Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТВ начинаещ

    Здравейте,

    Искам да закупя АТВ и да го карам по улиците. Легално ли е?
    Абсолютно начинаещ съм, не съм карал АТВ преди, но съм си харесал новата Yamaha YFM700R.
    На 22 съм.

    Какво бихте ме съветвали като опитни карачи?

    Благодаря

  • #2
    От: АТВ начинаещ

    Добре дошъл трябва да имаш категорията и съответното АТВ да има регистрация като за начинаещ според мен , 700 кубика ще са ти много почни от по малко карай в гората по голям кеф няма Yamaha YFM700R (Raptor) никак не е лоша машина но ще е много голяма за теб а и си начинаещ вземи нещо 400 кубика и леко леко докато свикнеш докато усещаш мотора но според мен е пълна глупост да караш по улиците дори не мога да разбера по пътна мрежа или във село по улиците?
    също така не е само да закупиш атв мисли на 1 място (каса , протектор , ботуши , наколенки )
    eat my dust

    Коментар


    • #3
      От: АТВ начинаещ

      За някой, който има поне малко акъл в кратуната си и чувство за самосъхранение и 1000 куб. см. не са много.

      АТВ-то е създадено 1 за удоволствие там където няма пътища. После се доразвива за работна машина пак там, където няма пътища или са в много лошо състояние. Така, че АТВ-то може да се кара по пътната мрежа, ако е регистрирано за движение, но основното му място и удоволствие от него е извън пътя.
      И колегата правилно е написал, че предпазващата екипировка е по-важна от избора на машина.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: АТВ начинаещ

        Първоначално публикуван от Й.П-Йоцо Преглед на мнение
        Добре дошъл трябва да имаш категорията и съответното АТВ да има регистрация като за начинаещ според мен , 700 кубика ще са ти много почни от по малко карай в гората по голям кеф няма Yamaha YFM700R (Raptor) никак не е лоша машина но ще е много голяма за теб а и си начинаещ вземи нещо 400 кубика и леко леко докато свикнеш докато усещаш мотора но според мен е пълна глупост да караш по улиците дори не мога да разбера по пътна мрежа или във село по улиците?
        също така не е само да закупиш атв мисли на 1 място (каса , протектор , ботуши , наколенки )
        Ами тогава ще да бъде Yamaha YFM450R ? А иначе броните са задължителни.
        Идеята ми е да мога да се предвижвам в града легално...
        Баща ми ми съобщи, че не било, защото АТВ-то можело да се регистрира само като трактор, а трактор по улиците неможеш да караш.
        Бих искал да ползвам АТВ-то по-редовно, а не само за кеф из гората, затова питам.

        Малко ме е яд.

        Другия вариант е да се бяга на ченгетата.

        Коментар


        • #5
          От: АТВ начинаещ

          Колега трябва си и умения мен екипа ме спаси атв то скъса шенкел предно ляво колело и ме затисна директно върхо мен за това за екип пари не се пестят а и по препоръчително е да се кара в групичка
          eat my dust

          Коментар


          • #6
            От: АТВ начинаещ

            Първоначално публикуван от Cuonuct Преглед на мнение
            Здравейте,

            Искам да закупя АТВ и да го карам по улиците. Легално ли е?
            Абсолютно начинаещ съм, не съм карал АТВ преди, но съм си харесал новата Yamaha YFM700R.
            На 22 съм.

            Какво бихте ме съветвали като опитни карачи?

            Благодаря

            Легално е ако има регистрация, от модела който си посочил трудно ще намериш с такава. Ако ще го караш по улиците ти препоръчвам да е спортно. Работните са много по-нестабилни.

            Коментар


            • #7
              От: АТВ начинаещ

              Добре, закупувам YFM700R. Как го регистрирам? Баща ми ми каза, че може да бъде регистрирано само като трактор, и затова не било легално по улиците.

              Трябва ли да се инсталират огледала за задно виждане и други екстри? И ако е нужно, откъде мога да намеря?

              Ааа, и още нещо - предполагам че ми трябва нужната категория? Как се води? И къде мога да изкарам курсове?

              Благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: АТВ начинаещ

                Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                Легално е ако има регистрация, от модела който си посочил трудно ще намериш с такава. Ако ще го караш по улиците ти препоръчвам да е спортно. Работните са много по-нестабилни.
                Аз съм на мнение да кара офролд иначе му се губи целия смисъл но той както си прецени а и е по нерентабилно да си щъка по улицата с атв
                eat my dust

                Коментар


                • #9
                  От: АТВ начинаещ

                  Първоначално публикуван от Й.П-Йоцо Преглед на мнение
                  Аз съм на мнение да кара офролд иначе му се губи целия смисъл но той както си прецени а и е по нерентабилно да си щъка по улицата с атв
                  Аз обичам да карам и по улиците, както можеш да си правиш кефа с мотор, така може и с атв. А да говорим за рентабилно и притежанието на атв нямасмисъл.

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТВ начинаещ

                    Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                    Аз обичам да карам и по улиците, както можеш да си правиш кефа с мотор, така може и с атв. А да говорим за рентабилно и притежанието на атв нямасмисъл.

                    Колегата да си реши ние със каквото можем ще съдействаме
                    eat my dust

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X