Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на ATV ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на ATV ?

    Виждал съм атв с регистрация , предполагам като някакъв вид селскостопанска техника /трактор ?/ . Някой правил ли го е ?
    И как точно става ?

  • #2
    Има с нормална регистрация в КАТ, а има и с номера от Министерство на заемеделието издавани от Контролно техническа инспекция /КТИ/. Само че от КАТ ми казаха че дори и с номер от КТИ не може да се движа свободно по републиканската пътна мрежа. За целта е необходим номер от КАТ.
    Аз направих пътека до КАТ-Пазарджик и нищо, писна ми и се отказах да го регистрирам. Ще чакам времето когато държавата ще ме моли да си плащам данъци, такси, винетки и т.н. за АТВ-то, а не аз да и се моля. Просто ми писна!

    Коментар


    • #3
      както каза колегата с АТВ-то, който возих до Пирогов "за какво са ни номера - ние караме по горите"
      аз го питах, от София с колесар ли го изкарва, а той невузмутимо отговаря - НЕ
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Това не мога да го разбера в Австрия е пълно с АТВ-та като се започне от 50сс та до спортните и работни, регистрират си ги, карат си ги без проблем.
        Е да ама не понеже в България нямало данни в компютрите им за такава модерна техника, а и били опасни за каране на асфалт защото нямали диф. отзад и много се обръщали. Те нямат информация за моторите, и принуждават хората да лъжат с кубиците и какво ли още не, ама това си е всеки си трайка и може би така е по-добре, лошо ли му е на някой да плаща 10лв. данък за хиледарката си вместо 75?
        Ама цялаат работа е за да вземат още пари, нали като не те намерят в компютъра те пращат на техно тест и трябва да платиш 20-70лв. интернет е пълен с техническа информация за какво ли не, ама в кат явно не работят толкова добри компютърни специалисти да изтеглят въпросната информация...
        Дано след като влезем в ЕУ-то да ни уеднаквят информационно с тях, че направо

        Коментар


        • #5
          АБТ-то не подлежи на регистрация в България,едни приятели бяха регистрирали КАТ 50-бройки,преди години.След една година ги бяха издирили всички и им бзеха номерата.Засега може да ги регистрираш като селскостопански машини.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от frenci
            ...Засега може да ги регистрираш като селскостопански машини.
            Да, ама няма никакъв смисъл, защото пак не можеш да се движиш по републиканската пътна мрежа или из градовете

            Коментар


            • #7
              Може, може-адаш. Аз съм питал, неможе само по магистралите иначе навсякаде другаде може. Как тогава се движат тракторите на ВиК или на друга институция която има регистрирани машини.
              Замислям се сериозно да го регистрирам като трактор чрез министерството на земеделието, но нещо в последно време се заговори че като станем членове на ЕС ще може и като ATV.

              Коментар


              • #8
                Регистрация

                Регистрацията на ATV става много лесно колеги, аз с това се занимавам и мога да помогна на всеки който си е навил на пръста да си регистрира машинката.
                1. ATV то трябва задъжително да има Евро хомулогация или ЕЕС сертификат всички водещи марки имат такива а в този сертификат е категоризирано какъв тип превозно средство е а в случая тое категория L7e това е по евро директиви.
                2. За да може да се регистрира дадено ATV то трябва да отговаря на определени изисквания и точно тук този сертификат показва че покрива или не тези изисквания даден модел ATV. Ако е закупено чисто ново продвача би трябвало да разполага с копие от част на сертификата в което е записан - EC type-approval number: e4*2002/24*0790*00 данните на фабриката и да е подписан от оторизиран подпис който фигурира в оригиналния EEC сертификат,
                Трябва да е записан и номера на шасито или Vehicle identification number: LFFWMS1K261000097
                В чужбина само това копие е достатъчно да се регистрира каквото и да е било МПС но за съжаление в БГ МПС то трябва да се предстви за преглед в ТЕХНОТЕСТ заедно със сертификата там проверяват дали има нужните "евро марки" примерно "Е3" по стъклата на предните и задни светллини, такива марки има и на огледалата и на аспуха трябва да има и табелка с вписани измерванията за шум и EC type-approval number. Ако ги има проверяват и номера на сертификата дали съответства на оригинала "могат да се допитат до службата издала го за достоверност"
                От ТЕХНОТЕСТ ви издават друг сертификат на БГ с който спокойно си отивате в КАТ и там няма как да ви върнат след като сте минали тази процедура. Нашата фирама вече е регистрирала над 20 бр. бъгита и ATV та още преди 1 януари а сега даже е и полесно.
                Ето и какво трябва да съдържа сертификата придружаващ МПС то



                Някой ако има въпроси подробно ще му отговоря

                Коментар


                • #9
                  Браво - това е точната информация - и глупаците в кат не могат да откажат регистрация.Индивидуално европейско типово одобрение.

                  Защото данните от този сертификат се вписват в талона.

                  Само едно не е ясно след като няма - българско удобрение от ИА"АА",
                  в някой КАТ може и да върнат.

                  Освен това искат превод.

                  Още не им е ясно нищо.

                  Нормативната уредба не е променена от старата година.

                  Сега работят в КАТ на база окръжно.

                  Най интересното е че съм питал в три КАТ-а преди нова година,
                  какво ще става след нова година. Всички отговарят няма проблеми.
                  А на 3 ти запяха нова песен.

                  Окръжното го е окачил ВЕНЦИ ПЕТРОВ.

                  Всеки автомобил произведен за EU или в EU.

                  На таобелката си има номера на типовото одобрение. Колегата го е посочил.

                  Сигурно в АВстрия - в компютрите на техния "КАТ" има данни за всеки европейски сертификат/ т.е. модел /.
                  Не вярвям всеки гражданин там да тича да превежда и да се занимава с глупости.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Регистрация

                    В чужбина само това копие е достатъчно да се регистрира каквото и да е било МПС но за съжаление в БГ МПС то трябва да се предстви за преглед в ТЕХНОТЕСТ заедно със сертификата там проверяват дали има нужните "евро марки" примерно "Е3" по стъклата на предните и задни светллини, такива марки има и на огледалата и на аспуха трябва да има и табелка с вписани измерванията за шум и EC type-approval number. Ако ги има проверяват и номера на сертификата дали съответства на оригинала "могат да се допитат до службата издала го за достоверност"
                    От ТЕХНОТЕСТ ви издават друг сертификат на БГ с който спокойно си отивате в КАТ и там няма как да ви върнат след като сте минали тази процедура. Нашата фирама вече е регистрирала над 20 бр. бъгита и ATV та още преди 1 януари а сега даже е и полесно.

                    Не знам дали Технотест след нова година има права да проверява и потвърждава типово одобрение.

                    В България - има Наредба за типово одобрение на дву и три колесни

                    Не знам сега нашите какво ще искат.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      По принцип цялата тази процедура е неправилна, но за момента по този начин действа и за съжаление това е начина да се регистрира ATV или друго МПС.
                      В EU вносителя на дадено МПС предствя пълния EEC сертификат още на митническите служби, след това ведъж минала митница стоката става много лесно. Краиния клиент отива направо на технически преглед който се извършва в оторизирани автосервизи както в БГ и там му заверяват копието на сертификата проверяват му спирачките и всичко друго, после само си взимаш РЕГ номер от тяхия КАТ

                      Коментар


                      • #12
                        добре японските производители препоръ4ват меко казано даже забраняват онроуда и не издават такъв сертификат и са си прави тея машини са за забвление ина4е ще настъпи неква щуротия из градо ами да по4неме и джетовете да се регистрират и да хукнеме да си вадим книжки за капитани не знам колегите ква мания ги е обхванала да си регистрират АТВ-тата сигурно показноста им липсва, нема лошо ама от узаконяването по4ват и негативите разходите едно на ръка в Калифорния е била първа/меката на мотокроса/ която по4ва със забраните шум ,вредни емисии,скорост и т.н. трябва ли след време и тея 4асти да ги забраняват за внос в България............... а тогава ощетени няма да са само АТВ-тата
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #13
                          Прав си не всички ATV-та могат да се регистрират има и модели които са произведени само за offroad точно за това са и тези сертификати за да се допускат в градовете само машини влизащи в някакви норми било то за шум или вредни емисии.
                          А по относно показноста или "гъзрията" то се знае че в БГ е на първо място. "ако не те видят по кафетата че си си купил нещо за какво го купуваш" това са думи на един наш клиент оствям ги без коментар

                          Коментар


                          • #14
                            ами на тея пи4ове не им трябва регистрация а резервация
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Явор
                              Прав си не всички ATV-та могат да се регистрират има и модели които са произведени само за offroad точно за това са и тези сертификати за да се допускат в градовете само машини влизащи в някакви норми било то за шум или вредни емисии.
                              А по относно показноста или "гъзрията" то се знае че в БГ е на първо място. "ако не те видят по кафетата че си си купил нещо за какво го купуваш" това са думи на един наш клиент оствям ги без коментар
                              Изтривам коментарите си по този цитат, бях го изтълкувал погрешно.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X