Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

    Мислех първо да пиша за това в темата за бисери и простотии ... но уви това не е забавна, а неприятна простотия.
    Абстрахирайки се от леко жълтия стил на медията случката си беше доста сериозна и късмет, че никой не пострада.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:919996_10151570107768399_1901738151_o.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:6011849

  • #2
    От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

    Такива са за бой.

    Коментар


    • #3
      От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

      Ей заради такива всички го отнасяме.....не мисля, че човека е тръгнал нарочно да гази велосипедисти По скоро ми прилича след като е чул, че викат патрул да е напълнил гащите и от липса на опит или невнимание да се е стигнало до това, но незнам Не съм присъствал там. Не го защитавам и не одобрявам подобно поведение

      Коментар


      • #4
        От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

        To ако може да се нарече въобще човек ... поведението му беше в стил "кви сте вие, че ще ми кажете къде да карам и къде не"
        Въобще не личеше да му пука кой и какво гази.

        Коментар


        • #5
          От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

          То простотията си ходи по хората, а с какво ППС или МПС ще е нема значение, тя там не стъпва.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

            Толкова ли не се намери кой да го снима тоя ...
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              Толкова ли не се намери кой да го снима тоя ...
              Ти пък гъз не си ли виждал...

              Аман от примати - и по пътя, и по велоалеята дори. Тия момци си я строят сами тая писта...

              Коментар


              • #8
                От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                С тоя рег.номер вероятно всички КАТ-аджии го знаят кой е.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                  Страхотен тъпанар,дано да си го получи !
                  Обаче съм сигурен, че и тея с колелцата преувеличават малко.Знам ги нашите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    ..
                    Обаче съм сигурен, че и тея с колелцата преувеличават малко.Знам ги нашите.
                    Възможно е..

                    Но са прави!!!!

                    и аз знам някои от нашите..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                      Същия човек с АТВ и децата ме настигна на пътеката на дигата на Марица този ден.Всеки ден разхождаме там кучето.Караше много бавно и внимателно и когато му направихме място да премине ,съвсем културно ни се извини.Така, че всичко ми се струва многократно преувеличено или са го предизвикали с нещо.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                        Същия човек с АТВ и децата ме настигна на пътеката на дигата на Марица този ден.Всеки ден разхождаме там кучето.Караше много бавно и внимателно и когато му направихме място да премине ,съвсем културно ни се извини.Така, че всичко ми се струва многократно преувеличено или са го предизвикали с нещо.
                        е, в двете крайности?

                        то верно, че истината е по средата, дори е 3D - откъдето да я гледаш, все е различна... ( това е цитат от един уважаван колега, де)

                        ама толкова крайни крайности?
                        Утре ще говоря с велосипедърите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                          Същия човек с АТВ и децата ме настигна на пътеката на дигата на Марица този ден.Всеки ден разхождаме там кучето.Караше много бавно и внимателно и когато му направихме място да премине ,съвсем културно ни се извини.Така, че всичко ми се струва многократно преувеличено или са го предизвикали с нещо.
                          До каква степен може да е преувеличено ? Как могат да те предизвикат,до степен,в която си позволяваш да газиш велосипеди във велоалея ? Незнам изобщо какво има да се коментира какъв човек е,след като е влязъл с ясното съзнание,че това е място за велосипедисти и е прегазил велосипед. Подобно поведение наблюдавам всеки ден "аз карам скъпо МПС,всичко ми е позволено,карам където си искам и както искам" и най-лошото е,че на тези хора им се "разминава" някак си.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                            Защо ли ми се струва, че тоя с АТВ-то търсейки спокойно място да си разходи децата се е наврял където не трябва и от там нататъка сърдитите велосипедисти са го наредили яко. Нещо ми намирисва цялата история!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инцидент с АТВ на Велопарк Пловдив

                              Нищо не е преувеличено уви. Само малко "поокрасено" - такъв е стила на медията. Фактите са си факти. Не сме такива хора да вдигаме патардия за глупости. На такива ставаме свидетел почти всеки път когато отидем на парка ... но това просто преля чашата.

                              Оригинала:
                              Към 19:30 на "Велопарк Пловдив" има около 20 колоездачи на възраст от 6 до 35 години. В този момент в парка влиза тъмно АТВ с лети джанти, гладки гуми и чужд регистрационен номер 18Т9213, управляван от мъж на видима възраст 35-40 години с тъмна прошарена коса и тъмни очила. Мъжът вози със себе си две деца на възраст 4-6 години - русо момиченце и тъмнокосо момченце.
                              "Велопарк Пловдив" е парк за колоездене, собственост на Община Пловдив и стопанисван от Велоклуб "Крива спица" на територията на парк "Отдих и култура" и влизането на МПС на неговата територия е забранено. Паркът е разрешен само за велосипеди, като това е изрично упоменато на табелите на парка.
                              Един от представителите на "Крива спица" учтиво поздравява мъжа с "Добър ден" и любезно го моли да изведе АТВ-то от територията на "Велопарк Пловдив" и да се върне да гледа, ако желае. . Мъжът бива любезно предупреден, че ако не желае да съблюдава правилата на парка ще бъде повикан патрул на охраняващата фирма Алфасот, но въпреки това, неколкократно отказва да изведе машината извън парка и хвърля обидни епитети и предизвикателни реплики към колоездачите.
                              В 19:42 е подаден сигнал в централата на Алфасот за нарушител с АТВ на територията на "Велопарк Пловдив". Чувайки подаването на сигнала по телефона, мъжът побеснява, качва се на АТВ-то заедно със своите деца и с мръсна газ се засилва към група колоездачи срещу него. Успява да удари един от колоездачите и да прегази неговото колело, като нанася материални щети върху велосипеда, след което засяда с АТВ-то в купчина камъни, част от съоръженията във "Велопарк Пловдив". Удареният колоездач е в шок от нападението, както и всички останали присъстващи на парка.
                              В опитите си да измъкне АТВ-то от камъните, мъжът за малко не удря с машината собствената си дъщеричка, спасена благодарение на бързата реакция на колоездач от "Крива спица", който я дръпва настрани. Междувремено, синчето на мъжа е на милиметри от въртящите се във въздуха гуми на АТВ-то. Като по чудо нито едно от децата не пострадва. След като измъква машината от камъните, мъжът избягва от мястото с разплаканите си деца със заплахата, че колоездачите ще "си имат големи проблеми".
                              В 19:46 е подаден сигнал за инцидента към Алфасот, както и на национален телефон 112. Няколко минути по-късно на мястото пристигат патрул на Алфасот, линейка и полицейски автомобил. Полицаите записват инцидента и заснемат ударения колоездач и прегазеното му колело. Нарушителят така и не се връща.По случая ще бъде подадена жалба по съответния ред.
                              По конкретно резултата е един одран крак (поради бърза реакция на момчето ... инак си беше тръгнал към него), една намачкана капла, счупено ухо и дерейльор.
                              Велопарка не е "спокойно място за разходки" на АТВ-та. Има си табела, на която е изрично написано. Важи и за цялата градина (розариума).
                              Виждали сме и преди следи от АТВ-та и мотори на парка. Идват ровят, рушат ... виждат че не става за тях и си тръгват !!! А ние после оправяме. Всичко на ръка се прави.
                              Един малоумник се опитваше и със скутер да кара там ... роман можем да напишем по темата "безграничност на простотията".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X