Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предполагаема измама

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предполагаема измама

    Здравейте,

    Искам да помоля за съвети.
    Преди време пуснах АТВ-то си за продажба в mobile.bg и cars.bg. Още на същият ден получих съобщение на Английски от интернет да пиша на определен емаил.
    Подминах го като спам.

    Днес се сетих за съобщението и реших да пиша- интересен резултат.
    Обменихме няколкоо мейла с Emmanuel Godet и след като обсъдихме детайлите получих следния мейл:

    I agree with your price & i'm satisfied with the condition too, i am from France but i relocated to georgia,usa due to my work and i'm buying this and sending to my home in georgia and i hope it isn't a problem. i'll pay through Paypal and i'll take care of the charges too , about the transportation arrangements i would be arranging for a private transport company to come to you for the pickup after i complete the payment and if you agree with this, i would need your information below to proceed with the payment or you may send me a PayPal money request;


    Name :
    PayPal Email :
    Total Price :


    Also, i would need you to provide the pick up address, so that we can arrange for the pickup as soon as you confirm to have recieved your money.





    Колкото и добре да съм запознат с PayPal, малко се съмнявам в цялата работа. Току-що проверих и след като той ми прати плащането, няма реална опасност да си върне парите обратно.

    Все пак какви са вашите съвети ?

  • #2
    От: Предполагаема измама

    Е пък щом няма опасност да си върне парите - какво му мислиш ? А и той ти е казал,че ще дойде да го вземе след като вече е платил - плаща ти - взимаш парите - предаваш. Ако това не е изпълнено - не го даваш на доставчика или там какъвто е.

    Коментар


    • #3
      От: Предполагаема измама

      Пратил ти е парите?
      Мои колега получи същият меил за Алфата която продаваше,но се осъмни и прекрати кореспонденцията.
      Но ако ти си получил парите,не знам какво да мисля.
      Но пак си мисля,че има нещо мътно .На колегата ми купувача работеше на кораб и не можеше да доиде в БГ и искаше да праща фирма да вземе колата. Няма лошо но с фирма превоза до GB щеше да е по скъп от колата .
      Последно редактирано от Иво Томов; 09-06-14, 21:42.
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Предполагаема измама

        Преди два месеца си продавах колата във въпросните два сайта и получих абсолютно същия мейл от този "агент" Godet. Със сигурност е някаква измама, за да си прави труда. Игнорирай писмото му и не се занимавай.
        Y260

        Коментар


        • #5
          От: Предполагаема измама

          Абсолютно стандартна измама, с различни варианти за развитие - от изпомпване на максимално количество данни с цел по-нататъшен спам и ако си достатъчно балък (и американец) - стандартна кражба на идентичност.

          Вариантите включват молба от теб да поемеш разни малки "такси" по прехвърлянето, до вариант с фалшив превод или превод от крадена кредит карта за повече пари отколкото си поискал с молба да им върнеш разликата (или по-малко от разликата) в кеш по банков превод или уестерн юниън. После картата като светне крадена - парите се изтеглят обратно и ти увисваш с парите които си пратил.

          НЯМА полезен и работещ вариант американец или живущ там да купува (стандартно) АТВ от България. НЯМА полезен вариант за безплатен транспорт, каквото и да обясняват.

          Аз в такива случаи услужливо споделям адреса си:

          Ник Гъзара

          Федерално Бюро за Разследване
          Отдел за борба с компютърните измами

          1, Федерал Плаца, Ню Йорк, Ню Йорк



          Като европеец - пиши му адреса на работното си място в Холандия:

          G o s h o N e b a l а k o v

          E i s e n h o w e r l a a n 73
          2517 KK D e n H a a g, Netherlands

          Телефон: +3 1 7 0 3 0 2 5 0 0 0

          Това са координатите на Европол. Не ми се е случвало да се свържат втори път след подобна покана.


          Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
          Е пък щом няма опасност да си върне парите - какво му мислиш ? А и той ти е казал,че ще дойде да го вземе след като вече е платил - плаща ти - взимаш парите - предаваш. Ако това не е изпълнено - не го даваш на доставчика или там какъвто е.
          Има да му мисли това че няма вариант да види пари, а има вариант да се подлъже да сподели информация с която после най-малкото ще го скъсат от спам.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Предполагаема измама

            Пей Пал работи само с имейл адрес и парола.

            Някой крадва мейла и паролата на друг човек, този някой крадеца примерно е руски хакер или нашенско варненско пишлеме за по-лесно осъзнаване...

            Плаща за нещо с чужди пари, отива някой си с ръце в джобовете при вас, взема техниката стискате си ръцете и готово, хакера вече има нещо, което ще продаде примерно с 20-30% по-евтино от колкото го е купил от вас и така си е откраднал и изпрал една хубава сума с много малък риск.

            Сега разбрахте ли каква е схемата и дали е измама, аз мисля, че е 100% измама и НЕ бих се хванал точно на това!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Предполагаема измама

              Абееее де да знам... Не знам какво ще да е това АТВ и колко евтино го продаваш та да си заслужава човека да поема всички разходи по транспорта от тук до щатско, цената и дрън дрън. Иначе писанията му "звучат" разумно. Това което ти е поискал като данни си е съвсем в реда на нещата въпреки, че името ти не му е нужно за да направи плащането. Друго, което ми направи впечатление е че "i" е на всякъде малка буква а това си е подозрително поне за мен. Ба ли го, ако все пак се навиеш нека като основание за плащането да ти пише точно за какво ти дава парите - че купува еди какво си АТВ, модел, вин номер ако щеш. Калкулирай си таксата на пейпал и си я включи в цената ако успееш да се споразумееш с него за това, определено не е за пренебрегване.
              42

              Коментар


              • #8
                От: Предполагаема измама

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                ...

                Сега разбрахте ли каква е схемата и дали е измама, аз мисля, че е 100% измама и НЕ бих се хванал точно на това!
                Не, не е това измамата. Това е схема за дреболии - в Пейпал не пасат трева и много трудно ще пуснат превод за такива пари без да си вържат гащите със сто проверки.

                Основния трик при тези схеми е максимално изпомпване на информация, и вече ако се отвори парашута - нещо допълнително.


                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Абееее де да знам... Не знам какво ще да е това АТВ и колко евтино го продаваш та да си заслужава човека да поема всички разходи по транспорта от тук до щатско, цената и дрън дрън. Иначе писанията му "звучат" разумно. Това което ти е поискал като данни си е съвсем в реда на нещата въпреки, че името ти не му е нужно за да направи плащането. Друго, което ми направи впечатление е че "i" е на всякъде малка буква а това си е подозрително поне за мен. Ба ли го, ако все пак се навиеш нека като основание за плащането да ти пише точно за какво ти дава парите - че купува еди какво си АТВ, модел, вин номер ако щеш. Калкулирай си таксата на пейпал и си я включи в цената ако успееш да се споразумееш с него за това, определено не е за пренебрегване.
                Не знам дали съм се изразил достатъчно ясно по-горе, но НЯМА ВАРИАНТ "де да знам" в смисъл на "може да не е измама", НЯМА ВАРИАНТ да излезе каквато и да е сделка от това, предвид че е СТАНДАРТНА измамна схема. Няма вариант "абе може и да има". Наблягам на главните букви и на дебелия шрифт за да е ясно. С такива съм заринат всеки път като пусна нещо за продан на моите ширини.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Предполагаема измама

                  Да, това е измама.
                  Схемата е следната: ти му пращаш искане за плащане. След това получаваш един фалшив имейл уж от Пейпал, според който парите са пристигнали в твоята сметка, но Пейпал ще ги блокира докато купувачът си получи стоката. Всъщност купувачът не ти е пратил нищо, и ще се минеш ако му пратиш стоката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предполагаема измама

                    Благодаря за отговорите ... доста не окуражаващи, но верни.

                    Да отбележа, че и аз не паса трева и знам доста за онлайн плащанания.
                    Сега ми стана много интересно с какво ще продължи купувача. Тъй като комуникацията ни е била само по мейли, писах на PayPal какви опции има той да си върне парите и чакам отговор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предполагаема измама

                      Първоначално публикуван от mbuster Преглед на мнение
                      какви опции има той да си върне парите
                      Той въобще няма да ти праща никакви пари, това е измамата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предполагаема измама

                        Друго, което ми направи впечатление е че "i" е на всякъде малка буква а това си е подозрително поне за мен.
                        При писането на компютър допускането на грешки е твърде възможно (но не задължително) поради ефекта "тромави пръсти", следователно този който пише е дебел.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предполагаема измама

                          100% сигурна измама.
                          Ще ти задам два въпроса:
                          1. Cash-out-вал ли си пари от PayPal скоро?
                          2. Телефонният ти номер свързан ли е с банката? т.е. същия ли е като телефона за контакт?


                          п.с. всички колеги, които имат нужда от повече информация, могат да ми пишат ;-)
                          ;-)
                          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предполагаема измама

                            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                            Ще ти задам два въпроса:
                            1. Cash-out-вал ли си пари от PayPal скоро?
                            2. Телефонният ти номер свързан ли е с банката? т.е. същия ли е като телефона за контакт?

                            1. Да, както и съм харчил през последната седмица
                            2. Да, всички детайли са верните и са проверени

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предполагаема измама

                              Да обновя темата с резултата.

                              Обеменихме още няколко мейла. Не настояваше за никакви детайли или да прибирзва да приключи сделката. Това още повече ме усъмни.
                              Написах, че е доста сънителен и зададох следните въпроси:

                              Therefore, please advise of the following:


                              -my exact ad on the site
                              -why would you go through all the trouble buying and shipping such bulk item
                              -what benefit will you have from the sale itself


                              Please, also advise on more details about yourself. Where do you reside, why moving to Georgia ? Which shipping company were you to use ?
                              Разбира се, отговор не последва.

                              Благодаря ви за помощта! Беше от огромна полза!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X