Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схващания след каране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схващания след каране

    2-3 седмици не бях карал и след вчерашното преходче - 100-120 км днес усещам лека мускулна треска почти навсякъде. На предни преходи по 60-80 км не помня такива неща. Дали е от това, че пропуснах няколко седмици или е нормално да става така?

    P.S. Ако модераторите решат, че темата не е за тук да я преместят на по-подходящо място.

  • #2
    До: Схващате ли се след преходче?

    Нормално е Аз дори и да излеза да карам в местната горичка ръцете и краката ме болят малко Така ,че пий 2 аспирина и си готов

    Коментар


    • #3
      До: Схващате ли се след преходче?

      нормално е да има малко мускулна треска или схващане тук-там след каране. особено, ако е по-сериозен прехода, по-сериозни "болежки" можеш да имаш. случвало се е и нищо да не ме боли мен лично, но всеки случай си е сам за себе си.

      Коментар


      • #4
        До: Схващате ли се след преходче?

        Два-три дневни преходи с АТВто вече дори и не се изпотявам.

        За това и минах малко на мотор.
        Сега имам същите болежки като едно време когато се качих за пръв път на АТВ
        Колкото повече карате, мускулите свикват и мускулната треска се появява много рядко.Техниката се подобрява и почвате да харчите по малко енергия. Тоест в началото умората,крампите и схващанията са нормално явление.
        За да се предпазите от крампи(мускулни схващания) пийте много вода дори и да не сте жадни, СОЛИ - магнезий,калий,калций (МАГНЕЗИУМ ДИАСПОРАЛ) аспирин.
        Физическата подготовка е много важна
        - загряване на мускулите преди каране
        - стречинг по време на каране и след това
        Стречинга е много важен особено на ръцете - подпирате пръсти на кормилото и натискате плавно неколкократно на долу.

        Най-неприятното не е схващането, заради интензивното преуморяване на ръцете се получават тендовагинити или синдром на карпален тунел. Ръцете изтръпват нощем а част от лечението е почивка понякога се налага да се сбогуваме с хобито си завинаги .

        Аз сега почивам над месец заради това,
        вече съм ОК и от сега на татък почвам да карам само с накитници(по лекарски съвет)
        Препоръчвам го силно на всички.



        Тенисисткии боксьори имат същите проблеми и за това винаги стягат китките.
        Ако накитника се носи постоянно има вероятност да отслабнат китките за това само по време на каране
        Последно редактирано от Краси Грудев; 18-11-09, 23:19.

        Коментар


        • #5
          До: Схващате ли се след преходче?

          Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
          Два-три дневни преходи с АТВто вече дори и не се изпотявам.
          Добър си... А това, че като се налееш с вода преди каране, ще ти е по добре по време на карането, ще се направя че не съм го видял.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: Схващате ли се след преходче?

            Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
            Добър си... А това, че като се налееш с вода преди каране, ще ти е по добре по време на карането, ще се направя че не съм го видял.
            Краси има предвид че е добре да се хидратираш за да не се обезводниш. И определено сигурно има предвид за преходчета и разходки а не състезания за по час-два! На един преход е добре да си попииваш вода и опредлено няма да ти се отрази зле както ще бъде на едно състезание!

            Коментар


            • #7
              До: Схващате ли се след преходче?

              Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
              Добър си... А това, че като се налееш с вода преди каране, ще ти е по добре по време на карането, ще се направя че не съм го видял.
              Чети по внимателно, не пише да се налееш преди каране, а да пиеш докато караш. Също много конкретно е написал че става дума за цяло-дневни преходи, не състезания.

              Всяка промяна в видъ на натоварването води до протести от страна на тялото докато се приспособи.

              Коментар


              • #8
                До: Схващания след каране

                Всичко е добре с мярка, въпроса е че ако се почуствате зле не е хубаво да се напъвате излишно че може да си докарате още по голяма беда, значи това до преди седмица щеше да ми прозвучи като майтап а сега ми се реве че ще пропусна известно време без каране. Организма при редовно претоварване и обезводняване се мъчи на най невороятни места да съхрани вода и гръмне ли този резервоар води до сериозни повреди тъй че не го лишавайте от вода, че белите са двигателни или невралогични ,тъй че русата.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #9
                  До: Схващате ли се след преходче?

                  Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                  Добър си... А това, че като се налееш с вода преди каране, ще ти е по добре по време на карането, ще се направя че не съм го видял.
                  Трябва да се приемат много течности, вода и минерали, много добре действа айрян, а аз практикувам с бира, много добре ми се отразява. Тялото не се обезводнява и няма загуба на минерални, соли. А според физиотерапевтите обилното изпотяване по време на физическо натоварване в следствие пиенето на бира намалява и киселините в мускулите, които са причинителите на мускулни трески и спазми.

                  На здраве, Пацо, Миро и всички тайни поддръжници на Нашия клуб.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Схващате ли се след преходче?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Трябва да се приемат много течности, вода и минерали, много добре действа айрян, а аз практикувам с бира, много добре ми се отразява. Тялото не се обезводнява и няма загуба на минерални, соли. А според физиотерапевтите обилното изпотяване по време на физическо натоварване в следствие пиенето на бира намалява и киселините в мускулите, които са причинителите на мускулни трески и спазми.

                    На здраве, Пацо, Миро и всички тайни поддръжници на Нашия клуб.
                    Бирата не е заместител на водата
                    По-добре е да се пие по време на цялото каране от camelback(вода де, не бира), отколкото 2часа каране и после 2 бири.
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Схващате ли се след преходче?

                      Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                      Бирата не е заместител на водата
                      ...
                      Не не е заместител, бирата е и вода, и етилов алкохол, и въглехидрати, и минерали.
                      А когато се пие само вода, особено при горещо време организма изхвърля с потта и соли и минерали, затова ако има раница или бутилка от която да се пие по време на натоварване фитнес специалистите препоръчват във водата да се добавят разтворими напитки, които съдържат соли и минерали, за да не се наруши баланса на организма.
                      Мисля, че имаше тема за преход Ком - Емине без почивка и там беше писано по въпроса.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Схващания след каране

                        Това че някъде нещо е пишело за солите и необходимостта от тях не е зелена светлина за приравняване на бирата с нещо полезно преди или по време на каране. Нека запазим някаква сериозност все пак.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Схващания след каране

                          Дали пък да не променим темата към "АТВ за около 40 годишни". И аз някога си виках "бахти пенсиите", ама мого бръже иде.... На годините на 75% от форумците сме карали Балканчета и Ковровци.
                          В неделя покарах 5-6 часа (сам) в дъжда и зор разгънах едното коляно после. Добре че Трибестан е далеко (да се надявам). Много се закефих на един фен онзи ден - без патерици не може да ходи, но спрях да го видя как си кара ATV-то, а е над 60 годишен. Не ходи на преходи, но все пак се кефи.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X