Обява

Свий
Няма добавени обяви.

инциденти и в града вече

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: инциденти и в града вече

    Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
    Не мисля,че ATV-то НЕ е за града.Ако не беше щяха да го забранят със закон,а то даже може да се регистрира и да се кара като МПС.Колкото е опасно ATV-то толкова са опасни и скутерите даже си мисля,че скутерите са по-опасни.Просто трябва утвърден закон за тези работи,пък и регистрирано ли е ATV-то, има ли каска водача и другата задължителна екипировка(незнам дали има) няма никаква причина да казвате,че не са за града.Напълно съм съгласен и подкрепям трезвото мислене на accelerator и kokonai.По повод тея новини които изобщо не са потвърдени и всеки си мисли,че водача на ATV-то е виновен а се оказва,че не е така(не изключвам вина на водача на ATV-то)то сичките ни новини са такива и не виня за това DgragoGT.
    така е колега

    Коментар


    • #17
      До: инциденти и в града вече

      Аз също карам АТВто си и по асфалта(с него си върша работата из града),и в гората с приятели.И аз подкрепям колегата който се изказа че проблема си е в умствения багаж.Идиоти колкото си щеш из пътищата а и даже извън него просто всички трябва да бъдем разумни.

      Коментар


      • #18
        До: инциденти и в града вече

        Офроуд любител едва не се преби (от тук: www.posredniknews.com)
        Офроуд любител едва не се преби с кросова машина, използвана за каране в пресечен терен. На 26 юли около 12.30 часа в Бреница 33-годишният софиянец подкарал четириколесното АТВ, което се оказало и нерегистрирано, и при движение с висока скорост се удря в крайпътна ограда на частен дом. Вследствие на ПТП водачът си е причинил тежка телесна повреда и е настанен в МБАЛ - Плевен с опасност за живота. Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативна група. Образувано е досъдебно производство по описа на РПУ - Кнежа.
        Нищо ново под слънцето.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #19
          До: инциденти и в града вече

          Първоначално публикуван от kokonai Преглед на мнение
          Аз съм от заклетите асфалтови АТВ-сти. Просто рядко ми се случва от ангажименти да остава свободен ден да изляза из гората, затова преработих АТВ-то за градски условия.
          Така не се лишавам от удоволствието да го карам всеки ден.
          Не мога да се провирам където го правя с мотора (карам) но със сигурност мога с АТВ да минавам на 90% от задръстванията по напред. Също така има къси маршрути където спестявам доста време без да притеснявам пешеходци или коли.
          Истина е, че докато свикна на асфалт ми отне доста и смея да твърдя, че техниката на каране е доста по-различна от тази в гора.
          На каквото и да е превозно средство се чувствам застрашен около и сред други водачи, защото аз мога да контролирам себе си, но тях не.
          АТВ-то в града не е по различно от всяко друго превозно средство. Стига да е с подходящите гуми и опит на човека на него.
          Какво по безопасно намирате в едно колело на Дондуков или скутер на Попа???
          Казвал съм и го казвам - човек може да се убие и с 50 кубика достатъчно надеждно.
          Не мощността прави опасни АТВ-тата а водачите им...често със слънчеви очила и чехли.
          Тази градска "класика" в облеклото важи и за мотористите и за скутеристите и за велосипедистите. На такъв дори не кимам в поздрав... Селяндур!

          Сетих се наскоро за инцидент в Ст, град - Нисан Патрул и Кайен S тряснати на Симеоновско... до тях се суетят 3 силиконови блондита с обувки платформи от по 15 см. Това по безопасно ли е??? Ама никой не казва " Дай да забраним силиконовите блондита с платформи на джипове"

          Здраве да е, ще си карам АТВ -то всеки ден, когато мога в гората когато не в града. Любов ми е и не се разделям с него... а естествения подбор нека покаже кои ще останем.
          Като видите по София и центъра (всеки ден поне по два пъти го прекосявам) един "идиот" купил си за "гъзерия" АТВ и каращ барабар с колите винаги с каска АРАЙ... аз съм. Поздравете ме, че съм оцелял, а не ме псувайте, че си обичам АТВ-то

          Ай със здраве ...

          Напълно си прав!Проблема е в това,че никой не пази другите участници в движението."Седнал селянина в лъскачка "двойка" и е №1"..........Завчера си карах колелото.....една "тройка" ми пресече пътя като на руска рулетка.....ако не бях "тупнал" -щях да се размажа в колоната му...дори не се огледа...
          Карай си АТВ-то и хич да не ти пука!

          Коментар


          • #20
            До: инциденти и в града вече

            Всъщност трябва да ни пука,защото другите участници в движението изобщо не ни е.ават.Пазим ли се ние(каска,протектори,номера и всичко задължително) и да стане инцидент ако ние не сме виновни и сме изрядни няма какво да ни кажат.Може и да им се иска да сме виновни,но ако покажем малко разум и съобразителност бързо бързо ще станем равноправни участници в движението.
            ROCK ON

            Коментар


            • #21
              До: инциденти и в града вече

              Тва са пълни глупости,кви равноправности бе, тука е България,не се предлагат такива екстри
              [B]Honda 450R
              Kawasaki 450R -продава се!
              Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

              Коментар


              • #22
                До: инциденти и в града вече

                Приятели, има го и другия момент - преди 2 дена един хубосник си форсираше нарочно мотора с избушен ауспух в 3:30 през ноща, насред квартала. Сега нали се сещате защо се нагнетява такъв лош имидж на моторджиите и ATV-истите?

                Аз лично нямам нищо против моторите, и по-скоро ги харесвам, макар че надали някога ще си купя и ще карам. Обаче се случва нещо добре познато - по един такъв "юнак" на вечер във всеки квартал е достатъчен целия квартал да намрази моторджиите.

                Къде е проблема и какво е решението му - не знам. Как се движат по улиците возила (изобщо, не само мотори), бълващи отровен дим и/или вдигащи децибели на реактивен самолет, без да са спрени от движение, или да са глобени собствениците им, отново не знам. Явно, както и с много други проблеми, и тук държавата няма желание или средства да се пребори с това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: инциденти и в града вече

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Приятели, има го и другия момент - преди 2 дена един хубосник си форсираше нарочно мотора с избушен ауспух в 3:30 през ноща, насред квартала. Сега нали се сещате защо се нагнетява такъв лош имидж на моторджиите и ATV-истите?

                  Аз лично нямам нищо против моторите, и по-скоро ги харесвам, макар че надали някога ще си купя и ще карам. Обаче се случва нещо добре познато - по един такъв "юнак" на вечер във всеки квартал е достатъчен целия квартал да намрази моторджиите.

                  Къде е проблема и какво е решението му - не знам. Как се движат по улиците возила (изобщо, не само мотори), бълващи отровен дим и/или вдигащи децибели на реактивен самолет, без да са спрени от движение, или да са глобени собствениците им, отново не знам. Явно, както и с много други проблеми, и тук държавата няма желание или средства да се пребори с това.
                  Не е само при вас, масово явление става с тия моторджии. Какъв му е зора през ноща да форсира ендурото на място, пък след това се сърди...
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #24
                    До: инциденти и в града вече

                    Така е докато има хора които слагат каските си на тикви,а не на мислещите си глави.И на мен ми се иска да подам малко повече на АTV-то,но в града го правех много рядко и не в 3 часа след полунощ,пък и ние се разбираме все още с полицаите(не говоря за В.Търново).
                    ROCK ON

                    Коментар


                    • #25
                      До: инциденти и в града вече

                      Здравейте,така е никой не пази мотоциклетистите.Мен миналата седмица на ендурото в Стара Загора ми сече пътя една С-класа и даже и не спря идваше ми да го стигна и разбия главата с каската.Тука при нас също има много състезатели и дано Господ ги пази.Безаварийно на всички и успех
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        До: инциденти и в града вече

                        Инциденти с МПСта има всеки ден.Но този негативизъм кам АТВтата, който се насажда ми е неприятен.Напомня ми за годинити в които се появихме с първите стоубордове и скиорите ни обвиниха, че им съсипваме пистите ,оголвоме ги, свличаме им снега.Всичко зависи от този който кара ,а всички сме различни и вкарването в един "кюп"е неправилно.Надявам се някой ден да публикват и снимка на АТВто с плик пълен със събрания боклук оставен от "мразещите ни" туристи по пътеките и събиран от мен или друг "замърсител".

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X