Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

    Разбрах,че щяло да се гласува на състезанията,дали да има или да няма, скокова на СМтото с АТВ.Според мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има,иначе се губи смисала на супермотото и няма да е толкова атрактивно за публиката и няма да е толкова интересно за състезателите!(поне за мене)
    89
    ДА
    96.63%
    86
    НЕ
    3.37%
    3

  • #2
    До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

    Аз мисля, че супермотото е спорт съчетаващ мотокроса и пистовото каране. Като махнем мотокроса остават само завойчета и прави. По-добре да вземем по един картинг като е така и да караме по картинг пистите! Или по една пистова машина да лежим по завоите.
    Губи се целият смисъл, ако няма скокове, дори повечето писти са смесени с асфалт и кал. А за аткрактивността, няма какво да кажа, то си е ясно!

    Коментар


    • #3
      До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

      Аз съм за (да има скокове) няма смисал от АТВ иначе,по добре с картин се състезавайте ако няма скокове..
      OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

      Коментар


      • #4
        До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията



        Как така някой ще желае да няма скокове.Има такъв спорт вече и той се казва Картинг.Скачането е най красивият елемент при АТВ спорта.Даже по красив и от дрифта щото всеки смешник може да "чупи гъза"с АТВ но само карач със смело сърце става за яки скокове.Ако въобще в Dirt sports има нещо което в повечето моторни спортове да го няма като атракция това са именно скоковете.А както знаем четириколките са родени точно за това.Мисля обаче че публиката сама ще покаже кое повече и харесва.Без този елемент такова състезание ще стане просто скучно гонене по пистата.

        Явно това идва заради нежеланието да се работи по пистите.Ама какво ще стане когато утре някой от Българските участници се престраши да играе реално на международната сцена.Като дойдът скоковете по pussy way а ли ще минава??? Ебати цирка...
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 22-02-09, 16:06.

        Коментар


        • #5
          До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

          ЗА! Гледал съм клипчета на SM с АТВ-та от чужбина (даже мисля и тука някъде в форума бяха...) и доста по-атрактивно и за зрители и за участници... Доста добре бяха направени скоковете, точно след завой и бяха 2 един след друг и беше доста интересно Ще се радвам и в България да видя нещо подобро

          Коментар


          • #6
            До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

            Скоковете са задължителни. Проблемът за тези неискащи скокове се състои в материалната база. Ако беше само асфалтец - достатъчно е да снижи атв-то с подръчни материали и си свирка. Със скокове обаче уравнението се изменя тотално - хем му трябва читав ход на амортисьора, хем трябва да не ляга много в завой. Кофтиии

            Както и да е. По-горе си го пише - или се прави атв супермото, или картинг с атв. Различни неща са.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

              И аз съм напълно съгласен да има скокове! Ако ще правим такъв шампионат то поне да бъде качествено направен..!
              Горе главата, дори и да е празна!!

              Коментар


              • #8
                До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

                Е как без скоковеМоже да не са като на крос писта,но трябва да ги има!!!
                п.п.В бързината съм натиснал НЕ.Моля някой от Администраторите да ми махне вота...ще гласувам без да бързам
                Николай Миланов

                "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

                Коментар


                • #9
                  До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

                  Струва ми се, че целия въпрос е породен от това, че в Плевен където ще бъдат проведени 4 от 5те състезания през годината скоковете са асфалтирани
                  През 2005та заедно с европейския шампионат по Супермото имаше и Quad (вече съм го споменавал). Тогава всички машини бяха прототипи, подготвени за flat track. Караха по трасето за Супермото, т.е. с off road, но заобикаляха скоковете. Вероятно беше така, защото машините си бяха 100% пистови и пилотите 100% на мнение, че не трябва да се скача. Очевидно това не беше истинско супермото а flat супермото.
                  При положение, че състезателите в Бг произлизат 100% от off road-a няма никакъв смисъл за такива решения.
                  Другия момент е, че ако трябва да се заобиколят скоковете на писта Долна Митрополия, ще остане по-малко от 50% от пистата или само 6 завоя, както карат клас скутери...

                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

                    E как без скокове, 100% задължително
                    Ама и малко черно няма да е в излишък

                    Коментар


                    • #11
                      До: Скокове?,ДА или НЕ на супермото състезанията

                      Голямо ДА!!!
                      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X