Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стискайте палци АТВ-исти!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стискайте палци АТВ-исти!

    Има шанс да се облажите с евтини превозни средства и части

    http://news.automedia.bg/read/2635.html

    "Русе и Гюргево в битка за първия завод за хоби-возила на Polaris в Европа
    13.09.2007 16:09 0

    Американският производител на превозни средства от типа ATV (all-terrain vehicles) Polaris Industries проучва Русе, паралелно с румънския град Гюргево. за изграждането на първия завод за производството на превозни средства на фирмата в Европа.
    Това съобщи за Investor.bg регионалният мениджър за Румъния, България и Молдова Богдан Георгиу.

    Стойността на планираната инвестиция в съоръжението е около 50 млн. евро.

    За момента и двата града имат почти равни шансове за проекта, коментира Георгиу, но за окончателното решение ще бъдат оценени фактори като инфраструктура, съоръжения в двете локации, контакти с местните власти и склонността им да съдействат, както и наличието на подходяща работна ръка.

    „Роля ще играят комплексни фактори, като очакваме да имаме яснота в близките два месеца“, каза той. Запитан дали по-ниската данъчна ставка в България й дава предимство, той отговори, че този фактор, разбира се, има значение, но само той не може да повлияе на решението.

    „От значение са и цената на земята, енергийните източници в района, инфраструктурата и дори човешките ресурси. Като тук не говорим единствено за евтина работна ръка, а на първо място за квалифицирана, защото плановете ни не се отнасят за следващите 3 или 5 години, а са дългосрочни“, уточни той като добави, че за момента повечето от тези фактори са съизмерими и за двата града.

    „Тепърва ще съпоставим всичко това за двете локации поотделно и тогава ще вземем крайно решение“, допълни Богдан Георгиу.

    По думите му в завода първоначално ще бъдат наети около 500 служители, чийто брой ще бъде увеличен до 800 през следващите години от дейността.

    Очакванията на компанията са съоръжението да стартира дейност до средата на 2009 г.

    Теренът за изграждане ще бъде около 60 хил. кв. м, а застроената площ – 30-35 хил. кв. м.

    Продукцията от новия завод ще бъде предназначена изцяло за европейския пазар и ще използва установената дистрибуторска мрежа на компанията. В момента всички превозни средства се внасят от САЩ.

    Планираният завод ще бъде първият за континента и единственият поне за следващите 10 години, каза Георгиу.

    Тази година се очаква компанията да създаде свое представителство у нас, като в момента се водят преговори с няколко потенциални партньора. Георгиу каза, че интерес за такова партньорство проявява един от дилърите за България на Opel и Chevrolet.

    От Bulvaria, която е първият и един от най-големите представители на двете марки у нас, коментираха за Investor.bg, че в страната има около 10 такива дилъра, но Bulvaria не е в процес на преговори с Polaris.

    По думите на Богдан Георгиу плановете предвиждат да имат шест основни дилъра у нас до края на 2008 г., съответно за София, Пловдив, Варна, Бургас, Велико Търново и Стара Загора.

    Според първоначалните разчети на българския пазар ще бъдат продавани около 500 превозни средства с марката Polaris годишно. „Въпреки това нашият отдел продажби оцени потенциала на пазара в България на 1000, дори 1500 броя на година“, уточни той.

    Предвидените продажби за страните от ЕС са между 60 и 80 хил. на година. В момента обемът на продажбите в цяла Европа (включително Турция) е 85 хил. броя.

    „Разликата в европейското законодателство, което, за разлика от американското, позволява превозни средства от типа ATV да се движат по обществените пътища, доведе до бум в продажбите на тези автомобили в Европа през последните осем години“, коментира Георгиу, цитиран от румънските медии. Това е била и причината компанията да реши да построи завод в Европа.

    Наред с ATV (т. нар. четириколки или вседеходи) Polaris Industries произвежда снегоходи, бъгита, мотоциклети, както и военни превозни средства. Компанията започва дейността си в началото на 50-те години на миналия век с производството на снегоходи. Тя има дъщерни дружества в Австралия, Канада, Франция, Нова Зеландия, Норвегия, Швеция и Великобритания, които управляват мрежа от 425 дилъра, както и 32 международни дистрибутора с мрежа от общо 775 дилъра. Миналата година групата отчете продажби на стойност 1,7 млрд. долара."






    Аз лично съм изненадан, че пазарът ни има мегдан да поеме по 1000 АТВ-та на година, но на тези това им е работата, така че сигурно са прави.

  • #2
    До: Стискайте палци АТВ-исти!

    То аз, дет се вика, и на ръцете и на краката стискам палци да може това да стане (нищо че не съм АТВ-ист)! Обаче съм доста скептично и песимистично настроен по въпроса! Като се има в предвид докъде са стигали всички досегашни опити за организиране на производство на МПС-ва в България! Като се има и в предвид че някои, вече усвоени в България производства, вече ги местят в Румъния (защо ли)! Та накратко, хич не ми се вярва да ни огрее, а пък така ми се иска!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: Стискайте палци АТВ-исти!

      Няма шанс да стане в България, в момента Поларис Румъния е официален представител и за България.
      А и малко ме съмнява да стане такова нещо. Тия 85000 броя съм любопитен как ги изчисляват и какъв тип машини включват.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Стискайте палци АТВ-исти!

        Е, те това ще стане точно НИКОГАШ.

        В Румъния инвестиционният климат е 100 пъти по-добър от нашенския. В момента тук се борим да задържим вече излъгалите се да се нахендрят и въпреки това те пак се изнасят към Румъния, пък кво остава за нови... То и аз като българин много бих се замислил дали е по-добре и ние да не предпочетем Румъния, ако се засилим да вършим такъв вид дейност. Накратко проблемите са - ужасна нормативна уредба, ниска производителност на труда, все по-ниска квалификация и никаква инструментална база.

        Коментар


        • #5
          До: Стискайте палци АТВ-исти!

          ами най къдърните избягаха точно заради работодатели които пускат следните обяви:
          Търсим млад до 35 години с висше образование 5 години стаж по специалността комютърна грамотност шофьорска книжка комуникативен с два езика - много добро заплащане - 300 лв
          Точно заради такива пъно-интелигентни работодатели 2млн българи напуснаха България и сега всеки реве че няма квалифициран персонал
          BMW X6

          Коментар


          • #6
            До: Стискайте палци АТВ-исти!

            +1.
            Та е време и така наречените инвеститори да се замислят за исканията и поведението си. Щото като гледам условията - ми вие направете завод в рая, почнете да произвеждате, пък ние ще дойдем да прибираме печалбата.
            Е, за кво сте ни тогава?

            Коментар


            • #7
              До: Стискайте палци АТВ-исти!

              Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
              ами най къдърните избягаха точно заради работодатели които пускат следните обяви:
              Търсим млад до 35 години с висше образование 5 години стаж по специалността комютърна грамотност шофьорска книжка комуникативен с два езика - много добро заплащане - 300 лв
              Точно заради такива пъно-интелигентни работодатели 2млн българи напуснаха България и сега всеки реве че няма квалифициран персонал
              Брейй, че тия много дават за начална заплата ! Аз на третата година стигнах до 260 лв. като инжинер, затова и вече не работя като такъв!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                До: Стискайте палци АТВ-исти!

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Брейй, че тия много дават за начална заплата ! Аз на третата година стигнах до 260 лв. като инжинер, затова и вече не работя като такъв!
                Интересно ми е какво ли работи "инжинер-а"
                И "инжинер" се пише с "е" (инженер)
                И ако смятате, че ще са "ефтини" жестоко се лъжете. Цената им най-вероятно ще е същата като в Франция или Германия например или малко по-ниска, но със сигурност няма да е като в САЩ или Канада, която е почти наполовина от тукашната (европейската).
                Така мисля аз.
                Последно редактирано от Десислав; 16-09-07, 22:24.

                Коментар


                • #9
                  До: Стискайте палци АТВ-исти!

                  много друг път
                  завчера викам на шефа ми да помисли за увеличение на заплатата пък той ми се изцепва че щял да помисли да оправим с 20-тина лв... - казах му да не се затормозява и сега си подготвям документите за друга фирма...
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стискайте палци АТВ-исти!

                    работете за себе си и никой нищо няма да ви диктува

                    Коментар


                    • #11
                      До: Стискайте палци АТВ-исти!

                      Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                      Интересно ми е какво ли работи "инжинер-а"
                      И "инжинер" се пише с "е" (инженер)
                      И ако смчтате, че ще са "ефтини" жестоко се лъжете. Цената им най-вероятно ще е същата като в Франция или Германия например или малко по-ниска, но със сигурност няма да е като в САЩ или Канада, която е почти наполовина от тукашната (европейската).
                      Така мисля аз.
                      А пък "смчтате" всъщност се пише с "я" (смятате), доколкото си припомням скромните си познания по Български език и правопис ! Ама все пак благодаря че ме светна!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Стискайте палци АТВ-исти!

                        требе да си спретнете една олимпиадка по граматика и нещата ша са наредъТ
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Стискайте палци АТВ-исти!

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          А пък "смчтате" всъщност се пише с "я" (смятате), доколкото си припомням скромните си познания по Български език и правопис ! Ама все пак благодаря че ме светна!
                          Моля, пак заповядай.
                          Не мислиш ли, че в "смчтате" гешката е техническа, а не правописна

                          Но да не "разводяваме" темата. Това са подробности.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Стискайте палци АТВ-исти!

                            що са драпате за глупости

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стискайте палци АТВ-исти!

                              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                              що са драпате за глупости
                              Аре де

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X