Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

    Забелязъл съм, че при опасност за обръщане при страничен наклон слизам от АТВ-то и заставам от дясната му страна заради газта. Първия път ми се случи това да е долната страна и тогава се замислих, че Краси е бил прав, въпреки, че ми изглеждаше грешно. В случая стана инстиктивно. Впрочем сега като се замисля от горната страна дори и да съм отляво пак ще стигна газта. Най-вероятно Краси е прав.

    Коментар


    • #62
      До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

      Първоначално публикуван от kokonai Преглед на мнение
      Те тези във форуми не влизат защото си знаят всичко.
      АТВ-то го виждам тоталка.
      За съжаление е така,всеки ден му подмятах да се държи като зрял човек ,в крайна сметка от един запис на близък хотел видяхме как се опитва да кара и успя цели 15 метра на леви гуми,АТВ-то е 95% щети
      почти няма здраво място в т.ч. и рамата е събрана!!!
      Око за око и светът ще ослепее

      Коментар


      • #63
        До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

        здр.когато ко карам да варви на страни с вратите и му пусна газста да се спре то тогава тругва да ме затиска и скачам от него но в неделя не скочих пак на кулбо а с рьцете напред и си набих болезнено китката.

        Коментар


        • #64
          До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

          Ами като се мъчиш да се въртиш си изнасяй тялото поне...и мисля ,че няма да те хвърля....зависи колко гас му даваш де.

          Коментар


          • #65
            До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

            Колко са опасни АТВтата? - МНОГО!!!
            Ситуации. - Хиляди...!!!
            Как да се предпазим от падане и контузии? - Като си стоим в къщи и не мърдаме много за да намалим риска до минимум!!!

            Аз карам АТВ защото е опасно и адреналина ми е на MAX (чувствам се жив)!!!
            Изпадал съм в какви ли не ситуации, понякога съм излизъл "сух" от тях, но съм и грешил - и съм падал и съм ставал.... (който не кара той не пада)
            Как се предпазвам от падане и контузии? Шаблонно - опитвам се да мисля с горната, а не с долната глава, никога не карам сам и без екипировка...

            Живи и здрави бъдете!!!
            0887 246718

            Коментар


            • #66
              До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

              Предпазването при падане е много относително,зависи от това как къде и поради каква причина ще паднеш!
              [B]Honda 450R
              Kawasaki 450R -продава се!
              Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

              Коментар


              • #67
                До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                Е аз поне съм тренирал джудо и знам как да падам и всичко става инстиктивно

                Коментар


                • #68
                  До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                  много добри съвети , благодаря аз съм нов в оффроуда но ще се старая да спазвам тези неща

                  Коментар


                  • #69
                    До: Инцидент. Не карайте сами!

                    Малко късно но да добавя и аз нещо което ми се случи:

                    На 09.09.2007г. на рожденият ден на синът ми,излязохме на разходка в квартала но с моето ATV (800cc) неговото не беше пристигнало,и малкия поиска да покара,както винаги включвам бавните за да не развива голяма скорост сядам зад него и потегля,след 15 мин каране нашия се устремява към едно скокче (от замя) но не преценява че това е машина с тело над 250кг. а нее старото му ATV-венце което беше една 60кг и е скачал с него доста пъти на същото скокче,докато се усетих на къде се е запътил вече бяхме във въздуха (не караше с повече от 30км) от тежеста на предницата опуска курмилото и предната част на ATV-то се забива в земята той пада на пред на около 5-6 метра от машината а аз падам на зад и си удрям главата в един бърдюр и загубвам съзнание,а тий си пада на челото и загубва съзнание,пука черепа и от спукването се притиска очен нерв също така чупи и ръка.След това никой от нас не помни нищо и се събущдаме в болницата.На мен ми нямаше почти нищо освен леки натъртвания по гърбът и главоболие,а малкия със счъпеният череп и вътрешният отток на мозъка притиснатият очен нерв започва да не вижда с лявото око.Веднага го вдигнах за София и го приеха в Медицинска академия,и след 10 дневна борба за спадане на оттока очният нерв се освободи и прогледна,но има намалено зрение сега от една на пръв поглед безобидна ситуация.Сега вече кара и колелото с каксла,наколенки и налакътници.

                    Такаче прозовавам всички независимо начинаещи или професионалисти да карат с екипировка и най вече разумно.

                    НЕ Е ВАЖНО КОГА ЩЕ СТИГНЕШ,А Е ВАЖНО КАК ЩЕ СЕ ВЪРНЕШ
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rumbata v Medicinska akademiq.jpg
Прегледи:2
Размер:117.2 КБ
ID:5136465[ATTACH]129763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение001.jpg
Прегледи:2
Размер:103.6 КБ
ID:5136467[/ATTACH][ATTACH]129765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00587.jpg
Прегледи:2
Размер:135.2 КБ
ID:5136469[/ATTACH]
                    Прикачени файлове
                    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                    Коментар


                    • #70
                      До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                      Ама вие и без каски ли сте били Добре че се еотървало детето. В случая вината е изцяло твоя. Не съм ти никакъв че да ти държа сметка, но това си е престъпна безотговорност от твоя страна. Дори и да сте били с каски не е нормално д дадеш такава машина в ръцете на малко дете.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Страха-това е нещото което спасява животи-слушайте го.Не срамно да те е страх-ПОЛЕЗНО Е.
                        прав си , защото когато те е страх караш по - бавно и мислиш повече какво да направиш. а когато не те е стах си викаш че това го можеш и грешиш. браво пич много хубаво си се изразил ,евала

                        Коментар


                        • #72
                          До: Инцидент. Не карайте сами!

                          Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                          Малко късно но да добавя и аз нещо което ми се случи:

                          На 09.09.2007г. на рожденият ден на синът ми,излязохме на разходка в квартала но с моето ATV (800cc) неговото не беше пристигнало,и малкия поиска да покара,както винаги включвам бавните за да не развива голяма скорост сядам зад него и потегля,след 15 мин каране нашия се устремява към едно скокче (от замя) но не преценява че това е машина с тело над 250кг. а нее старото му ATV-венце което беше една 60кг и е скачал с него доста пъти на същото скокче,докато се усетих на къде се е запътил вече бяхме във въздуха (не караше с повече от 30км) от тежеста на предницата опуска курмилото и предната част на ATV-то се забива в земята той пада на пред на около 5-6 метра от машината а аз падам на зад и си удрям главата в един бърдюр и загубвам съзнание,а тий си пада на челото и загубва съзнание,пука черепа и от спукването се притиска очен нерв също така чупи и ръка.След това никой от нас не помни нищо и се събущдаме в болницата.На мен ми нямаше почти нищо освен леки натъртвания по гърбът и главоболие,а малкия със счъпеният череп и вътрешният отток на мозъка притиснатият очен нерв започва да не вижда с лявото око.Веднага го вдигнах за София и го приеха в Медицинска академия,и след 10 дневна борба за спадане на оттока очният нерв се освободи и прогледна,но има намалено зрение сега от една на пръв поглед безобидна ситуация.Сега вече кара и колелото с каксла,наколенки и налакътници.

                          Такаче прозовавам всички независимо начинаещи или професионалисти да карат с екипировка и най вече разумно.

                          НЕ Е ВАЖНО КОГА ЩЕ СТИГНЕШ,А Е ВАЖНО КАК ЩЕ СЕ ВЪРНЕШ
                          [ATTACH]129762[/ATTACH][ATTACH]129763[ATTACH]129764[/ATTACH][/ATTACH][ATTACH]129765[ATTACH]129766[/ATTACH][/ATTACH]


                          ОМГ ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ ДА ДАДЕШ НА ТВА МАЛКО ДЕТЕ 800 КУБИКУВА МАШИНА ДОРИ И НА БАВНА СКОРОСТ ТОВА СА 800 КУБИКА!?!?!?!?! ЧУДА СЕ ЖЕНАТИ КАК ВЕЧЕ НЕ СЕ Е РАЗВЕЛА С ТЕБ!!!!! И НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ БЕЗ КАСКИ МАЛЕЕЕЕЕЕЕ ОДИ СЕ ГРЪМНИ НЯКАДЕ ЛЕ КАК МОЖЕ ТАКОВА НЕЩО ГОРКОТО ДЕТЕ !!!(suicide)

                          Коментар


                          • #73
                            До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                            Е добре колкото и да е сгрешил човека, едва ли заслужава такъв коментар от твоя страна?!?
                            Постъпката е безотговорна, но няма нужда от такъв тон според мен!
                            Колегата споделя свои грешки, и последствията от тях. Не го защитавам, съгласен съм, че вината е негова, но все пак да сме малко по-кутлурни с изказванията!
                            А целта на темата е да си правим изводи, не да се караме!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                              От скромния ми опит (не точно ATV - тогава такива неща нямаше) през 80-те години на миналия век мога да кажа следното:

                              Редно и нормално е да имате 2 падания.
                              - Първото в началото
                              - Второто като минете 2000-3000 км.

                              Първото е от незнание, второто е да напомни, че имате да учите още много

                              Коментар


                              • #75
                                До: Колко са опасни АТВтата? Ситуации. Как да се предпазим от падане и контузии

                                Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                                От скромния ми опит (не точно ATV - тогава такива неща нямаше) през 80-те години на миналия век мога да кажа следното:

                                Редно и нормално е да имате 2 падания.
                                - Първото в началото
                                - Второто като минете 2000-3000 км.

                                Първото е от незнание, второто е да напомни, че имате да учите още много
                                Доста точно казано Но нали се сещаш, че има едно ОБАЧЕ...
                                в моторните спортове е много голяма вероятността от падане, (по-точно мотори,атв,моторни шейни и др.) така че не знам кой ще е тоя индивид дето за 2000-3000км ще падне два пъти

                                П.П.- Поздрав за всички четящи темата http://vbox7.com/play:156d595b
                                [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                                Марин Маринов - 0885114702

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X