Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

    Здравейте преди няколко дни докато си карах китаеца изведнъж изгасна, при огледа установих, че бобинката е заминала защото беше спукана.
    Смених бобината, но после се оказа че не стига ток до запалването, прегледах цялата инсталация нямаше нищо прекъсното, след това замерих тока който излиза от намотката на мотора и той беше 6-7v. След консултация с продавач на части за атв-та ми каза че от намотката тока трябва да 35-40в.
    някой да се е сблъсквал със същия проблем?
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 20-03-15, 21:19. Причина: кривопис

  • #2
    От: проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

    Изгорял статор (намотките) не е много рядко срещано явление дори и при японските машини. Разглоби го, ако е заминал ще видиш една или няколко намотки почернели и надути - ако е от това имаш 2 варианта. Да ти го пренавият или да си купиш нов(като знам цените на китайските части, по-добре нов)
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #3
      От: проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

      още утре го отварям да видя благодаря

      Коментар


      • #4
        От: проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

        Не бързай да отваряш. На моята китайка на времето без акомулатор когато запали държеше 7-8V при монтиране на акомулатора напреженито ставаше 13,80-14,00V. Сега няма схемата но от статора излизаха 5 кабела ако не се лъжа. Два са ти двойката на датчика на Хол другите 3(може и 4 )да са за статора. По често проблема е елктрониката. И тя и статора са по около 25лв. Ако имаш приятел с китайско АТВ вземи ми електрониката за проба само.

        Коментар


        • #5
          От: проблем със зонкшен 250сс с водно охлаждане

          Какви токове какви 5 лв. Сменяй ЦДИ то. Там само с осцилоскоп може да видиш напреженията.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X