Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за хижа под аренда !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване за хижа под аренда !

    Здравейте,
    бих искал да попитам дали знаете да се дава под аренда някоя хижа или да се търсят хора за стопанисване! Ако има хора, които могат да помогнат бих бил много благодарен да я споделят
    [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

    Марин Маринов - 0885114702

  • #2
    До: Запитване за хижа под аренда !

    Здрасти
    влез и поразгледай форума на псс раздел планината зиме и лете

    http://www.pss.bg/forum/index.php

    там може да получиш инфо

    Коментар


    • #3
      До: Запитване за хижа под аренда !

      Имам спомени, че май се търсят стопани за хижа "Коман" до Троян, но не съм сигурен.

      Коментар


      • #4
        До: Запитване за хижа под аренда !

        Аз доста съм се интересувал от тази тема и искам да те предупредя, че собствеността на хижите е доста неясна - както за покупка, така и за наемане. Едни са собственост на БТС, но има разни претенции, други са собственост на общини, трети на профсъюзите, но тъй като такава организация няма, всъщност не се знае чии са - ПРО към НОИ (Профилактика, рехабилитация и отдих към Националния осигурителен институт) твърди, че са негови, но това май не е юридически сигурно, четвърти са на Рилския манастир да речем, пети на разни несъществуващи организации от типа на ТМТМ, ОСО и Машстрой. А в общия случай претенции имат повече от 3 "собственика", защото обикновено са достроявани и ремонтирани в различни години. На всичко отгоре не си първият, който се е сетил да купи или да наеме и всеки "собственик" е отворил по няколко процедури, с които е избрал, полуизбрал или обещал нещо на "купувачи". В повечето случаи те са вложили пари, за които имат някакъв документ и при следваща сделка трябва да им се връщат.
        Имам един приятел, който след 12-годишно ходене по мъките успя да купи хижата, на която е хижар вече двайсетина години - значи шанс има. Но в същото време вече 15 г. се опитва да купи друга хижа от същия несъществуващ "собственик" и не успява (а хижата се руши) - значи шансът е 50:50.
        Лошото е, че той си е на хижата, където няма джиесем обхват, като слезе ще го питам.
        Последната информация, която имам е много стара, но се отнасяше за хижата над с. Бистрица в Рила, по долината на едноименната река на около час нагоре от селото. Името й забравих (не е и популярно, защото никога не е приемала туристи). Беше собственост на общ. Дупница, продаваха я жълти стотинки, но дори за тях ми се стори неоправдана инвестиция. Пак преди години продаваха и Яора - на Партизанска поляна на 7 км от Рилския манастир - то не е точно хижа, по-скоро прилича на пионерски лагер. Знам и за един пионерски комплекс в Осогово, недалеч от самата хижа - само снимки и опис на състоянието съм виждал, но беше много, много зле. Собствеността беше на структура към МОН, която до седмица мога да проверя дали още съществува.
        www.offnews.bg

        Коментар


        • #5
          До: Запитване за хижа под аренда !

          Първоначално публикуван от bulhomes Преглед на мнение
          Имам спомени, че май се търсят стопани за хижа "Коман" до Троян, но не съм сигурен.
          В момента имате ли информация дали тази хижа има хижари, защото ме заинтересува?
          [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

          Марин Маринов - 0885114702

          Коментар


          • #6
            До: Запитване за хижа под аренда !

            В хижа "Чумерна" търсеха хижари в Еленския балкан. Но за подробности и контакт ще трябва да погледнеш сам, че нямам представа. Много беше прилично там, като ходих миналото лято.

            Коментар


            • #7
              До: Запитване за хижа под аренда !

              Първоначално публикуван от NooS Преглед на мнение
              В момента имате ли информация дали тази хижа има хижари, защото ме заинтересува?
              Преди Нова година имаше, но то точно тогава чух, че търсят други. Виж тук телефони и питай http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3703 предполагам, че ще ти вдигнат сегашните хижари, но може и да ти кажат...

              Коментар


              • #8
                От: До: Запитване за хижа под аренда !

                Да ъпна и аз малко позабравената тема. Някой има ли пресна информация как мога да издиря реален собственик на малка хижичка на Витоша, която искам да стопанисвам :-) Наскоро (преди 2-3 години) са изгонили стария хижар който е бил десетки години. Новите (ако има такива) са я заключили - личи си, че е работено по нея нещо (има нова пейка отпред с маса) ноо минах вчера и си е затворена.
                Дали има някаква държавна организация от която поне мога да науча на кой е поне?
                ....!

                Коментар


                • #9
                  От: До: Запитване за хижа под аренда !

                  Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                  Да ъпна и аз малко позабравената тема. Някой има ли пресна информация как мога да издиря реален собственик на малка хижичка на Витоша, която искам да стопанисвам :-) Наскоро (преди 2-3 години) са изгонили стария хижар който е бил десетки години. Новите (ако има такива) са я заключили - личи си, че е работено по нея нещо (има нова пейка отпред с маса) ноо минах вчера и си е затворена.
                  Дали има някаква държавна организация от която поне мога да науча на кой е поне?
                  Ако е на територията на ПП Витоша, питай в Дирекцията.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запитване за хижа под аренда !

                    Мерси за контакта и инфото колега, ще прозвъня :-)
                    ....!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X