Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KFX700 Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KFX700 Клапани

    Здравейте колеги. Имам проблем с всмукателните клапани на кфх-а,а именно изяждат се. Когато го взех,преди 1 година,бяха износени и вече не ставаше с регулиране,та ги смених. Но всичко пак е същото,на всеки резервоар,трябва да ги регулирам. Вече минах 20 моточаса от смяната,а са регулирани поне 5 пъти. Атв-то се кара с Мотул атв-утв експерт. Та въпроса ми е,на какво се дължи това нещо? Може ли да е,защото не взех оригинални от Едимото. Клапаните ги поръчах от онлайн магазин за части,мисля пловдивска фирма. Ако има значение ауспуха не е оригинален,ами някакъв китаец,всичко друго е стоково.

  • #2
    Виж си въздушният филтър, най-вероятно машината гълта финни прахови частици,които износват без време клапаните.Ще се скапе и буталната група.
    Ако е мрежест тип,трябва да се пере след каране,оставя се да изсъхне и се пръска със спрей непосредствено преди каране.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      И аз имам такъв проблем

      Коментар


      • #4
        потъне ли един път няма оправия , продължава да потъва , колкото до филтъра не е от него

        Коментар


        • #5
          А на какво се дължи проблема? Дали е от менте клапани, или някакви настройки по карбураторите да правя?

          Коментар


          • #6
            Меките пружини мн.помагат за прецакване на клапаните.Клапана остава недозатворен и удара от запалването на горивната смес го блъска в леглото.

            Коментар


            • #7
              Добре,до тук ситуацията е следната, купувам нови клапани,нови пружини и нов филтър + гарнитурите и следва вече машината да не яде клапаните повече?
              От къде ще ми препоръчате да пазарувам части?

              Коментар


              • #8
                Има леко развитие по въпроса.Филтъра се оказа сцепен,та ще се сменя Свалих главите и на задната глава клапаните са видимо по-изядени от на предната. Поръчах клапани и гумички от еди и утре ще откарам главите в сервиз за глави. По думите на майстора от сервиза,когато се вземат НЕ оригинални клапани,трябва да се сменят и пружините,с по-меки. Дали от там ми идва грешката с миналите клапани? Предполагам,че ще се наложи и работа по леглата на клапаните.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X