    от скоро съм се запалил, че искам АТВ. Много ми харесва този спорт и най-вече тръпката която той предоставя. Поздравления за форума. Пиша МПС, понеже досега не съм имал кола, мотор и тн. Всъщност точно се връщам от курс за БЧК, понеже скоро мисля да си изкарвам книжка. От доста време карам MTB и по-спецялно DH. Заделил съм някакви прари за колело, но мисля да ги инвестирам в моторен спорт, понеже колелото което искам е 8000 лв. Искам да попитам, дало мога да си купя по-евтино АТВ от магазина и веднага да започна да го карам по горите? Трябва ли да сменям компоненти? Колко често се прави профилактика на вилки, главини и тн. Също така ако може да ми предложите евтино АТВ. Нещо като за начало. Искам да има мощност но не и да е бързо, понеже много не ме слуша главата и от последното ми падане с колело, вероятно с месеци или години няма да мога да си дигам ръката над главата. Ходил съм на Кремиковци и много ми допадана, но за да карам по такъв терен трябва ли ми нещо скъпо? Също така знам че в България, ако съм под 21 (аз съм на 19 години) немога да карам мотор над 250 cc. Това важи ли за АТВ-тата.
    Предварително се извинявам ако вече има подобни теми, но днес за първи път влизам в този форум.

    Поздрави.

  • #2
    От: Помощ при избор на първо МПС

    Колега за под 8000 лева машини много и то доста разнообразни , щом си карал DH значи ще ти допадне нещо спортно , ако е за в гората задната скорост ще ти е в голяма полза , това са ~400 и ~700 кубиковите машини... 450 кубиковите са най-вече за писта тъй като са по-нисички , по-широки и доста рязки и нямат задна скорост.
    АТВ-та особено японски не е много разпространено да се регистрират , но по принцип се изисква Б катерогия тъй като това не е мотор а четириколесна машина . Профилактиката си я избираш ти , след всяко каране или на 5-6 или ако искаш на 10 според зависи къде и как си карал , ако е било кално то почистването си е направо задължително.
    АТВ-то едвали ще го вземеш от магазина но можеш да си намериш много пазени и поддържани АТВ-та за около 5500-6500 които отговарят на твоите изискивания . Аз съм се насочил към 400 кубиковите машини тъй като на мене ми остава малко за книжка и регистрацията ще ми е голяма полза . Фаворит ми е Suzuki LTZ400 , имат регистрации, вървят във диапазона 4500-6500 като цена и са корави машини.
    С каквато и машина да си , даже и 110 китаец , пак можеш да вдигнеш 50 и нацелиш ли дърво ще се потрошиш , скороста си я определяш ти .
    Няма да е лошо да заделиш пари и за екипировка , вероятно имаш някаква но едни ботуши , кросова каска с очила ще ти излязат малко над 300 лева .
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на първо МПС

      не искам да пускам нова тема, защото и моят въпрос е сходен.
      аз обаче искам нещо, което 90% ще се кара по асфалт. преместват офиса ми на много неудобно за градски транспорт и още по-неудобно за паркиране място и колата ще престоява повече време в гаража, отколкото на пътя явно.
      проблемът е, че съм 110 кг, а понякога ще искам да се возим и двама.
      попрочетох доста от форума, гледах и обявите. гледам главно китайски АТВ-та и може би някой shineray или bashan ще взема, макар, че и CF Moto ми харесват /точно СФ мото съм карал под наем на Банско/.
      кой модел да гледам? в какъв диапазон се движат? гледах на един колега красивия китаец, ама не е споменал марката и не знам какво може да се очаква от него, иначе е адски красив и ме впечатли, а и цената му е супер.
      събирате ли се някъде за по картофки и фанта за да дойда и да си поговоря с вас?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на първо ATV

        Първоначално публикуван от zafirovp Преглед на мнение
        Здравейте,
        от скоро съм се запалил, че искам АТВ. Много ми харесва този спорт и най-вече тръпката която той предоставя. Поздравления за форума. Пиша МПС, понеже досега не съм имал кола, мотор и тн. Всъщност точно се връщам от курс за БЧК, понеже скоро мисля да си изкарвам книжка. От доста време карам MTB и по-спецялно DH. Заделил съм някакви прари за колело, но мисля да ги инвестирам в моторен спорт, понеже колелото което искам е 8000 лв. Искам да попитам, дало мога да си купя по-евтино АТВ от магазина и веднага да започна да го карам по горите? Трябва ли да сменям компоненти? Колко често се прави профилактика на вилки, главини и тн. Също така ако може да ми предложите евтино АТВ. Нещо като за начало. Искам да има мощност но не и да е бързо, понеже много не ме слуша главата и от последното ми падане с колело, вероятно с месеци или години няма да мога да си дигам ръката над главата. Ходил съм на Кремиковци и много ми допадана, но за да карам по такъв терен трябва ли ми нещо скъпо? Също така знам че в България, ако съм под 21 (аз съм на 19 години) немога да карам мотор над 250 cc. Това важи ли за АТВ-тата.
        Предварително се извинявам ако вече има подобни теми, но днес за първи път влизам в този форум.

        Поздрави.
        Значи това за 21г над 250 кубика, за първи път го чувам, не казвам че не може и да си прав..

        Ако караш МБ значи не те слуша главата и 4Х4 отпадат. Ако ще караш в гората доста по добре е да имаш и задна, демек Polaris Outlaw 525, KTM 525 XC, Kawasaki KFX 450. Първите две са с идентичен двигател с евтина подръжка и части на склад от Представителството в Пазарджик. За профилактиката.. всичко зависи от състоянието на машината, задължително да отидеш с механик на огледа.

        За 7000-8000лв ще вземеш слънце машина, може и за 5000 да намериш нещо, но ще додадеш разликата в ремонти и гуми.

        Интересно ми е защо не си помислил за мотор ? Не ти ли иде по отраки ?

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на първо МПС

          Първоначално публикуван от Fitibaldi Преглед на мнение
          не искам да пускам нова тема, защото и моят въпрос е сходен.
          аз обаче искам нещо, което 90% ще се кара по асфалт. преместват офиса ми на много неудобно за градски транспорт и още по-неудобно за паркиране място и колата ще престоява повече време в гаража, отколкото на пътя явно.
          проблемът е, че съм 110 кг, а понякога ще искам да се возим и двама.
          попрочетох доста от форума, гледах и обявите. гледам главно китайски АТВ-та и може би някой shineray или bashan ще взема, макар, че и CF Moto ми харесват /точно СФ мото съм карал под наем на Банско/.
          кой модел да гледам? в какъв диапазон се движат? гледах на един колега красивия китаец, ама не е споменал марката и не знам какво може да се очаква от него, иначе е адски красив и ме впечатли, а и цената му е супер.
          събирате ли се някъде за по картофки и фанта за да дойда и да си поговоря с вас?
          Имаше в мобилието EGL 250цц за по 3000лв четириколки и триколки с интересна визия:


          Ако ти се кара градско горе долу към китаец трябва да се ориентираш.
          Проблема ти е че си 110кг а и изкаш и по 2ма да се возите.. аз съм 120 и не знам ако го настъпа да не пукне некоя заварка.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X