Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Данък на АТВ ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Данък на АТВ ???

    Здравейте колеги!!! Има ли колеги с регистрирани атв-та??? и ако има какви данъци им плащате за година? Аз мислех че няма да е висок данъка, а се оказа че имам да плащам почти 250 лв за две години ... Става въпрос за 250 кубика китайско, чисто ново го купих преди 2 години...Та интересува ме това нормално ли е или са объркали нещо??? Да не би да са го регистрирали в някаква друга категория....???

  • #2
    От: Данък на АТВ ???

    Зависи и от кой град си, твоите 250cc е над 100лв
    Имам мотопед 50cc и данъка му е 30лв за София, смятай за какво иде реч...
    Последно редактирано от Еделвайс; 06-02-13, 12:14.

    Коментар


    • #3
      От: Данък на АТВ ???

      Моя е 200 и е 8лв. Наскоро имах спор за една лодка, пуснали са те по някакъв друг раздел и за това ти е толкова.

      Коментар


      • #4
        От: Данък на АТВ ???

        Колеги става въпрос за Варна и лелката в изчислителния ми показа някаква тетрадка, според която данъка ми е 120лв.. Гледа се категорията а тя ябеше нещто от сорта " zy7 " Утре ще погледна в талона каква категория пише...Да не би още в КАТ да са го писали някаква категория, която не отговаря на действителноста...Незнам...Просто ми се струват много 120лв за атв 14 коня, а за колата ми 2000кубика 90коня е 35лв данъка...Готов съм да пускам жалба,или да действам по някакъв друг подобен начин, защото това според мен е неправилно...еВати парадокса!!!

        Коментар


        • #5
          От: Данък на АТВ ???

          Щом си от Варна, толкова е 120лв или ако имаш катализатор на половина. Категорията е L7e и кмета преди 1-2 години вкара специална категория за АТВта. Ако имаш катализатор отивай да ти го намалят, ще ти искат най-вероятно бележка от сервиз, че наистина има катализатор, но може и да не се заядът.
          ATV Shineray АТВ

          Коментар


          • #6
            От: Данък на АТВ ???

            А АТVтата към кои се числят точно? Поне аз виждам разписан регламент за автомобили, митициклети, триколки, автобуси, дори моторни шеини и кораби, но за четириколки - не.
            Може и аз да не чета правилно де... Гледах тук - http://www.mrrb.government.bg/downlo...dmlhbGl8NDAwMQ== (от страницата на министерерството на регионалното развитие), в Раздел IV. Данък върху превозните средства.
            Може ревизията да е стара ама...

            Коментар


            • #7
              От: Данък на АТВ ???

              Миналата година платих ГО като за лека кола под 1400 кубика - някъде малко под 200 лв. Моето по талон се води L7E - пише "четириколесно МПС".

              едит/
              сорри сега се усетих, че темата е за данъка не за ГО.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #8
                От: Данък на АТВ ???

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Миналата година платих ГО като за лека кола под 1400 кубика - някъде малко под 200 лв. Моето по талон се води L7E - пише "четириколесно МПС".

                едит/
                сорри сега се усетих, че темата е за данъка не за ГО.
                минали са те, на Лев Инс има ГО за атв 78лв

                Коментар


                • #9
                  От: Данък на АТВ ???

                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  А АТVтата към кои се числят точно? Поне аз виждам разписан регламент за автомобили, митициклети, триколки, автобуси, дори моторни шеини и кораби, но за четириколки - не.
                  Може и аз да не чета правилно де... Гледах тук - http://www.mrrb.government.bg/downlo...dmlhbGl8NDAwMQ== (от страницата на министерерството на регионалното развитие), в Раздел IV. Данък върху превозните средства.
                  Може ревизията да е стара ама...
                  Всяка община си определя категориите.
                  ATV Shineray АТВ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Данък на АТВ ???

                    Колеги има ли смисъл според вас да ходя в данъчното и да кажа, че машината има катализатор...И дали това би свалило данъка...Или вече щом е записано по такъв начин няма шанс..?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Данък на АТВ ???

                      Ако има катализатор и е под 100 конски сили , ще ти намалят данъка на 50 процента. Има голям смисъл , само че трябва да изкараш бележка за действащ катализатор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Данък на АТВ ???

                        И мене ме изненадаха-100лв за година за 200кубика атв.
                        Регистрирах го на село за да използвам 10% отстъпка от ГО.
                        Ще ходя да видя дали ще ми намалят данъка като обявя ,че има катализатор и ако платя данъка за цяла година до 30април 5 % отстъпка.Общо-45лв ,което би било добре

                        Коментар


                        • #13
                          От: Данък на АТВ ???

                          В нашата община не намериха къде да го пишат, че нямаше такава категория и модел марка (китайско атв shineray 250сс) и го написаха триколка, понеже шефката им казала да ги вписват в най-наподобяващата категория, ако не успеят да намерят точното МПС. Излезна данък от 5лв, а аз казах, че има и катализатор, та стана 2.50лв. годишен данък - много доволно . Става въпрос за СФ.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X