Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за HONDA TRX400 EX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за HONDA TRX400 EX

    Здравейте, колко масло събира този двигател и какво масло да взема? И срам не срам, тук ли се намира масления филтър, че не мога да се ориентирам?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:6052909

  • #2
    От: Масло за HONDA TRX400 EX

    Да точно там , ето едно клипче да се ориентираш http://www.youtube.com/watch?v=DoYAMnrJD8w
    а до това колко събира 1.85л.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за HONDA TRX400 EX

      Много благодаря,а за самото масло оставам с впечатлението че трябва да е 10W-40 и да е пълна синтетика, а има ли от тук насетне особено значение марката?
      Друго да питам, на този клип

      https://www.youtube.com/watch?v=b4s6...tailpage#t=284

      обяснява за веригата че трябва да има луфт по-средата нагоре надолу от 30 до 40 мм?
      Така ли трябва да е наистина, не е ли прекалено хлабава? И последно как точно се борави с тези двете гайки

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5579114

      Коментар


      • #4
        От: Масло за HONDA TRX400 EX

        Да това е масления филтър. Колкото до веригата няма да е хлабава колега така е както е на клипа и в мануала го пише че е от 30-40мм. А ето и самия мануал тук можеш да прочетеш повече за модела който ми е един от любимите :
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=45634
        Браво на колегата naskoradew за изчерпателната информация!!!

        Коментар


        • #5
          От: Масло за HONDA TRX400 EX

          И последно как точно се борави с тези двете гайки
          Разхлабваш лявата. Започваш да навиваш дясната докато в десния край под нея не се покаже "зегер" . Махаш "зегера" и изваждаш спирачен диск .... При сглобяване обратно . Лявата гайка е стегната към дясната за да я "законтри" и да не се развива докато караш .

          Коментар


          • #6
            От: Масло за HONDA TRX400 EX

            Отново много благодаря. За маслото ми стана ясно. В магазина който знам има Моторекс и Мотул, та ще видя какво да е на място. А относно въпроса с гайките на оста - бяха се разхлабили и не знаех на къде да ги стягам. Значи при разхлабени гайки, стягам голямата(широката) докато цялото "нещо" се натегне между спирачния диск и въпросната зегерка. След това тънката гайка я законтрям към другата гайка или към спирачния диск?

            Коментар


            • #7
              От: Масло за HONDA TRX400 EX

              Относно маслото можеш да опиташ и с такова на марката. На Хонда се казва Pro Honda и може да се намери в Пловдив при Жоро (motoshop1)
              Non scholae sed vitae discimus.

              Коментар


              • #8
                От: Масло за HONDA TRX400 EX

                Колеги аз на моята хонда същия модел сложих 10в40 пълна синтетика , но го гори , при следващата смяна мисля да сложа 15в50 полусинтетика , вие какво ще ми препоръчате да сложа ?

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за HONDA TRX400 EX

                  Първоначално публикуван от dasasdsww
                  Колеги аз на моята хонда същия модел сложих 10в40 пълна синтетика , но го гори , при следващата смяна мисля да сложа 15в50 полусинтетика , вие какво ще ми препоръчате да сложа ?
                  На първо време смени марката масло,10/40 пълна синтетика си е идеално масло.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за HONDA TRX400 EX

                    Чувал съм колега че ако двигателчето е поиздухано е по -добре гъсто масло , а и хондата е въздухарка и смятам че 15в50 ще е по добре , а и хондата е 2003 и е старичка и от други колеги съм чувал че слагат минерално или полусинтетика на стари въздухарки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за HONDA TRX400 EX

                      Ако искаш да те радва по-дълго не и наливай минерално или полу! 15W 50 или 60 може ,ама лятото.Сега в студа няма да му е добре на двигателчето!

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за HONDA TRX400 EX

                        Ще слагам пълна синтетика 10в40 зимата и 10в50 лятото , смятам че така е най-удачно ако продължава да го гори ще се консултирам с доктор евентуално да отовориме двигателя и да видим клапани и сегменти , Поздрави !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X