Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свърши ми "Вилямовката"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Свърши ми "Вилямовката"

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    ... една разходка с нощувка някъде по сръбско по-насам !
    "По-насам" ? Наскоро изпълнявах загубен бас и благодарение на колега от форума се срещнах с един много интересен българин от Цариброд (списва посочения по-долу сайт), като в крайна сметка установих, че почти нищо не знам (вкл. като турист) за Западните (ни) покрайнини и мисля занапред да се съсредоточа във вършеене из тях. Та, ако ще оставяме пари в сръбско, наистина е добре "по-насам", да подпомогнем региона, те много хора в него само на нас българските туристи разчитат. Има къщи за гости, но повечето рабоят само пролетта и лятото. Избери си нещо за разглеждане оттук: http://www.prognozazavremeto.net (името да не те смущава, не е синоптичен сайт). За нощувки в района друг да каже, аз близо до БГ съм нощувал само на Власинското езеро, но сега не му е най-добрият сезон.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Свърши ми "Вилямовката"

      По - насам не си го представях до съм границата ! А Белград ми иде далечко и не ми се пътува толкова. Двуомя се между Ниш и Зайчар !?! За Ниш излизат доста места за настаняване . Дали може на място да се намери нещо за спане или да си правя резервация предварително ? Не е много далеч и в най-лошия случай може да си спим в къщи !

      Коментар


      • #48
        От: Свърши ми "Вилямовката"

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        По - насам не си го представях до съм границата ! А Белград ми иде далечко и не ми се пътува толкова. Двуомя се между Ниш и Зайчар !?! За Ниш излизат доста места за настаняване . Дали може на място да се намери нещо за спане или да си правя резервация предварително ? Не е много далеч и в най-лошия случай може да си спим в къщи !
        Ниш, каРеГотично. И да си направиш и да не си направиш резервация, местата за настаняване не се пръскат по шевовете си, така че проблем няма да имаш.
        Прочее Ниш също е в "Западните (ни) покрайнини" Имат един паметник срещу моста към централния вход на калето, там "прославят" многото осЛободженьа на града, едното... от нас.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Свърши ми "Вилямовката"

          По добре късно, отколкото по-късно !
          От всичките ни ходения по разни Спа-та напоследък бъдещата девойка прихвана някакви гъбички ! Аз използвайки невъзможността за посещения на разни басейни и прочие веднага минах в контраатака като им предложих разходка до Ниш с идеята ,ако ни хареса да останем да преспим и да се върнем в неделя !
          В събота събахлем ,ама не много рано нейде къмто 8 саато се понесохме към Калотина !Наближавайки границата видяхме дълга колона от ТИР-ове и благоверната се притесни ,че сме щяли да чакаме много ! Аз я успокоих ,че автомобилите минават отделно от камионите ! Имаше чакащи около 40-ина коли, но за наш късмет тъкмо се наредихме и отвориха още един канал та другите докато се двоумят се шмугнах втори ! Минахме двете КПП-та в рамките на 20-ина минути ! Тръгнахме по сръбските пътища ,които ми се сториха доста по-тесни от нашите ! Вероятно са строени по друг стандарт ! Поради ремонти има доста намаления и от предпазливост си ги спазвах всичките ! Не след дълго зад мен се образува колона от десетина автомобила , но никой не ме изпреварваше ! Най-накрая един нашенски джигит се втурна напред и аз газ та по него ! 120-130 покарах няколко километра и си казах ,че все пак съм тръгнал на разходка и никой не ме гони та намалих темпото ! С изключение на 13 реновирани тунела в красиво дефиле не виждам друго необходимо за отбелязване ! В крайна сметка стигнахме и Ниш ,където ми направи впечатление ,че съм един от малцината спиращи и даващи път на пешеходни пътеки ! Другото ,което ми направи впечатление е, че почти всички светофари имат отделна секция за десен завой и не се чака ! Само веднъж направих грешката за направо да спра в дясната лента ,но чакащите зад мен проявиха разбиране и не ме притесниха ! Реших първо да мина и заредя та да съм спокоен за горивото на връщане ( това за каращите на метан ) . Въпреки вродената ми способност за добра ориентация успях да се изгубя ! Спрях на една газо-станица и хората най-любезно ме упътиха ! Там метана е по-скъп от тукашния и цената му е 110 динара за килограм, което е около 1,98 лева ! Пътя на там ми струваше 1000 динара. Тръгнахме да се връщаме към центъра и взех да се чудя къде да паркирам ! Мислех да е по уличките , но в мига ,в които видях платен паркинг веднага се набих ! Цената 50 динара на час ми се стори повече от разумна ! Бързо се ориентирахме на къде точно да тръгнем ! Интересен град , но нямам какво да покажа тъй като този път оставих на подрастващото поколение форма за изява .... Другия път аз ще си снимам ! Та стигнахме една крепостна стена и жена ми нали си е куче вълча порода веднага надуши местния пазар ! Голема цигания като тука на стария Женски пазар ! Обикаляйки около сергиите по едно време се оцъкли все едно ,че вижда 7,50 на цяло ! Добре,че не е бременна инак сигур щеше да пометне , а то кори за баница ! Били много хубави ! Бабето на сергията по едно време смотолеви , че редовно нашенци си взимали едно нещо !!! Викам си какво па ще да е това нещо ! Дай да видя ... ,и като ме вкара в една задна стаичка и като извади една ...Дюлова ракия .... е такова нещо не съм пил ! Такава ароматна ,пивка мека ...тука я премерих точно 50 градуса ! Взехме 3 кила ! Между другото и цената и е хубава 400 динара литъра !Продължихме с пазара на женски му работи и не съм помнил цени ! По-късно с булката решихме ,че 3 литра ще ни омалнее и са върнахме та взехме още 2 литра Дюлова и 2 Сливова ! Само заради хубавата им ракия ще отида пак ! Вече беше около 1 и коремите ни взеха да се обаждат ! Решихме да хапнем на крак покрай едно павилионче ! Скарата им е божественна ! И понеже решихме ,че всичко сме видяли решихме да се прибираме към София ! За вечеря си взехме от всичко що цвърчеше на скарата по едно за вкъщи ! Минахме през сладкарницата сред село и си доядохме и там ! Останаха ми 40 динара и не стигат да си платя паркинга ! Викам си тука Менячници има на всеки ъгъл та ми е спокойно ! Влизам в първата и ново 20 ! Левове не щат ...Втора, трета докарах ги до шест ! Не и не . Това левовете ги нямат за пари ! Реших да се обърна към банка ... и същата работа ! Накрая с момчето на паркинга се споразумяхме . Оставх му 40 динара и пет лева и "Пътят към София" (български игрален филм) !
          На границата изненадващо беше доста натоварено ! Оказа се ,че в Пирот е имало фестивал на наденицата ! Добре ,че не знаехме иначе щяхме да си променим и без това липсващата програма !

          Обещавам пак да прегледам снимковия мателиал и , ако все пак нещо си заслужава да го публикувам макар и с цената на компромис !

          П.П. Дори да не е сега обещавам за следващия път !

          Коментар


          • #50
            От: Свърши ми "Вилямовката"

            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
            ...Другото ,което ми направи впечатление е, че почти всички светофари имат отделна секция за десен завой и не се чака !...
            Казва се "Условно дясно" и го има в почти цяла Европа. Даваш предимство на тези, които се движат по перпендикулярната улица и ако не пречиш на никой си завиваш. Тъй като десния завой е с най-малко конфликтни точки с останалите направления, целта е да не се чака излишно на светофара. В някои страни вместо секция от светофара има нарисувана зелена стрелка на табелка. Плюсовете са два : по-налко чакане и съответно по-малко вредни емисии в града. Дразнил съм се неведнъж когато съвсем безсмислено чакам да светне зеленото, а дясното е свободно, но в БГ не е прието. Не знам защо, може би няма кой да го предложи на умниците, които мислят правилата.
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #51
              От: Свърши ми "Вилямовката"

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              С изключение на 13 реновирани тунела в красиво дефиле не виждам друго необходимо за отбелязване !
              М`да. Всъщност ждрелото на Нишава там е достоен конкурент на Триградското, ама пусто почти няма банкет и доста нарядко (и не където има гледка) са отбивките. Пробвах да го заснема с "бордова камера" (от 3-тата минута), ама не излиза добре:



              Иначе това е мястото, където даже предпочитат плащане с български пари и не е за изпускане http://www.nacionalnakuca-ivan.co.rs/index.html

              А, сайтът си има и версия на български http://www.nacionalnakuca-ivan.co.rs/indexbg.html
              Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 02-02-15, 16:02.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: Свърши ми "Вилямовката"

                Да подминеш Пирот, когато има това....

                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #53
                  От: Свърши ми "Вилямовката"

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Да подминеш Пирот, когато има това....
                  Е, раздуй, де ? Щото го рекламираха и разни наши туристически агенции "Еднодневна екскурзия в Пирот, фестивал на "кобасицата"" и реших, че ще е голяма навалица и го пропуснах. Пък чух, че били някакви шатри, плащаш за вход, вътре фраш от народ и нищо различно от по магазините, само дето цените били по-надути ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Свърши ми "Вилямовката"

                    Не обичам навалицата еле па от нашенци ! Пирот ще го посетя в някой по-спокоен ден вероятно с цел снабдяване с хубава ракия !
                    На живо ,а и на клипа ги видях та се присетих да питам ! На пътното платно нарисувани големи хиксова и надпис "Школа " какво обозначават !

                    Коментар


                    • #55
                      От: Свърши ми "Вилямовката"

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      ........ На пътното платно нарисувани големи хиксова и надпис "Школа " какво обозначават !
                      ..... Училище !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Свърши ми "Вилямовката"

                        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        На пътното платно нарисувани големи хиксова и надпис "Школа " какво обозначават !
                        ..... Училище !
                        Децата ми твърдят, че не могат да разбират сръбския Викам им: "Е, как така, че то почти като нашия, само че... смешен ?" А те ме застреляха с обяснението: "Не го разбираме, защото не сме учили руски"
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Свърши ми "Вилямовката"

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Децата ми твърдят, че не могат да разбират сръбския Викам им: "Е, как така, че то почти като нашия, само че... смешен ?" А те ме застреляха с обяснението: "Не го разбираме, защото не сме учили руски"
                          Ми той и руския е като нашия ама смешен Вероятно ги бъркат падежите
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Свърши ми "Вилямовката"

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ми той и руския е като нашия ама смешен
                            Абе руският никога не ми е звучал толкова забавно, докато още бях в първи клас имах двама братя съученици - Нешо и Ивица, направо ме побъркваха от смях, че и питат на всичкото отгоре: "Е па шта ти је толико смешно ?" Всеки си говореше на своя език, те ми разбираха всичко, но казваха, че нищо смешно не виждат в българския (и други сърби по-късно са ми казвали така). Проблем създадоха русначетата, които ама никак не можаха да се примирят, че си говорим на някакъв език, който те не разбират След изказано от тях на глас предположение "Ну, это наверное Югославия когда-то была болгарской колонией" другарете от посолството на СФРЮ пратиха нещо като "нон-пейпър" да се спре облъчването на съветските дечица с български шовинистични лъжи.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: Свърши ми "Вилямовката"

                              Ами те очевидните неща са най-трудно доказуеми ! Въпреки ,че съм учил руски ! Бих възприел какви ли не теории и конспирации ( няма римски сенатори тука ) само и само да не го свържа със "Школо " ! Те хората са го казали : Важното е да имаш малко акъл ,ама да ти идва навреме ! Моя е много ,ама от време навреме сашьол нанякаде ! Не претендирам за правопис !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Свърши ми "Вилямовката"

                                Колония не знам, провинция да
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X