Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ?

    https://www.youtube.com/watch?v=Isohj6cPGUo Здравейте! Попаднах на това клипче ,но нещо не мога да си обясня как става това , с какво пръскат ? Ако някой ме просветне ще бъда много благодарен , това е много добро когато се извади някоя гума Някой правил ли го е ?

  • #2
    От: Как ?

    Мисля, че е спрей за стартиране на двигател, гледах, че го правят и с бензин и с ракия

    Коментар


    • #3
      От: Как ?

      повечето от 95% спрейове са лесно запалими. почти всички стават.https://www.youtube.com/watch?v=Zgb2mKpIudY
      Последно редактирано от niki armeneca; 21-01-15, 19:25.
      100-ГОДИШНИНАТА НА АРМЕНСКИЯ ГЕНОЦИД.

      ПОМНЯ И ОСЪЖДАМ. ПОМНЯ И ИЗИСКВАМ. ЖИВЕЯ И ПОМНЯ. ЖИВЕЯ И ИЗИСКВАМ“.

      Коментар


      • #4
        От: Как ?

        Предполагам, колега, че това е някакъв специален спрей,но според мен е възможно да се използва и какъвто и да е запалим аерозолен спрей, стига да е по тежък,за да се задържи по дълго време в гумата. Принципа на разширените газове действа върху вътрешната повърхност на гумата и тя се намества по джантата.
        WR 250 F, KLX 450 R

        Нито съм вреден,
        нито излишен.

        Коментар


        • #5
          От: Как ?

          Етер

          Коментар


          • #6
            От: Как ?

            Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
            ...с какво пръскат ?
            В конкретния случай съм почти сигурен, че пръскат с ТОВА. В склипчето, което излиза след това което си постнал (поне при мен), в заглавието му пише, че ползва WD-40. На практика би трябвало да стане с абсолютно всеки запалим срей, а те почти всички са такива.

            Коментар


            • #7
              От: Как ?

              Благодаря ви ! Като ходим караме зимаме спрейчета и ако стана такава авария ще изпробваме тази "технология" , Поздрави !

              Коментар


              • #8
                От: Как ?

                Аз лично съм прилепвал така на моята фадрома и съм ползвал само бензин и става супер.

                Коментар


                • #9
                  От: Как ?

                  По добре пробвайте първо при контролирани условия (в гаража, пред блока).
                  Подобни "чалъми" си искат опит и не са шега работа.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как ?

                    Тези от клипа са смешници. Толкова време и не успяха да я гръмнат гумата...

                    Ето така го правя аз:



                    Малко съм прекалил с бензина, та после остава да гори малко, ама не е страшно.

                    На въпроса "Как":
                    Пръска се със спрей, или се налива бензин(или нещо леснозапалимо) в гумата, като преди запалването трябва борда да се повдигне и да уплътни колкото може по-голяма част от ръба който контактува с джантата.
                    Подава се огън, БУМ, и готово.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X